Tatil cenneti Lara, yerli ve yabancı turistler için yapılacak birçok aktivite sunuyor. Yılın çoğu zamanı güneşin ve denizin tadına doyum olmaz keyfinin yanında, tarihi yerleri, şehir içi ve şehir dışı yürüyüş rotaları ve etkinlikleriyle de oldukça dikkat çeken bir belde Lara. Lara için söylenecek çok söz var ama en iyisi sizin gidip kendiniz keşfetmeniz. Unutulmaz anılara hazır olun, Lara’ya doğru yola çıkıyoruz. İşte Lara’da gezilecek yerler…

Devasa Kum Heykelleri

Kum heykel sanatı Lara’da hayat buluyor! Dünyaca ünlü sanatçıların ellerinde şekillenen ve geçici sanat türünün en göz alıcı örneklerinden biri olan kum heykel sanatının en hayranlık uyandıran eserleri, Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali ile her yıl Lara Sahil Bandı’nda sergiye açılıyor. Yapım aşamasına da tanık olabileceğiniz bu heykeller, devasa bir alanda sergileniyor. Her sene ayrı bir temaya sahip olması ise, her yıl ziyaret etme isteği uyandırıyor. Mayıs-aralık tarihleri arasında düzenlenen Sandland, Lara’nın ayrılmaz bir parçası. Dilerseniz, festivalde düzenlenen workshop’lara katılıp, kendi eserlerinizi de ortaya koyabilirsiniz.

larada ne yapilir (2)

Lara Hamamı

Antalya’nın turistik merkezlerinin başında gelen Lara Hamamı, alternatif bir etkinlik olarak mutlaka listenizde bulunsun. Özellikle sıcak yaz günlerinde vücudumuzda biriken yağ ve krem gibi faktörlerin cildi yıprattığı bilinen bir gerçek. Tatilinizin sonuna doğru geldiğinizde, Lara Hamamı’nda sıcacık bir banyo ile kese ve masaj hizmeti alıp, kalan son stres kırıntılarınızdan ve bütün yorgunluklarınızdan tamamen arınabilirsiniz. Tatili noktalamak için cazip bir aktivite. Lara’da görülmesi gereken yerler listenizin sonuna ekleyebilirsiniz.

larada ne yapilir (5)

St. Paul Yolu’nda Trekking

Antalya’nın her köşesinde olduğu gibi, Lara’da da birçok trekking rotası bulunmakta. Bunların başında ise St. Paul Yolu geliyor. Aziz Paulus’un Hristiyanlığı yaymak amacıyla çıktığı kutsal seyahatler İncil’de bile kendine yer bulmuştur. Aksu Bucağı’nda bulunan Perge de, Aziz Paulus’un yolculuğu sırasında uğradığı merkezlerden biri olarak bilinmektedir. Günümüzde artık St. Paul Yolu olarak bilinen ve Antakya’dan başlayıp Antalya’ya kadar devam eden yolculuğunuz izlerini burada sürebilir, geçtiğiniz antik kentlerin huzurunda tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

larada ne yapilir (4)

Su Sporları

Lara deyince akla ilk olarak Altınkum Plajı gelir. Eşsiz ince kum taneleriyle, geniş bir kumsala sahip olan bu plajın, güneşlenmek, yüzmek ve kafelerde keyifli dakikalar geçirmek dışında sunabileceği birçok aktivite bulunmakta. Deniz bisikleti, jet ski, kano gibi su sporlarının birçok çeşidini deneyebilir, tatilinize daha fazla eğlence katabilirsiniz.

larada ne yapilir (3)

“Biraz daha adrenalin alayım” diyorsanız, o zaman sizi Köprülü Kanyon’a bekleriz. Aksu Irmağı’nın coşkulu sularında bir rafting heyecanı için hemen kanyona doğru yola çıkın.

Yorumlar