İlkbaharın gelmesiyle birlikte taze aşıklar da gözünü dünyanın en romantik noktalarına çevirmeye başladı. Mevsimlerin en güzelinde evlenme teklifi etmek isteyenlerden sevgilisini küçük bir sürprizle mutlu etmenin peşine düşenlere kadar tüm romantikler şu sıralar huzurlu bir tatil arayışındalar. Biz de bu kez onlara özel bir liste derledik. İşte dünya üzerindeki en romantik şehirler ve onların büyülü atmosferinde keşfetmeniz gereken en özel köşeler…

Fransız Güzeli: Paris

Yıllardır romantik bir rota arayanların aklına ilk gelen büyülü bir kent Paris… Geçmişin ruhunu hala yaşatan birbirinden şirin kafeleri, kıyılarında huzuru saklayan Seine Nehri ve tabii ki şehrin siluetini oluşturan görkemli Eiffel Kulesi… Her gün onlarca çiftin evlilik teklifine tanıklık eden bir kulenin gölgesi, düşler ülkesinin kapılarını sonuna kadar aralıyor. Karşınıza çıkan her şeyin bir rüyanın parçası olduğu hissini uyandıran fakat gördüklerinizin tamamen gerçek olduğu bir romantizm diyarı da diyebiliriz Paris için. Siz de bu güzelliğin bir parçası olmak isterseniz Paris Turlarından yerinizi hemen ayırtın.

dünyanınenromantikşehirleri2-800x600

Roma’ya Sevgilerle

Şehir manzaraları ve o şehirlerde geçen birbirinden ilginç aşk hikayelerini anlatmada usta olan Woody Allen’ın Roma’ya Sevgilerle filmini henüz izlemediyseniz İtalya’nın en romantiğiyle henüz tanışmadınız demektir. O halde sizi tanıştıralım, burası dünyanın en romantik bir o kadar tarihine sahip çıkan en nefis şehirlerden. Karşınıza çıkan her yapı gerçek bir tarihi eser niteliğinde. Binalardan çeşmelere, meydanlardan müzelere her yerde antik çağın izleri var. Olur da bu yıl yolunuz dünyanın en romantik şehirlerinden Roma’yla kesişirse Trevi Çeşmesi’nin başına geçip aşka dair dileklerinizi sıralamak için bozuk paralarınızı hazırlamayı unutmayın! Roma’nın en güzel noktalarını keşfetmek için Roma Turlarında yerinizi alın.

dünyanınenromantikşehirleri3-800x600

Orta Çağ Aşklarına Sahne Olan Budapeşte

Tuna Nehri’ni buluşturan köprülerin ışıklarıyla yıkanan, romantizmin başrolde olduğu bir Orta Çağ şehridir Budapeşte… Yüzyıllık tarih miraslarını hala ilk günkü kadar parladığı bir masallar diyarı… Şehrin tüm renklerini tek merkezde buluşturan Kahramanlar Meydanı’nda şehrin tarihine dokunabilirsiniz, gün batımından sonra ışıkların boyadığı sokaklar ise sizi bir Orta Çağ masalının içine davet eder. Her an başka bir güzelliğin yolunuzu kestiği bu harikalar diyarı da her gün, tıpkı Paris gibi evlenme tekliflerinin en güzel tanığı oluyor. Şu sıralar aklınızda evlilik teklifi etmek varsa “evet”i garantilemek için müthiş bir seçenek olabilir. Budapeşte’de romantik anlara imza atmak için Budapeşte Turları‘na bir göz atın bizce.

dünyanınenromantikşehirleri4-800x600

Egzotik Adaların En Romantiği Bali

Tarihi neredeyse insanlığın geçmişi kadar eski olan bir adanın hiç bozulmadan bugünlere geldiğine şaşırtan toprakların adıdır Bali… Romantik bir tatil arayanların ve yepyeni bir ömre başlayan taze aşıkların ise uğrak yeri. El değmemiş tropik ormanları ve muhteşem bir denizle yıkanan sahillerini düşünürsek son yılların en gözde romantik rotalarından olduğuna şaşırmamak gerek! Sadece doğal güzellikleriyle de ünlü değil bu güzeller güzeli egzotik ada. Küçük bir huzur kaçamağı yapmak isteyenlerin ve huzuru bir romantik bir masajda arayanların da aklına ilk düşen noktalardan biri… Hem kafanızı boşaltmak hem de romantizmi doruklarda yaşamak için Bali Turları‘nda yerinizi alın.

dünyanınenromantikşehirleri5-800x600

Akdeniz Kıyılarının Romantik Kraliçesi: Nice

Fransız Rivierası Cote d’Azur’un başkenti Nice, hem romantik hem de büyülü atmosferiyle Akdeniz kıyılarının en güzeli… Her yıl onlarca ünlüyü ağırlayan şehrin güzelliği de adeta tescillemiş durumda. İnsanlık tarihindeki ilk yerleşimin bu topraklardan yola çıktığı da şehrin rivayetleri arasında. Nefes kesen manzaralar sunan bu şirin Akdenizlinin sokaklarında romantik bir filmin setinde olduğunuz hissine kapılabilirsiniz. Eğer bu yıl sevdiğinizle beraber çok özel bir tatile çıkmayı düşlüyorsanız Nice’in büyülü atmosferi, sizin için de kapılarını sonuna kadar açıyor, bizden söylemesi.

dünyanınenromantikşehirleri6-800x600

Tangonun Anavatanı Buenos Aires’te Dans

Sokaklarında dans ateşinin yandığı, sıcak ritimlerin bir an bile şehri terk etmediği romantizm dolu bir havayı solumaya hazır mısınız? Dünyanın en sıcak, en içten ve en hareketli insanlarının arasında karışıp tangonun anavatanında en romantik dansınızı etmek sizin de aklınızı başınızdan alıyorsa Buenos Aires tüm güzelliğiyle bu fırsatı sunmaya hazır! Şimdi romantizme dolu bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu güzeller güzeli Arjantinlide iki kişilik yeriniz hazır.

dünyanınenromantikşehirleri1-800x600

İki Kıtanın En Güzeli: İstanbul

İki kıtayı birbirine bağlayan bir ışıklar şehri İstanbul… Hala eskinin ruhunu yaşatan semtleri, Boğazın kıyısına konuşlanmış köyleri ve masalları kıskandıran gerçek aşk hikayeleriyle ülke sınırlarının en romantiği bu kent. Başınızı çevirdiğiniz her yerde bambaşka bir güzelliği karşınıza çıkaran bir harikalar diyarı… Romantik anlar geçirmek için günlerini veremeyenlerdenseniz, yanı başımızdaki İstanbul köylerinin sunduğu doğallığın içinde saatler geçirmek bile size yetecektir.

Yorumlar