Almanya turistik ziyaretlerinizi tamamladıktan sonra soluğu çarşı pazarlarda alın, Alman usulü alışveriş nasıl olurmuş bir bakın. Almanya’nın kozmopolit yapısının avantajını alışveriş yaparken de hissedeceksiniz. Çok ünlü markaların seçkin ürünlerinden, butik tasarım ürünlere, vintage ikinci el kıyafetlerden, özgün hediyelik eşyalara kadar her şeye rahatlıkla ulaşacağınız Almanya Turu’na çıkmadan önce cüzdanınızı ve hesaplarınızı sıkı sıkı kontrol edin.

Berlin’de Alışveriş

Sanatçı ruhunun modern metropol ruhuyla birleşmesinden ortaya çıkan Berlin sokaklarındaki ünlü butikler ve moda mağazaları şehri çok çekici bir hale getiriyor. Büyük alışveriş galerileri ile birlikte bir alışveriş cennetine dönüşen şehrin ünlü caddelerinden Kudamm, en popüler alışveriş caddesi. Bu caddedeki KaDeWe, pek çok lüks markayı barındıran, Berlin’in en pahalı mağazası olarak biliniyor. Alışveriş pahalı olsa da üst katında yer alan gurme restoranlarda Berlin ortalaması fiyatlarla enfes tatlarla tanışabilirsiniz.

almanyada alisveris (2)

Berlin alışverişi tabii ki bu caddeyle sınırlı değil. Friedrichstrasse yine Kudamm tarzı Boss, Escada gibi ünlü markalara ev sahipliği yapıyor. Bütçenizi zorlayacak seçenekler yerine hesaplı bir alışveriş isterseniz Primark çok iyi bir seçenek. Ayrıca yine uygun bütçelerle alışveriş yapabileceğiniz Karstadt ve diğer mağazalar da bu cadde üzerinde yer alıyor.

almanyada alisveris (3)

İkinci el ya da vintage severler ise Colours’a uğruyor. Burası erkek ve kadın giyim, ayakkabı, aksesuar, eski model ceketler, şapkalar, ve kürkler gibi pek çok şey bulabileceğiniz devasa bir mağaza.

Hamburg

Hamburg liman kenti olmanın tüm avantajını yaşıyor ve geleneği bozmayıp alışveriş konusunda da liderliği eline alıyor. Hamburg, Almanya’nın en zengin şehri, bu sayede binlerce lüks markaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alışveriş çılgınlarının soluğu aldığı caddelerin başında Möckebergstrasse geliyor. Burada hem alışveriş yapabilir hem de şık restoran ve kafelerde zaman geçirebilirsiniz.

almanyada alisveris (4)

Neuer Wall, yine Hamburg’un popüler alışveriş mekanlarından. Ünlü tasarımcıların butiklerini bulabileceğiniz caddede giyimden aksesuara birçok alternatif mevcut. Hamburg sokak pazarı dendiği zaman ise Marktzeit in der Fabrik gelir akla.

Münih

Almanya’nın büyük şehirlerinden Münih, adeta Alman moda tasarımcılarının bir kalesi haline gelmiş durumda. Birinci sınıf dünya markalarını bulabileceğiniz Maximilan ve Kaufinger caddelerinde alışveriş yaparken algılarınızı açık tutun. Çünkü ana caddeyi kesen ara sokaklardaki şık kafe ve restoranlarda dinlenmek de en az alışveriş kadar keyif verecek.

almanyada alisveris (5)
Ünlü markaları arayanlar için Kaufinger’den Karlsplatz’a doğru uzanan cadde, tasarım ürünler satan küçük butiklerin peşindekiler için ise Gartnerplatz doğru tercih oluyor. Şehir merkezinde bulunan büyük alışveriş merkezlerinden Galleria ve Oberpollinger Binası ise hem alışveriş, hem eğlence ve hem de yemek yemek için daha çok ailelere hitap ediyor.

almanyada alisveris (6)

Antika eşyalar, kıyafetler ve hatta bisiklet gibi birbirinden çok farklı ürünlere rastlayacağınız bit pazarları Flohmark, Münih’te bir hayli popüler. Hemen hemen her yerde rastlayacağınız bit pazarlarındaki insan kalabalığına şaşıracaksınız.

Yorumlar