Yalova Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
30 / 30
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Yalova Otelleri

Sırala

İstanbul'a yakınlığı sayesinde trafikten bıkmış metropol insanlarına nefes aldıran Yalova, şahane kaplıcaları ve şirin sahil kasabalarıyla minik hafta sonu kaçamakları için ideal bir destinasyon.

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunan Yalova, 1995 yılında Türkiye'nin 77. ili oldu.

Çınarcık

"Marmara'nın Bodrum'u" olarak anılan bu şirin belde, özellikle İstanbul ve çevre illerden gelen tatilcilerle dolup taşıyor. Eksiksiz Yalova Otelleri seçeneklerinin olduğu Çınarcık sahilleri oldukça temiz.

Erikli Yaylası

Şehir merkezine yarım saat mesafede bulunan Erikli Yaylası, yemyeşil çayırlar, kestane ve palamut ağaçları ve yüksekten dökülen buz gibi bir şelale ile süslü bir doğa harikası.

Armutlu Kaplıcaları

Yalova halkının tatil mekanı Armutlu'da hem plaj keyfi yapabiliyor, hem Yalova termal otellerinde bedeninizi şımartabiliyor hem de Armutlu'nun yazları hareketlenen gece hayatının tadını çıkarabiliyorsunuz, bizden söylemesi!

Plajlar

Birçok tatilci Yalova'nın şirin mi şirin ilçesi Çınarcık'ta bulunan birbirinden renkli plajları tercih ediyor. Marmara'nın Bodrum'u olarak da bilinen ve yaz aylarında yoğun talep gören Çınarcık Plajları, sıcaktan bunaldığınızda imdadınıza yetişecek.

Damak Zevki

Yalova mutfağında kestane ve mısır unu ile yapılan yemekler önemli bir yere sahip. En meşhur Yalova yemekleri ise milföy kebabı, papara, çubiyiş gayi, paponi ve silohto tatlısıdır.

Faydalı Bilgiler

  • Yalova ve Çınarcık'a giderken, hem Yenikapı hem de Pendik'ten karşılıklı olarak yapılan İDO seferlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Marina bölgesi, Yalova'da sosyal hayatın en hareketli olduğu bölge...

Gece Hayatı

Özellikle yazları Çınarcık ve Armutlu'da aktif hale gelen yazlık diskoların yanı sıra Yalova merkezde, marina bölgesinde pek çok bar ve kafe mevcut. Burada bulunan Leman Kültür, akşamları son derece eğlenceli bir mekana dönüşüyor.