Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 5)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

Armutlu Otelleri

için toplam 5 tesis bulduk!
5 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Armutlu

 • Türkiye'de kaplıca denince akla ilk gelen yerlerden Armutlu, popüler tatil rotalarından biri. Kaplıca turizminin yanı sıra güzel denizi ve tarihi yapıları da Armutlu'yu yurt içinden ve yurt dışından birçok ziyaretçinin gözde beldeleri arasına sokuyor.


  Yalova iline bağlı olan Armutlu ilçesi, Marmara Denizi'nin doğusunda ve Gemlik Körfezi'nin kuzeyinde yer alıyor. Yalova il merkezine 55 kilometre, Gemlik'e ise 27 kilometre mesafede bulunan ilçenin adının kökeni, Armutlu hakkında önemli ipuçları veriyor.

  Armutlu adının Armodo veya Armodies sözcüklerinden geldiği düşünülüyor. Donanma anlamına gelen Armodo kelimesi, Armutlu'nun stratejik konumunun altını çiziyor. Armodies ismiyse yörenin kaplıcalarına bir göndermede bulunuyor. Zira bir Bizans kralının kızı olan Armodies'in vücudunda çıkan yaraların Armutlu'daki kaplıcalarda şifa bulduğuna inanılıyor.

Armutlu'ya Nasıl Gidilir?

 • Armutlu'ya ulaşım en pratik olarak İstanbul ya da Mudanya üzerinden deniz yoluyla sağlanıyor. İstanbul'dan yola çıkacaksanız Kadıköy ya da Yenikapı'dan deniz otobüsü kullanabilirsiniz.

  Özel aracınızı geride bırakmak istemiyorsanız Yalova'ya hızlı feribotla geçtikten sonra kara yoluyla Armutlu'ya ulaşmak mümkün. Yalova Armutlu arasındaki 54 kilometrelik yol, 1 saatten biraz fazla bir zaman alıyor.

  Ayrıca yeni açılan Orhangazi Köprüsü'nü kullanmanız durumunda İstanbul'dan direkt Armutlu'ya iki buçuk saatten kısa bir sürede ulaşmak mümkün.

Kaplıcalar

 • Armutlu'nun turizminde en önemli yeri kaplıcalar tutuyor. İlçede bulunan jeotermal kaplıcaların banyo veya çeşitli rahatsızlıkların tedavisine destek amacıyla kullanılmasının tarihi Bizans'a kadar dayanıyor. Bölgedeki termal otellerin ve tesislerin sayısının giderek artması da her geçen yıl Armutlu'ya daha fazla turistin akın etmesine imkan tanıyor.

  Armutlu kaplıcalarının suyu hipotonik özellik taşıyor. Yani madde yoğunluğu sıvı yoğunluğundan daha az oranda bulunuyor. Sıcaklıkları 57 ile 73 derece arasında değişen bu sular banyo kürü, içme kürü ya da çamur kürü olarak uygulanabiliyor. Aynı zamanda sudan çıkan gazlar teneffüs de edilebiliyor.

  Türkiye'deki birçok kaplıca gibi Armutlu kaplıcalarının da en başta romatizmalı hastalara iyi geldiği söyleniyor.

  Sudan çıkan gazların teneffüs edilmesinin ise üst solunum yolu iltihaplarının tedavisini destekleyici nitelikte olduğu söyleniyor. Bu gazların ayrıca sinüziti olan hastalarda rahatlama sağladığı tahmin ediliyor.

Osmanlı'dan Kalma İzler

 • Armutlu ayrıca Osmanlı'dan kalma yapılarıyla tarih turizmi için de önemli bir belde. Armutlu merkezdeki Hacı Ali Paşa Camii, tarihi köprü ve köy hamamı, Armutlu'ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Tarihi köprü ve Osmanlı hamamı restore edilmiş durumdalar ve işlevlerini bugün de sürdürüyorlar.


Armutlu’nun Denizi

 • Armutlu her ne kadar kaplıcalarıyla ünlü olsa da deniz turizmi de ilçede önemli bir yer tutuyor. Poyraz rüzgarlarının etkisi altında kalan Armutlu kıyılarında çöp birikmiyor. Çöplerin bu rüzgarlarla karşı kıyılara taşınması sayesinde, Armutlu denizi Marmara Bölgesi'nin en temiz denizlerinden biri haline geliyor. Yılandar mahallesindeki 4 kilometrelik sahil, Armutlu'da denize girilen en popüler nokta. Toplam 16 kilometrelik bir sahil şeridine sahip olan Armutlu'da denize girenlere yemyeşil bir dağ manzarası da eşlik ediyor.

Armutlu Otelleri

 • Armutlu'da kaplıca turizmi çok büyük yer kapladığı için konaklama tesislerin çoğunluğunu da termal oteller oluşturuyor. Bu bölgedeki termal otellerde sadece oda ya da yarım pansiyon gibi seçeneklerle konaklayabilir, erken rezervasyon yaptırarak tatilinizi çok daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.