Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 23)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Turunç Otelleri

için toplam 23 tesis bulduk!
23 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Turunç

  • Berrak denizi, tepelerini süsleyen çam ormanları ve parlayan güneşiyle mavinin, yeşilin ve sarının en güzel tonlarını görebileceğiniz yerlerden biri Turunç... Daha kuşbakışı gördüğünüz ilk anda büyüleyen manzarasıyla Turunç, size doğanın sunduğu güzellikleri ve huzuru doyasıya yaşamayı vadediyor.

    Antik Çağ uygarlıklarından Karyalıların ilk yerleşim yeri olduğu bilinen, eski adıyla Loryma Yarımadası’nda yer alan antik kentlere bakarak geçmişinin oldukça eskiye dayandığı söylenebilir. Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç, küçük bir merkeze sahip olmasına rağmen Marmaris’in İçmeler’den sonraki en popüler tatil yerlerinden biri. Her daim berrak denizi, uzun süren yaz sezonu ve yaz aylarında bile düşük nem oranına sahip, bunaltmayan havasıyla Turunç ideal tatil yörelerinden biri. Mavi yolculuğa çıkan teknelerin mutlaka uğradıkları yerlerden biri olan Turunç Koyu denizin ve güneşin keyfini doyasıya yaşayacağınız bir yer. Sakin bir tatil arayanlar için ideal bir yöre olan Turunç’ta gece hayatı için rotanızı Marmaris’e çevirmelisiniz.

Turunç’ta Denizin Büyüsüne Kapılın

  • Çevredeki koylarda kalanların bile görmeden dönmedikleri Turunç’un eşsiz bir denizi bulunuyor. Günlük tekne turları ile Akvaryum Koyu, Çamuraltı Koyu, Kumlubük Koyu, Baklabük Koyu’nu gezebilir, denizin keyfini süreceğiniz eşsiz bir gün yaşayabilirsiniz. Yine tekne turuyla keşfedebileceğiniz bir diğer doğal güzellik ise Fosforlu Mağara. Turkuaz rengindeki suyun yansımalarının yarattığı fosforlu görünümden adını alan mağara, tekne turlarının yüzme keyfi için mola verdikleri duraklardan biri.  

Dalışın Popüler Noktası

  • Denizinin oldukça berrak bir görünüme sahip olması Turunç’u dalış tutkunları için de cazibe noktalarından biri haline getiriyor. Kayalık alanları ve sualtı mağaralarını görebileceğiniz bir dalış turu ile denizin büyülü dünyasını keşfedebilirsiniz. Köyde eğitim alabileceğiniz ve gerekli dalış ekipmanlarını temin edebileceğiniz işletmeler bulmanız mümkün.  

Muhteşem Doğasını Keşfedin

  • Deniz keyfine mola vermek ve farklı bir şey yapmak istediğinizde size önerebileceğimiz ilk şey, zeytinlikler ve çam ağaçlarıyla kaplı ormanlarda yürüyüş yapmanız. Oldukça güzel bir bitki örtüsüne sahip olan bölge aynı zamanda jeep safari turlarının da sıklıkla yapıldığı bir yer. Ailenizle eğlenceli bir gün geçirmek için turlara katılabilir, aynı zamanda çevredeki köyleri de gezebilirsiniz.  

Turunç’ta Ne Yapılır?

  • Turunç’un yakın çevresinde gezip görebileceğiniz pek çok kıymetli yer bulunuyor. Görülmesi gereken başlıca yerlerden biri; beş şelaleden oluşan Turgut Şelalesi... Nadir doğal güzelliklerden biri olan şelalenin çevresinde alabalık keyfi de yapmanız mümkün. Bayırköy’deki tarihi çınar ağacının altında bir kahve içebilir, sonrasında Çiftlik Koyu’nda yüzebilir, Kız Kumu’nda denizde yürüyerek sıra dışı bir deneyim yaşayabilir, yine benzersiz bir koy olan Selimiye’yi keşfedebilirsiniz.  

Amos Antik Kenti

  • Turunç’un yakınında, bir tepe üzerinde yer alan Amos Antik Kenti hem içinde barındırdığı tarihi yapılarıyla hem de manzarasıyla büyüleyici bir yer. Bugün hala oldukça iyi bir durumda olan tiyatrosu, tapınağı ve heykel kalıntılarıyla Amos Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret edin. Eğer yürüyüş yapmayı seviyorsanız doğa yürüyüşleri için de güzel bir rota olduğunu söyleyebiliriz.

Turunç’a Nasıl Gidilir?

  • Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Turunç Köyü, Marmaris merkeze 20 kilometre mesafede. Bozburun Yarımadası’nın doğusunda yer alan Turunç Dalaman Havalimanı’na 120 km, İzmir Havalimanı’na ise 285 km uzaklıkta yer alıyor. Marmaris’e ulaştıktan sonra minibüs ve dolmuşlarla köye ulaşmak mümkün. Ormanların içinden geçen yolları nefes kesen manzarasına rağmen virajlı olması nedeniyle biraz zahmetli. Bu nedenle pek çok kişi karayolu yerine Marmaris’ten kalkan teknelerle Turunç’a gitmeyi tercih edebiliyor.

Turunç Otelleri

  • Turunç’ta, kıyıdaki tesislerin yanı sıra tepede konumlanan ve eşsiz manzarayı görebileceğiniz tesisler de bulunuyor. Turunç’ta konforlu bir tatil arayanlar için tatil köylerinden uygun fiyatlı apart otel seçeneklerine kadar pek çok alternatif yer alıyor.