Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (25 / 25)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Turgutreis Otelleri

için toplam 25 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Turgutreis Otelleri

 • Bugüne kadar Turgutreis’te gün batımına şahit olmadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Güneş Turgutreis açıklarında batarken ortaya çıkan manzarayı hakkıyla tasvir edebilmek için kırmızı, sarı ve mavinin onlarca ara tonunun isimlerini öğrenmek gerek! Siz de Bodrum yarımadasının en güzel gün batımına sahip noktası olan Turgutreis’te güneşi uğurlarken tüm dertlerinize veda edecek ve huzurlu bir tatilin ne kadar dinlendirici olabileceğine şaşıracaksınız.

Turgutreis Hakkında

 • Yarımadanın en büyük mahallesi olan Turgutreis, adını ünlü denizci Turgut Reis’ten alıyor. Turgutreis Bodrum kadar eski bir yerleşim beldesi değil. Bodrum yarımadasının en ucunda yer aldığı için ulaşım şartlarının yerleşim için yeterince gelişmesi ancak 1960’larda mümkün oluyor. Zaten Turgutreis Belediyesi’nin kuruluş tarihi de 1968’i buluyor.

Artık Kışları da Hareketli

 • Bodrum merkeze 18 kilometre mesafedeki Turgutreis, son yıllarda artan göçle beraber kışları da hareketli bir yerleşim yeri haline geliyor. Kış nüfusu 30 bini aşan Turgutreis, Bodrum yarımadasının en kalabalık ikinci yerleşim bölgesi unvanına sahip. Turgutreis bugün artık sadece başka şehirlerden değil, aynı zamanda Bodrum ilçe merkezinden de göç alıyor. Artık yurt dışından da turist çeken, hatta deniz ve güneş turizmi konusunda Bodrum ile yarışmaya başlayan Turgutreis, rakibine oranla daha sakin bir tatil vadediyor.

Turgutreis’te Ne Yapılır?

 • Turgutreis Bodrum’da gün batımına şahit olunması gereken yerlerden en önemlisi. Zaten Turgutreis ile ilgili hazırlanan neredeyse her gezi rehberi bu yüzden bir gün batımı manzara fotoğrafıyla başlıyor.

  Bodrum merkeze kıyasla daha sakin olan bu mahallenin sahilleri ise yarımadanın en büyük şiddetteki rüzgarlarına ev sahipliği yapıyor. Bu her ne kadar yüzmek isteyenleri daha korunaklı koylar bulmak zorunda bıraksa da rüzgar sörfü aşıkları özellikle Turgutreis’e bayılıyor. Halk arasında Fener Burnu olarak bilinen Hüseyin Burnu, yelken ve rüzgar sörfü gibi sporlara gönül verenleri buluşturuyor.

  Turgutreis merkezde cumartesi günleri pazar kuruluyor. Burada mahallenin güler yüzlü sakinlerinden alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda yarımadanın en büyük marinası da yine Turgutreis’te. Pazardan sonra marinaya yürüyüp deniz ve güneşe karşı kahvenizi yudumlayıp dinlenebilirsiniz.

Turgutreis’te Gezilecek Yerler

 • Turgutreis’e gitmişken Gümüşlük’e uğramamak tabii ki olmaz. Turgutreis’e 6,5 kilometre mesafedeki Gümüşlük, özellikle yaz akşamlarında tıklım tıklım dolu bar ve kafeleriyle hareketli bir gece hayatı sunuyor. Burada bulunan mekanların birçoğu Türkiye’nin ünlü müzisyenlerini ağırlıyor. Böylece Gümüşlük, Turgutreis’in nispeten sakin olan barlar sokağından hareketli gecelere uzanmak isteyenlerin tercihi oluyor.

Sörf İçin İdeal

 • Turgutreis’e 8 kilometre uzaklıktaki Akyarlar da görülmesi gereken bir başka mahalle. Yarımadanın sörf için en uygun noktalarından biri olan Akyarlar, Turgutreis ya da Bodrum merkeze kıyasla daha sakin. Dört plajı bulunan Akyarlar’a yolunuz düşerse balık lokantalarında karnınızı doyurup mükemmel gün batımı manzarasını seyredebilirsiniz.

  Öte yandan Kadıkalesi ve Aspat, ya da eski adıyla Aspartos da Turgutreis’in yanı başında yer alan ve mutlaka gezilmesi gereken yerlerden ikisi.

Bodrum Yanı Başınızda

 • Turgutreis’in en güzel yanlarından biri de tenhalığından sıkıldığınızda kolaylıkla kendinizi Bodrum’a atabileceğiniz bir noktada yer alması. Kendi otomobilinizle ya da özellikle yaz aylarında sık sık kalkan toplu taşıma araçlarıyla Bodrum merkeze yarım saatten kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Hatta dilerseniz Bodrum yolundaki alışveriş merkezlerinde de vakit geçirebilirsiniz.

Turgutreis Otelleri

 • Turgutreis tatil için son yıllarda giderek popüler hale gelen bir nokta. Bunda ulaşımın geçmişe oranla çok daha kolay olmasının da etkisi var. Erken alacağınız uygun fiyatlı bir uçak bileti ile Turgutreis’te hesaplı bir hafta sonu kaçamağı yapabilir, Milas - Bodrum Havalimanı’na indikten kısa süre sonra kendinizi Turgutreis’te bulabilirsiniz.

  Turgutreis’te beş yıldızlı otellerde, apart otellerde ya da butik otellerde konaklayabilirsiniz. Bu oteller her bütçeye hitap eden seçenekler sunuyor. Tüm Bodrum otellerinde olduğu gibi erken rezervasyon yapmak, daha uygun otel fiyatı teklifi alabilmek için faydalı bir seçenek.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.