Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 18)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Kızkalesi Otelleri

için toplam 18 tesis bulduk!
18 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Kızkalesi

  • Akdeniz’in güneşinin ve denizinin keyfini çıkarırken binlerce yıllık tarihin izlerini sürmeye ne dersiniz? Mersin’in simgelerinden biri haline gelen Kızkalesi’ni henüz görmediyseniz ilk fırsatta tatil planlarınız arasına almalısınız. Mersin’in her köşesinde keşfedilecek pek çok doğa harikası bulunan Erdemli ilçesine bağlı olan Kızkalesi son yıllarda gösterdiği gelişimin etkisiyle her geçen gün daha çok insanın dikkatini çekiyor. Adını aldığı görkemli kalenin yanı sıra yakın çevresindeki pek çok antik kent ve doğal güzelliği ile Kızkalesi Mersin’e gelenlerin uğrak noktalarından biri... Mersin’in 60 km güneybatısında, bağlı olduğu Erdemli’ye 23 km uzaklıktaki Kızkalesi’ni gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. 

Korykos Antik Kenti

  • Ünlü tarihçi Herodot’un kaynaklarında Kıbrıslı bir prens tarafından kurulduğu belirtilen Korykos Antik Kenti’nde ilk yerleşimin MÖ. 4. yüzyıla uzandığı düşünülüyor. Önemli bir liman kenti olması nedeniyle tarihte çok kez el değiştiren Korykos’un Romalılar döneminde tarım alanında büyük gelişmeler gösterdiği, zeytin üretiminde merkezlerden biri konumuna geldiği biliniyor. Korykos Antik Kenti’nde aynı zamanda 1275’li yıllarda safran üretimi yapılması da kentin önemli bir özelliği olarak öne çıkıyor. Oldukça iyi korunmuş olan antik kentte yer alan 14 kilise, kendine özgü mimari yapılarıyla dikkat çekiyor. Arkeolojik açıdan oldukça kıymetli olan kentte aynı zamanda sarnıçlar, su kemerleri, kaya mezarları gibi pek çok tarihi kalıntı görmek mümkün.

Kız Kalesi

  • Deniz Kalesi olarak da bilinen Kız Kalesi, adını bulunduğu mahalleden alıyor. Küçük bir adacığın üzerinde kurulmuş, görkemli bir yapı olan Kız Kalesi’nin kıyıya uzaklığı ortalama 600 metre. Kaledeki yazıttan elde edilen bilgiye göre 1199 yılında I. Leon tarafından yaptırılan kalenin, dönemsel olarak korsanların barınağı olması gibi farklı amaçlar için de kullanıldığı görülüyor. 8 kulesi ile bugün hala büyük bölümü ayakta olan kale Mersin’in simgelerinden biri olup, kayalıkların üzerinde yükselen ihtişamlı görünümüyle görenleri büyülüyor.

Kızkalesi’nin Efsanesi

  • Kızkalesi’nin tıpkı İstanbul’daki Kız Kulesi’ne benzer bir efsanesi var. Falcıdan kızının bir yılanın zehirlenmesiyle öldürüleceğini öğrenen kral, çok sevdiği kızını korumak amacıyla kaleyi yaptırarak kızını bu kaleye kapatıyor. Kızını ölümden kurtardığını düşünen kralın gönderdiği üzüm sepetinin içinden çıkan yılan, kızının eceli oluyor.

Kızkalesi Plajları

  • Akdeniz’in sıcak iklimine sahip Kızkalesi, denize girebileceğiniz iki plaja ev sahipliği yapıyor. Bölgede yaz sezonunun uzun olması nedeniyle mayıs ayından ekim ayına kadar denizin keyfini çıkarmak mümkün. Mavinin her tonunu görebileceğiniz, oldukça ılıman bir denize sahip olan Kızkalesi’nin ince kumdan oluşan kumsalı da konforlu bir plaj keyfi sunuyor. Kale manzarasına karşı yüzme keyfini yaşamak için Kızkalesi Plajı’na mutlaka uğrayın. Eğer farklı bir alternatif ararsanız Kızkalesi’ne oldukça yakın olan, sığ deniziyle çocuklar için de uygun olan Ayaş Plajı’nı ve Atayurt Plajını da tercih edebilirsiniz.

Gezilecek Diğer Yerler

  • Kızkalesi sınırları içinde yer almasa da Erdemli’nin başka bir ilçesinde yer alan Kanlıdivane (Canytellis) gezebileceğiniz diğer ören yerlerinden biri. Şeytan Deresi Vadisi’nin dik yamacındaki Adam Kayalar da eşine rastlanmayan büyük boyutlu insan kabartmalarıyla görülmeye değer. Adam Kayalar’a çıktığınızda Kızkalesi’ne hakim manzarasıyla da büyülenmeye hazır olun. Eğer Kızkalesi tatiliniz için uzun bir zaman ayırdıysanız başta Erdemli’nin batısındaki Silifke olmak üzere Mersin’de doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu keşfedebileceğiniz çok fazla yer bulunuyor.

Kızkalesi Otelleri

  • Kızkalesi’nde konforlu odalara sahip otellerin yanı sıra her bütçeye uygun oteller de bulunuyor. Bazılarının Kızkalesi manzarasına da sahip olduğu otellerde yarım pansiyon, tam pansiyon veya oda kahvaltı seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçebilirsiniz.