Alacati Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
224 / 224
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Tarihi cumbalı taş evleri ve sörfe uygun havasıyla dikkat çeken tatil merkezi Alaçatı, Çeşme'nin en güzel adreslerinden biri. Dar sokaklar arasında muhteşem bir atmosferi barındıran beldenin enfes doğası ise görülmeye değer...

Otlu yemekleri, sımsıcak insan manzaraları ve birbirinden özel mekanları ile Alaçatı'yı yakından tanımak istiyorsanız keşfe Tarihi Hacımemiş Mahallesi'nden başlayabilirsiniz.

Enfes Lezzetlerin ve Sımsıcak İnsanların Buluşma Noktası

Alaçatı'da enfes tatlarla karşılaşmaya hazır olun. Ege Denizi'nin bereketini taşıyan beldenin restoranlarından çıkan balıkların ve mezelerin ünü Çeşme sınırlarını aşmışken siz de enfes bir yemek şölenine ortak olmalısınız. Kendinizi samimi sohbetlerin yükseldiği sokaklara bırakın ve midenizi Alaçatı restoranlarının enfes yemekleriyle şımartın.

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı ziyaretinizi ilkbahar aylarına denk getirirseniz otun bin bir haliyle karşılaşabilirsiniz. Alaçatı'da gezilecek yerlerin başında gelen yel değirmenlerinin altına kurulan ve neredeyse tüm Alaçatı'ya yayılan festivalin coşkusuna ortak olmak için mart ayının sonlarına doğru kimseye söz vermeyin.

Rüzgarın Dansına Eşlik Etme Vakti!

Rüzgar sörfünün ülke sınırlarındaki başkenti Alaçatı'da bulunan sörf merkezlerinde, ister amatör ister profesyonel tüm sporcuların dişine göre bir rakip var. Siz de kendinizi rüzgarın şovuna bırakıp heyecan dolu anlar yaşamak istiyorsanız Alaçatı'ya doğru yola düşün.

Kişiye Özel Bir Tatil Deneyimi...

Alaçatı otelleri ve pansiyonları da kendisi gibi alımlı ve renkli... Pek çoğu butik otel olarak hizmet veren tesisler, misafirlerine konforlu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kendi evinizin sıcaklığını hissedeceğiniz Alaçatı otellerinin, iddialı restoranları ve konsept barlarıyla da büyük ilgi gördüğünü unutmayın.

Alaçatı Hakkında Faydalı Bilgiler

Çeşme'ye yakın konumuyla son yılların gözde tatil beldeleri arasındaki yerini alan Alaçatı'ya ulaşım için Çeşme merkezden kalkan minibüsleri kullanabilirsiniz. Ulaşım açısından elverişli bir konuma sahip ünlü beldede, akşamların serin geçtiğini unutmayarak valiz hazırlığını bu duruma uygun yapmakta da fayda var. Pek çok restoran rezervasyonsuz misafir kabul etmediğinden özellikle akşam yemeği için gideceğiniz yeri önceden aramayı da ihmal etmeyin.

Alaçatı Gece Hayatı

Eğlencenin nabzını tutan Alaçatı, birbirinden özel mekanları ile İstanbul'un hareketini aratmıyor. Zincir gece kulübü markalarını da sınırlarına taşıyan Alaçatı'da renkli bir hayat, akşamın ilk saatlerinde başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Alaçatı mekanlarında unutulmaz anlar yaşamak için yapmanız gereken tek şey ise yerinizi erkenden ayırtmak.