Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (18 / 18)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Erdemli Otelleri

için toplam 18 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Erdemli

 • Akdeniz’in en önemli liman şehirlerinden Mersin’de, denizin kıyısında muhteşem kumsalları, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine kucak açan Erdemli, Türkiye’de turunçgillerin en fazla yetiştiği bölgeler arasında yer alıyor. Sorgun Çayı’nın ikiye böldüğü bereketli toprakları ile ünlü Erdemli’de irili ufaklı portakal bahçeleri, bölgenin en önemli geçim kaynağını oluşturuyor.

  Önemli bir kültür ve ticaret şehri olan Mersin’de ister iş ister tatil amacıyla konaklayın, Erdemli Otelleri arasından sizin ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize cevap veren bir tesis bulmak çok kolay. Akdeniz mavilerini kucaklayan Erdemli Otelleri’nde denizin ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra toplantı ve balo salonları, SPA olanakları ve daha birçok ayrıcalıkla keyif dolu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.  

Erdemli Çevresinde Görülecek Yerler

 • Tarih boyunca Akdeniz’in önemli liman şehirlerinden biri olan Mersin’de Hititler, Selefkoslar, Romalılar, Bizanslılar, Mısırlılar, Karamanoğulları ve Osmanlılar tarafından yurt edinilen Erdemli; sahip olduğu zengin tarihi doku ve ören yerleriyle yüzyıllara ışık tutuyor. Erdemli çevresinde gezilecek yerlerin başında bir mahalleye ismini veren Kızkalesi bulunuyor. Denizin ortasında küçük bir ada üzerinde yer alan Kızkalesi, Deniz Kalesi olarak da biliniyor. Kalenin içerisinde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan yazıta göre inşası 1199’da tamamlanan Kızkalesi, önemli bir deniz üssü olarak pek çok tarihi olaya tanıklık etti. Deniz Kalesi’nin karşısında, sahilde yer alan Korykos Kara Kalesi ise milattan önce 4. yüzyılda inşa edilmiş. Korykos Kara Kalesi, yalnızca bir savunma üssü olmakla kalmayıp, çevresinde liman, sur kalıntıları, nekropol birçok tarihi yapı barındırıyor.  Kızkalesi Mahallesi’ne ismini veren bu önemli yapı, Erdemli’de gezilecek yerler listesinin ilk sırasında bulunuyor.

  Elaiussa Sebaste Antik Kentleri, Adam Kayalar, Kanlıdivane, Öküzlü Örenyeri ve Paşa Türbesi, Erdemli çevresinde görülmeye değer diğer tarihi mekanlardan bazıları.

  Erdemli'nin en yeşil alanlarından biri olan Kayacı Vadisi, içerisinden akan Limonlu Çayı ile Mersin’in göz dolduran doğal güzelliklerinden biri. Vadi özellikle yaz sezonunda ziyaretçi akınına uğruyor. Limonlu Çayı’nın kenarında yer alan dinlenme tesislerinde yemek yiyebilir, dilerseniz kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirerek civarda piknik yapabilirsiniz. Serin ve tertemiz havasıyla yaz sıcaklarından biraz uzaklaşmak isteyenler için eşsiz bir seçenek sunan vadide, dilerseniz Limonlu Çayı’nın sularında serinleyebilirsiniz.

  Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Mersin tatilinde doğayla buluşmak isteyenlerin mutlaka görülecek yerler listesine eklemesi gereken önemli bir durak. Eşsiz çam ormanlarının masmavi denizle buluştuğu Talat Göktepe Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan çamlık ve kamp alanı, Mersin’de denize girilecek ve hatta kamp yapılabilecek en iyi yerlerden biri. Mavi Bayrak Ödüllü bir kumsala sahip olan Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, sakin ve huzurlu bir ortamda gönlünce eğlenmek ve denizle buluşmak isteyenler için eşsiz bir seçenek sunuyor.

Erdemli’de Nerede Denize Girilir?

 • Erdemli’nin Akdeniz’in sevilen tatil beldeleri arasında yer almasının en önemli nedenlerinden biri Mavi Bayrak Ödülü’ne sahip Kızkalesi Plajı. Uzun bir sahil şeridi boyunca uzanan Kızkalesi Plajı, incecik kumlarıyla dikakt çekiyor. Plaj ayrıca belirli bir mesafeye kadar sığ deniziyle yüzme bilmeyenlerin ve çocuklu ailelerin denizin tadını doyasıya çıkarmasını sağlıyor. Tarihi Kızkalesi manzarasına hakim olan Kızkalesi Plajı’nda, gün boyunca keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Erdemli’de Ne Yenir?

 • Sorgun Çayı’nın Akdeniz’e kavuştuğu bereketli bir havza olan Erdemli, dünyanın dört bir yanına yengeç ihraç ediyor. Erdemli’de nohutlu ya da fıstıklı sos eşliğinde servis edilen mavi yengeçler, deniz ürünleri konusunda yeni lezzetlere açık olanlar için yepyeni bir damak deneyimi sunuyor. Bölgede taze deniz ürünleri ve yengeç servis eden birçok balık restoranı yer alıyor.

  Mersin mutfağının mihenk taşı olan acılı, ekşili tatlar ve Mersin’in ünlü lezzeti tantuni de Erdemli’de denemeniz gereken lezzetler arasında bulunuyor.

  Tertemiz denizi, tarihi ve doğal zenginlikleriyle eğlenceli bir Akdeniz tatili geçirmek isteyenleri ağırlayan Erdemli Otelleri ve Erdemli Pansiyonları, farklı bütçelere ve tatil zevklerine uygun seçenekler sunuyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.