Manavgat Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Manavgat Otelleri

Sonuçları filtrele
197 / 197
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Manavgat Otelleri

Başta Manavgat Şelalesi ve Apollon Tapınağı olmak üzere dünyaca ünlü birçok doğal güzelliğe ve tarihi esere sahip olan Manavgat, her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Antalya'nın en ünlü ilçelerinden biri. Manavgat ayrıca tatili sadece deniz ve güneş turizmden ibaret görmeyen, kültür turu yapmayı da amaçlayanların mutlaka mutlu ayrılacakları bir rota…

Manavgat hakkında genel bilgiler

Yerleşik nüfusu 200 bini aşmış durumdaki Manavgat, Antalya'nın en büyük ikinci ilçesi konumunda. Bugün ilçe merkezini oluşturan Side ve Selge antik kentlerinin tarihi milattan önce 6. yüzyıla dayanıyor. 1220 yılında Selçuklu, 1472'de de Osmanlı İmparatorluğu himayesine giren Manavgat ilçesi, böylece antik çağın yanı sıra bu iki medeniyetin de izlerini taşıyor.

Kuzeyde Toros Dağları ile komşu olan Manavgat'ın sahil bölümü ise Antalya'nın önde gelen deniz ve güneş turizm merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Türkiye'nin en düzenli akarsuyu olan Manavgat Irmağı da burada bulunuyor. Manavgat Nehri'nin üzerinde yer alan Oymapınar Barajı ve Manavgat Barajı ise bölgenin önemli hidroelektrik santralleri arasında yer alıyor.

Side Antik Kenti

Manavgat gezilecek yerler açısından sayısız seçenek sunuyor. Hem Lidyalıların, hem Perslerin hem de Büyük İskender'in idaresine girmiş olan Side Antik Kenti, dünyanın en ünlü antik kentlerinden biri olarak hem yurt içinden hem de yurt dışından sayısız turist ağırlıyor. İnsanlar Apollon Tapınağı'nı, sütunlu galeriyi, agorayı ve antik tiyatroyu görmek için akın akın Manavgat'a geliyor. Buradaki arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserler ise Side Müzesi'nde sergileniyor.

Selge Antik Kenti

Side Antik Kenti gibi, Toros Dağları'nın güney yamaçlarına kurulan Selge Antik Kenti de Manavgat'ın dünyaca ünlü turizm rotalarından biri. Denizden yüksekliği bin metreyi bulan bu antik kentin içinde Zeus ve Artemis'e adanmış iki farklı tapınağın, agora olarak da bilinen pazar yerinin ve mezar alanının kalıntıları bulunuyor. Ayrıca burada Bizans dönemine ait bir kilisenin kalıntılarını da görmek mümkün.

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi de bu ilçeye gidenlerin görmeden ayrılmadıkları doğal güzellikler arasında yer alıyor. Manavgat ilçe merkezine 3 kilometre mesafede bulunan Manavgat Şelalesi, Manavgat Irmağı'nın sularının dört metre yüksekliğindeki bir falezden düşmesiyle oluşuyor. Yükseklik ilk etapta kulağa az gelse de suyun debisi fazla olduğu için ortaya harika bir görüntü çıkıyor. Manavgat Şelalesi'ne gittiğinizde çevredeki piknik alanlarında dinlenebilir, balık lokantalarında karnınızı doyurabilirsiniz.

Köprülü Kanyon

Manavgat ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıktaki Köprülü Kanyon da muhteşem bir doğal güzellik örneği olarak sizleri bekliyor. Burası özellikle rafting tutkunlarının akın ettiği cennetten bir köşe. Daha önce rafting yapmadıysanız bile profesyonel rehberler eşliğinde güvenli bir şekilde bu sporla tanışabilirsiniz.

Ulaşım oldukça kolay

Antalya Havalimanı'na sadece 70 kilometre mesafede bulunan Manavgat, hafta sonu kaçamakları için bile ideal bir rota. Uçak biletinizi hemen alıp bir Manavgat oteline rezervasyonunuzu yapabilir, doğayla iç içe huzurlu bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Üstelik Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Manavgat, yılın büyük bir bölümünde tatil için uygun bir hava durumuyla sizi bekliyor.

Manavgat otelleri

İlçe çok geniş bir alana yayıldığı için Manavgat otelleri de çok geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor. Ultra her şey dahil tatil köylerinden pansiyonlara, butik otellerden dört ve beş yıldızlı otellere kadar birçok farklı seçenek sizi bekliyor. Özellikle rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan ve erken rezervasyon yapan misafirler, çok daha uygun otel fiyatı teklifleri alabiliyorlar. Manavgat otel fiyatları rezervasyon tarihinin yanı sıra otellerin sundukları paketlere göre de değişkenlik gösteriyor.