Kayseri Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
35 / 35
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Eteklerine kurulu olduğu Erciyes Dağı'nın ihtişamı, kadim uygarlıkların beşiği olan topraklarının yanı sıra her köşe başında bulabileceğiniz mis kokulu lezzetleriyle Kayseri, keyifli bir kent turu seçeneği.

MS 17 yılında bir Roma eyaleti haline gelen şehir, adını o dönemde Latince bir isim olan "Kaisareia"dan alıyor.

Kayseri Kalesi

İç kale ve dış kale adı verilen iki bölümden oluşan Kayseri Kalesi, özellikle gece ışıklandırması ile şehrin tam kalbinden Kayseri'ye harika bir görünüm kazandırıyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi her seviyeye uygun pistleri ile tüm kayak tutkunlarının beklentilerini karşılıyor. En güzel Kayseri otellerine ev sahipliği yapan bölge aynı zamanda önemli bir eğlence merkezi olma misyonuna sahip.

Şeker Gölü

Biraz doğayla baş başa kalmak isteyenler için Kayseri'de görülecek yerler arasında Şeker Gölü'nü mutlaka saymak gerekir. Kocasinan'da bulunan bu güzel mekanda hem piknik yapabilir hem de Erciyes Dağı'nın müthiş manzarasının iz düşümünü seyredebilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Köklü bir tarihsel mirasa sahip olan Kayseri'de gezilecek tarihi mekanlar şöyle: Hasbek Kadı Kümbeti, Beşparmak Kümbeti, Alaca Kümbet, Sırçalı Kümbet, Döner Kümbet, Yaman Dede Camii, Bürüngüz Camii, Gülük Camii, Karamustafapaşa Külliyesi, Köşk Medrese, Avgunlu Medresesi, Sahabiye Medresesi, Hacı Kılıç Medresesi ve Hunat Hatun Medresesi.

Damak Zevki

Kayseri geziniz boyunca birbirinden enfes Kayseri yemekleri yüzünden biraz kilo almanız mümkün! Meşhur Kayseri mantısının yanı sıra yağlama, yağ mantısı ve pastırmalı güveç gibi lezzetleri denemeden geçmeyin.

Faydalı Bilgiler

  • Kayseri'den dönerken yanınızda pastırma, sucuk türü gıdalar getirmek istiyorsanız alışverişinizi en son güne saklayın.
  • Şehirde yeme-içme mekanlarında fiyatlar oldukça uygun.

Gece Hayatı

Kayseri'de, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Hilton'un içinde yer alan Kale Roof Bar'da ve Talas'ta bulunan Seyir Café'de akşamları canlı müzik dinleyebilirsiniz.