Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 11)
Filtreyi Sıfırla
Filtreyi Sıfırla
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Erciyes Otelleri

 için toplam 11 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Erciyes

 • Kayseri’de bulunan Erciyes Dağı, Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapıyor. Eğer kış sporlarına tutkunsanız 2018 bitmeden Erciyes otellerinde yerinizi ayırtmayı unutmayın. 


Erciyes’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Erciyes bir kış turizmi rotası olduğu için doğal olarak kış aylarını tercih etmek gerekir. Kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı günleri takip ederek Erciyes tatilinizi planlayabilirsiniz. Öte yandan kar kalınlığı yeterli olmadığında, Erciyes Kayak Merkezi’nde pistlerin %75’i suni karlama yöntemiyle kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Bu yüzden genel anlamda bölgede kayak sezonunun 15 Kasım - 1 Mayıs arasında devam ettiğini söyleyebiliriz.


Erciyes Otelleri

 • Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon, Tam Pansiyon ve Her Şey Dahil seçenekleriyle hizmet veren Erciyes otelleri, karda geçen bir günün sonunda sizi rahatlatacak hamam, kapalı havuz, masaj, SPA ve sauna gibi imkanlara sahip. Ayrıca animasyon gösterileriyle keyifli vakit geçirebileceğiniz oteller de Erciyes’te sizi bekliyor.


Erciyes’e Nasıl Gidilir?

 • Erciyes’e ulaşmanın en pratik yolu uçakla Kayseri Erkilet Havalimanı’na gitmek. Bu havalimanına seferi bulunan birçok firmayı inceleyip size en uygun bileti Kayseri uçak bileti sayfasından alabilirsiniz. Erkilet Havalimanı’na indikten sonra, otellerin bulunduğu Erciyes Kayak Merkezi bölgesine kadarki 30 kilometrelik mesafeyi araç kiralayarak, taksiyle ya da otelinizin havalimanı transfer hizmetinden faydalanarak tamamlayabilirsiniz.


Erciyes’te Ulaşım

 • Erciyes Kayak Merkezi ve oteller bölgesinde ulaşımınızı, otellerin servisleriyle ya da taksiyle rahatlıkla sağlayabilirsiniz.


Erciyes Kayak Merkezi

 • Erciyes’te gezilecek yerler deyince akla ilk olarak tabii ki Erciyes Kayak Merkezi geliyor. 3 bin 916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nda kurulu olan bu merkezde, 2 bin 150 metre ile 3 bin 400 metre rakımlar arasında kayak yapmak mümkün. Farklı seviyelere hitap eden kayak pistlerinin eğimleri de %10 ile %50 arasında değişiyor. Pistler arasında ulaşımsa mekanik liftlerle sağlanıyor. 


  Eğer hiç kayak yapmadıysanız Erciyes Kayak Merkezi’nde özel ders alabilirsiniz. Ayrıca kayak merkezinde ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanları kiralamanız da mümkün.Erciyes’te Ne Yenir?

 • Erciyes’in Kayseri’de olduğunuzu hatırlatırsak, bu sorunun cevabı da kendini hemen belli ediyor aslında… Kayseri mantısı ve pastırmadan bol bol tatmadan tatilinizi sonlandırmayın.


Erciyes Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Eğer bir kış sporları tutkunuysanız ve Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Erciyes’i henüz görmediyseniz bir an önce Erciyes otellerinde rezervasyonunuzu yaptırmanızı öneririz. Ayrıca, uçurtma kayağı olarak da bilinen snowkite’ı denemek istiyorsanız, kış boyunca düzenli bir rüzgara sahip olan Erciyes’in bu spor için Türkiye’deki en uygun noktaların başında geldiğini unutmayın. Üstelik her sene Erciyes’te düzenlenen snowkite festivallerine bu sporun dünyadaki en önemli sporcuları katılıyor.


Erciyes Tatil Önerileri

 • Her ne kadar Erciyes bir kış turizmi merkezi olsa da yolunuz bahar ve yaz aylarında buraya düşecek olursa bölgede görebileceğiniz birçok nokta var. Erciyes çevresinde gezilecek yerler olarak Kayseri Kalesi’ni, Kurşunlu Camisi’ni, Döner Kümbet’i, Arkeoloji Müzesi’ni, Soğanlı Vadisi’ni, Kapuzbaşı Şelalesi’ni, Kayabaş Mağarası’nı ve Ağırnas Yer Altı Şehri’ni sayabiliriz.


Karşılaştır
Haritada Gör
Filtrele