Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (3 / 3)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Spor, Eğlence, Sağlık
Olanaklar
Otel Tipi

Kabak Otelleri

için toplam 3 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Kabak Otelleri

 • Şehrin tüm karmaşasının ve gürültüsünün uzakta kaldığı, güne kuş sesleriyle başlayacağınız, geceleri yıldızlarla aydınlanan gökyüzünü seyredebileceğiniz masalsı bir yer Kabak… Turkuaz rengindeki davetkar denizi, çam ağaçlarının kokusu, büyüleyici gün batımlarıyla Kabak Koyu’nda her an doğanın kalbinde, doğayla iç içe olduğunuzu hissediyorsunuz.

Kabak Hakkında

 • Haritadaki adıyla Gemile, bilinen adıyla Kabak Koyu, Fethiye Ölüdeniz’e 20 km mesafede, çam ormanları yamacında yer alıyor. Ünü dünya sınırlarını aşan Kelebekler Vadisi’nin yakınındaki Kabak Koyu, bakir doğası ve hiç beklemediğiniz anlarda karşınıza çıkan tarihi kalıntılarıyla pek çok güzelliği bir arada sunuyor. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan Likya Yolu’nun ilk duraklarından biri olan Kabak Koyu, doğa sporcularının da öncelikli adreslerinden biri.

  Doğal yaşamı destekleyen, doğayla iç içe olmaktan mutlu olanların alternatif tatil rotalarından biri olan Kabak Koyu’nda doğal sit alanı olması nedeniyle beton yapılaşmaya izin verilmiyor. Kabak, son yıllarda çok ziyaretçi almasına rağmen bozulmayan doğal güzelliklerini de buna borçlu. 800 metre yüksekliğindeki dik yamaçlarda uzanan ve bu nedenle aynı zamanda Kabak Vadisi olarak da adlandırılan bölgeye ulaşım biraz zahmetli olsa da manzaranın güzelliği size her şeyi unutturuyor.

Kabak Koyu’nda Ne Yapılır?

 • Dingin bir tatil arayışında olanların yoğun olarak tercih ettiği Kabak, doğa aktiviteleriyle günün her anında doğal güzellikleri yaşayacağınız bir yer. Eğer trekking seviyor, biraz da macera arıyorsanız Kabak Koyu’nda mutlaka yapmanız gereken ilk şey şelale yürüyüşü. Aladere Şelalesi yürüyüş yolu, bazı noktalarda tırmanış gerektirdiğinden biraz zorlayıcı olabiliyor. Yol boyunca karşılaşacağınız irili ufaklı su birikintilerinde küçük serinleme molaları verebilirsiniz. Likya Yolu’nu takip ederek devam edilen rotanın en güzel yanı ise yürüyüş sırasında Likya Mezarlığı'nı da ziyaret edebiliyor olmanız. Daha önce adını bile duymadığınız yüzlerce kuş ve kelebek çeşidine yuva olan Aladere Şelalesi’ni görmek için mutlaka zaman ayırmalısınız. Yürüyüş sevenlerin gezilecek yerler listesine eklemesi gereken bir başka nokta da Kabak Koyu’nun üst kısmında yer alan Faralya Köyü. Ziyaretçiler tarafından cennetin yeryüzündeki hali olarak tanımlanan Faralya Köyü, güneşi doyumsuz bir görsel şölen eşliğinde batırmak için doğru noktalardan biri.
  Kabak Koyu’nun tercih eden doğa severlerin ikinci noktası ise genellikle mağara oluyor. Koyun sonunda yer alan, yüzerek veya yürüyerek ulaşılabilen mağara doğal ışığıyla hayranlık uyandırıcı bir görünüme sahip. Denizle bağlantısı olan mağaradan yüzerek çıkabilir, kendinizi denizin ferahlatıcı kollarına bırakabilirsiniz.
  Ekstrem sporlara meraklıysanız geniş bir piste sahip olan Babadağ’dan yamaç paraşütü yapabilir; Ölüdeniz Plajı’na ineceğiniz o ana kadar benzersiz manzarayı bir de gökyüzünden izleyebilirsiniz.
  Trekking, yamaç paraşütü, dalış gibi aktivitelerin yanı sıra dinginliyle huzur veren Kabak’ta yoga ve meditasyon yapanlara da rastlamanız mümkün. Hatta son yıllarda çok tercih edilmesi nedeniyle bazı işletmeler yoga ve meditasyon yapanlar için özel platformlar bile kurmuş durumda. Kabak’ta yaşam, gündüz olduğu gibi akşamları da sakin geçiyor. Konaklama yerlerinde yenen akşam yemeğinden sonra ziyaretçiler genellikle sahilde ateş yakarak, yıldızların altında sohbet etmeyi tercih ediyorlar

Yakında gezilecek yerler

 • Kabak Koyu’nun çevresinde doğal güzellikleri ile ünlü pek çok koy bulunuyor. Sahildeki teknelerden biriyle tekne turuna çıkabilir, denizin keyfini diğer koylarda da çıkarabilirsiniz. Kabak’a kadar gitmişken, ünü ülke sınırlarını aşan Kelebekler Vadisi’ni görmeden dönmek olmaz. Kelebekler Vadisi’nde şelale yürüyüşü yapabilir, eğer şanslıysanız vadiye adını veren kelebeklerle karşılaşabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nin tersi istikametinde yer alan Cennet Koyu ve Korsan Koyu ise diğer tabiat harikaları. Issız olan bu koylarda güneşlenebilir, Korsan Koyu’nda tarihi kalıntıları keşfe çıkabilirsiniz.

Kabak Otelleri

 • Doğal yaşamın hüküm sürdüğü, kamp alanlarının da bulunduğu Kabak’ta yeme-içme konusunda sıkıntı yaşamamak için pansiyonları ve bungalovları tercih edebilirsiniz. Doğal görünümün bozulmadan yapıldığı butik hizmet veren bu tesislerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor. İsteyenler gün içinde yemek ihtiyaçlarını da yine konakladıkları yerlerde karşılıyorlar. Sahile biraz engebeli yollardan yürümek gerekse de Kabak Koyu’na alternatif olarak Faralya Köyü’ndeki pansiyonlar da ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor.
  Tatil yerleri seçerken önceliğiniz dinlenmekse ve huzur arıyorsanız, Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Kabak’ı mutlaka görmelisiniz.


Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.