Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

İskenderun Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

İskenderun Otelleri

Sonuçları filtrele
24 / 24
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İskenderun Otelleri

Arsuz

İskenderunlu tatilcilerin her fırsatta kaçtığı Arsuz, ilçeye sadece 20 km mesafede bulunan, nostaljik havasını koruyan bir tatil beldesi. Mayıs ayından itibaren sıcacık olmaya başlayan Arsuz plajlarının keyfini ekim ayının sonuna kadar sürebiliyorsunuz. İrili ufaklı İskenderun otelleri bulabileceğiniz Arsuz, son derece keyifli bir belde.

Soğukoluk Yaylası

Yöre halkı tarafından Güzel Yayla olarak adlandırılan Soğukoluk Yaylası, İskenderun merkezine yaklaşık olarak 18 km mesafede yer alıyor. Ormanlık alanda inşa edilen evler ve muhteşem manzarası ile huzur veren bir atmosfere sahip olan yayla, yorgunluk atıp dinlenmek için ideal!

Alexandretta Antik Kenti

Tarihten birçok iz bırakan Alexandretta Antik kenti, İskenderun'un ilk yerleşim yer olarak biliniyor. 1973 senesinde Alexandretta Antik Kenti'nde yapılan kazılarda Büyük İskender'e ait bir büst bulunmuş.

Cin Kulesi

Cin Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ile deniz kıyısı arasında konumlanmış yüksek bir tepede bulunuyor. Cenevizliler döneminde gözetleme kulesi amacı ile yapılan mekandan İskenderun'un harika manzarasını izleyebilirsiniz.

Gülcihan Plajı

İskenderun'a yaklaşık 27 km mesafede bulunan ve kumu ile dikkat çeken Gülcihan Plajı, yaz turizminde önemli bir yer taşıyor. İsteyenler bu bölgede kamp da yapabilme imkanı bulabiliyor. Aynı zamanda konaklama alanı da mevcut.

İskenderun Deniz Müzesi

İskenderun'un tek, Türkiye'nin üçüncü deniz müzesi olan İskenderun Deniz Müzesi, daha önce farklı amaçlar için kullanılsa da 2008 senesinde aslına uygun restore edilerek halka açılmış. Müze 7 odalı olup, 320'den fazla obje ve 200 kitaplık bir kütüphaneye ev sahipliği yapıyor. İskenderun Deniz Müzesi'nde, Hatay'ın ve İskenderun'un geçmişten günümüze kadar gelen tarihi ve Türk Deniz Harp Akademisi'nin geçmiş tarihi sergileniyor.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Dinlerin ve kültürlerin renkli bir kokteyli gibi olan İskenderun'da gezilecek yerler oldukça fazla. Neolitik Çağ'dan kaldığı düşünülen Kinet Höyüğü, Arsuz çevresinde bulunan Meryem Ana Havuzu ve Payas Kalesi İskenderun'da görülmesi gereken yerler arasında.

Damak Zevki

Masmavi denizi, yemyeşil doğası ile dikkat çeken İskenderun'da ne yenir diye soracak olursanız, size onlarca seçeneği bir çırpıda sayabiliriz! Çünkü İskenderun mutfağıyla da göz dolduruyor. Özel soslu İskenderun döneri, belen tava; İskenderun karidesi ve mersin balığı yemeden kentten ayrılmayın. Diğer meşhur lezzetleri ise; künefe, humus, kağıt kebabı… Gezinizin sonunda turunç reçeli ve ceviz reçeli almayı ihmal etmeyin!

Alışveriş Zamanı

İskenderun'dan çeşitli baharatlar alabilir, kışlık ihtiyaçlarınızı da buradan tamamlayabilirsiniz. Nar ekşisi, biber veya domates salçası, kırma yeşil zeytin ve tuzlu yoğurt alabilirsiniz. Sevdikleriniz için bu yöreye özgü küçük hediyelikler alabilir ve onlara İskenderun gezinizden güzel hatıralar armağan edebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

İskenderun'un en meşhur mekanlarından Tarihi Petek Pastanesi'ne gidip künefe yiyebilirsiniz.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu İskenderun'da temmuz ve ağustos ayları sıcaklıklar 45 derecelere ulaşabiliyor. Hazırlıklı olmakta fayda var.

Gece Hayatı

İskenderun'da geceleri Teysir'de balık keyfi yapabilir, Café Flor'de canlı müzik dinletilerine katılabilir ve ya Arsuz'da bulunan diskolarda eğlenebilirsiniz.