Gumbet Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Gümbet Otelleri

Sonuçları filtrele
48 / 48
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle

Gümbet Otelleri

 Bodrum merkeze sadece 3 kilometre mesafedeki Gümbet, hem Bodrum'un tadını çıkarmak hem de merkeze kıyasla daha uygun fiyatlarla konaklamak isteyenlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında yer alıyor. Yel değirmenleriyle ve Akvaryum Koyu ile ünlü olan Gümbet'te apart sayısının çok olması özellikle kalabalık grupların Gümbet'e rağbet göstermesini sağlıyor.

Gümbet, Bodrum merkezine en yakın koy olma özelliğini taşıyor. Geçmişte tesis sayısının azlığı ve eskiliği yüzünden fazla tercih edilmeyen bölge, özellikle Bodrum'un merkezinin kalabalıklaşmasıyla ve kaliteli tesislerin Gümbet'te de açılmasıyla daha popüler bir rota haline gelmiş durumda. Gümbet, geçmişte olduğu gibi bugün de özellikle yabancı turistlerin konakladığı bir bölge olmayı sürdürüyor.


Gümbet'te Görülecek Yerler

Gümbet denince akla ilk önce yel değirmenleri geliyor. Gümbet'in Bodrum'a en yakın noktasındaki burunda, yani Değirmenler mevkiinde ve tepe üzerinde yer alan yel değirmenleri muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor. 18. yüzyılda inşa edilmiş olan yel değirmenleri 1970'li yıllardan bu yana kullanılmıyor. Yel değirmenleri bugün özellikle güneşin batışını izlemek isteyen ziyaretçilerin akınına uğruyor. Ayrıca her sene mayıs ayında Değirmenler mevkiinde bir uçurtma festivali düzenleniyor. Her yaştan birçok insanı buluşturan festivalde onlarca uçurtma gökyüzünde harika görüntüler sergiliyor. Yel değirmenleri gibi, Gümbet'te görmeniz gereken tarihi eserlerden biri de Mindos Kapısı. Tarihi 4. yüzyıla uzanan Mindos Kapısı, Halikarnas Antik Kenti'nin iki kapısından biri. Bir başka deyişle antik çağda bugün Bodrum'un bulunduğu alana girmek isteyenlerin mutlaka geçmeleri gereken iki kapıdan biri olma özelliğini taşıyor.

Gümbet Plajları

Gümbet'in uzun bir sahil şeridi bulunuyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren bu sahil şeridinde koşan ve yürüyüşe çıkan insanlar görmek mümkün. Yaz boyunca deniz ve güneşle buluşmak isteyenlerin akınına uğrayan Gümbet Plajı ve daha sakin alternatifler sunan Bardakçı ve Kargı plajları, Gümbet'te denize girilecek yerler listesinde başı çekiyor.

Özellikle suyun sığ ve temiz olması, Gümbet sahil şeridindeki otellerin çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca sahil şeridinde su kayağı, rüzgar sörfü ve parasailing gibi su sporları yapabileceğiniz merkezler de bulunuyor.

Sahil şeridi boyunca sıralanan restoranlar sabah erken saatlerden itibaren kahvaltı servisi yapıyorlar. Aynı restoranlarda akşam saatlerinde yemek yemek ve gecenin daha da ilerleyen saatlerinde eğlenceye devam etmek mümkün.

Akvaryum Koyu

Gümbet'in en ünlü noktalarından biri Akvaryum Koyu. Gümbet ile komşusu Bitez arasında yer alan ve asıl adı Adaboğazı olan koy, tertemiz deniziyle misafirlerini bekliyor. Koyun açıklarındaki adanın bu koya gelen rüzgarı kesmesi sayesinde denizin cam gibi bir suyu var.

Bodrum'dan kalkan günübirlik tur teknelerinin de sıkça uğradığı koyun suyu o kadar temiz ve berrak ki, 20 metre mesafeden bile zemini görmek mümkün. Akvaryum Koyu'nu ziyaret ederken en azından bir şnorkel götürmeyi unutmayın. Zira burada sürekli suyun altında kalmak isteyeceksiniz!

Gümbet Gece Hayatı

Gümbet'te gece hayatının en hareketli olduğu noktalar, barlar sokağı ve çevresi. Gümbet'te gece hayatı ve eğlence günümüzde sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Gündüz yemek servisi yapan birçok mekan, gece geç saatlere kadar müzik dinleyip dans edebileceğiniz yerlere dönüşüyor. Ayrıca Gümbet'te bulunan gece kulüpleri, Türkiye'nin ünlü DJ'leri eşliğinde sabahın ilk saatlerine kadar hizmet veriyor.

Gümbet Otelleri

Gümbet'te her zevke ve her bütçeye uygun konaklama tesisi bulmak mümkün. Gümbet otellerinin en büyük avantajı, özellikle Bodrum ilçe merkezinin kalabalığından uzak durmak ama aynı zamanda Bodrum'a kolayca ulaşabilmek isteyenlere hitap etmeleri. Ayrıca Gümbet'te birçok apart otel bulunuyor. Bu da Gümbet'i kalabalık ailelerin hesaplı bir biçimde konaklayabileceği bir belde haline getiriyor.