Gumbet Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Gümbet Otelleri

Sonuçları filtrele
60 / 60
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Gümbet Otelleri

Gümbet, Türkiye'nin en popüler tatil rotalarından olan Bodrum'un merkezine sadece 3 kilometre mesafede. Yel değirmenleriyle ve Akvaryum Koyu'yla tanınan Gümbet'te merkeze kıyasla daha hesaplı konaklama seçenekleri bulabilirsin.Bodrum'un merkezine en yakın koy olma özelliği taşıyan Gümbet'ten merkeze toplu taşımayla gitmek bile 10 dakika sürüyor. Geçmişte tesis sayısı az ve tesisler de eski olduğu için fazla tercih edilmeyen bölge, her sene yepyeni otellerin yapılmasıyla giderek popüler bir tatil rotası haline geliyor.  


Gümbet, özellikle orta yaşta yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği bir belde. Bu yüzden özellikle geceleri Bodrum'un merkezi kadar hareketli olmuyor. Sakin bir tatil arıyorsan bu senin için sorun olmamalı. Ama hareketli bir tatil istiyorsan her şeye rağmen Gümbet'te konaklayıp kısa sürede Bodrum merkeze ulaşabileceğini unutma. Zira Gümbet, merkeze göre daha hesaplı konaklama seçenekleri sunuyor.

Gümbet'in Meşhur Yel Değirmenleri

Gümbet denince akla ilk önce tepeden harika bir Bodrum manzarası sunan yel değirmenleri geliyor. Değirmenler mevkiinde bulunan yel değirmenlerine, yolu biraz yokuş olsa da yürüyerek çıkman gayet mümkün.

18. yüzyılda inşa edilmiş olan bu yel değirmenleri artık kullanılamayacak kadar eskimiş durumda. Yel değirmenlerinin tadilattan geçirilmesi talepleri son yıllarda Bodrumlular tarafından daha yüksek bir biçimde seslendiriliyor. Ancak atıl durumda olsalar da yel değirmenleri muhteşem bir gün batımı manzarası sundukları için Gümbet'in en popüler noktaları arasında yer almayı sürdürüyor.

Gümbet'e yolun mayıs ayında düşerse, yel değirmenlerin arasında düzenlenen uçurtma festivaline gitmeyi sakın unutma. Her yaştan yüzlerce insanı bir araya getiren festivalde rengarenk uçurtmalar gökyüzünde uçuşuyor.

Akvaryum Koyu

Gümbet'in yel değirmenleri kadar ünlü bir başka noktası da Akvaryum Koyu. Gümbet ile hemen yanındaki Bitez beldeleri arasında kalan ve asıl adı Adaboğazı olan koyun açıklarındaki ada, bu koya gelen rüzgarı kesiyor. Bu yüzden de Akvaryum Koyu'nun cam gibi bir denizi var. 


Deniz o kadar temiz ki 20 metre derinlikte yüzerken bile suyun zeminini rahatlıkla görebilirsin. Bu yüzden bu koya giderken yanına bir şnorkel almayı sakın unutma. 

 Akvaryum Koyu'na kara yolu ulaşımı bulunmuyor. Bodrum'un merkezinden kalkan günübirlik tekne turlarına katılarak bu koya gelebileceğin gibi, patika yollardan yürüyerek de bu saklı cenneti keşfedebilirsin.

Gümbet'te Yapılacak Şeyler

Gümbet'te Mindos Kapısı'nı da mutlaka ziyaret etmelisin. Tarihi 4. yüzyıla uzanan Mindos, Halikarnas Antik Kenti'nin iki kapısından biri. Yani burası, Bodrum'un bulunduğu bölgeye gitmek isteyenlerin antik çağda geçmesi gereken iki noktadan biri olma özelliği taşıyor.

Gümbet'te güne başlamak çok keyifli zira beldenin uzun bir sahil şeridi var. Sabahın ilk saatlerinden itibaren sahil kenarında yürüyüş yapan insanlara katılmalı, tertemiz havayı içine çekip güne sağlıklı bir başlangıç yapmalısın. Yürürken önünden geçeceğin kafe ve restoranlar kahvaltı servisi yapıyor. Aynı kafe ve restoranlara akşam saatlerinde uğrarsan akşam yemeği yiyebilir ve canlı müzik dinleyebilirsin.

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek istiyorsan gitmen gereken yerler ise barlar sokağı ve civarındaki mekanlar.

Gümbet Otelleri

Gümbet otelleri genellikle Bodrum'un merkezine göre daha hesaplı oteller. Ancak bu, Gümbet'te lüks konaklama seçenekleri bulamayacağın anlamına gelmiyor. Dilersen burada da her şey dahil paketler sunan resortlarda kalabilirsin. 


Gümbet'teki en popüler konaklama seçeneği ise apartlar. Özellikle eğer kalabalık bir arkadaş grubuyla geleceksen bir apartta kalarak tatilini çok daha hesaplı bir hale getirebilirsin. Bu apartların özellikle yaz aylarında çok popüler olduğunu aklında tutmanda ve erken rezervasyon yaptırmanda büyük fayda var.