Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (55 / 55)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Çocuk
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Otel Tipi
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Zincir Oteller

Adana Otelleri

için toplam 55 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Adana’da Gezilecek Tarihi Yerler

  • Antik çağlarda Kilikya bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Adana, M.Ö. 1650’li yıllara tarihlenen bir Hitit tabletlerinde Uru Adania olarak anılıyor. Buna dayanarak kentin tarihinin 3600 yıldan daha eskiye uzandığını ve adının binlerce yıldır neredeyse hiç değişmediğini söylemek mümkün.

    Binlerce yıldır üzerinde sayısız medeniyeti ağırlamış olan Adana’da görülecek sayısız tarihi eser ve müze, ziyaretçilerini bekliyor. Bu tarihi eserlerden ilk akla geleni 4. yüzyılda Seyhan Nehri üzerine Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılan ve Adana ile özdeşleşerek kentin simgesi haline gelen Taşköprü. Ceyhan Nehri üzerinde yer alan Misis Köprüsü de şehrin ayakta kalan önemli tarihi yapılarından biri. Ceyhan Nehri civarında yer Misis Höyüğü’nden çıkarılan tarihi mozaikleri Misis Mozaik Müzesi’nde görmek mümkün.

    Tarihi İpek Yolu üzerinde Adana’da yer alan birçok kale, antik kent ve kervansaray, şehrin tarih boyunca taşıdığı önemin anlaşılmasını sağlıyor. Şar Ören Yeri, Magarsos Ören Yeri, Ayas (Yumurtalık) Ören Yeri, Muvattali Kabartması ve Ören Yeri, Yılankale, Misis Havraniye Kervansarayı ve Anavarza (Dilekkaya Köyü) Antik Kenti, Adana’nın saymakla bitmeyen tarihi noktalarından sadece birkaçı.

Adana Müzeleri Sizi Zamanda Yolculuğa Çıkaracak

  • Adana’nın tarihini ve kültürel dokusunu yansıtan müzeler, Adana tatilinize renk katacak önemli detaylar barındırıyor. Örneğin Taşköprü üzerinden yürüyerek geçtikten sonra uğrayacağınız Adana Sinema Müzesi, Türk sinemasına yön veren en önemli etkinliklerden olan Altın Koza Film Festivali’nden önemli vesikaları ziyaretçilerle buluşturuyor. Adana insanının çetin mücadelesini anlatan filmleriyle dünya çapında üne sahip olan Yılmaz Güney’in ve daha nice önemli oyuncunun izlerini taşıyan müze, hafta boyunca ziyarete açık. Adana’nın tarihine ve kültürel yaşamına uzanmak isteyenler içinse Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi ve Atatürk Müzesi uğranılacak duraklardan en önemlileri.

     

Adana Mutfağı Sizi Bir Lezzet Şölenine Çağırıyor

  • Özellikle et yemekleri, kebapları ve bulgurla hazırlanan yemekleriyle üne kavuşan Adana mutfağı, şaşırtıcı derecede zengin. Lezzetli bir öğüne başlangıç yapmak için içeceğiniz Adana’ya özgü çorbalardan bazıları; kamhi çorbası, analıkızlı, hayır çorbası, toga ve topalak. Etli yemekleriyle öne çıkan Adana’da ne yenir sorusuna verilecek en önemli cevap elbette Adana kebabı. Daha sonra ise mutlaka denenmesi gereken etli yemeklerin başında mumbar, içli köfte, kedi batmaz, hırcıklı köfte, Adana lahmacunu, cığırtlak kebabı geliyor. Adana mutfağını diğer mutfakların bir adım ötesine taşıyan tatlıları ve içecekleri de Adana’da denemeniz gereken lezzetler listesini epey kabarık hale getiriyor. Adana kebabına eşlik eden en önemli içeceklerin başında meşhur şıra, aşlama geliyor. Meyan köküyle yapılan bu içecek, adeta Adana mutfağının imzası konumunda. Adana tatlıları arasında bici bici çok özel bir yere sahip. Sarı burma, karakuş, kaynar ve paliza Adana’da tadabileceğiniz önemli tatlılardan birkaçı.

Adana’nın Merkezinde Şehir Turu

  • Pek çok şehrin aksine Adana’da yer alan Adana Havalimanı şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda yer aldığından, Adana’ya uçakla ulaşım sağladıysanız çok kısa bir taksi yolculuğu sonrası soluğu şehrin merkezinde alıyorsunuz. Adana’nın merkezinde ise görülmesi gereken birçok mekan birbirine yürüme mesafesinde yer aldığından, güzel bir yürüyüş turuyla muhteşem fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. Adana’nın muhteşem mutfağında imzası bulunan Kasaplar Çarşısı, Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camileri arsında gösterilen Sabancı Merkez Camii, Adana’nın simgelerinden sayılan Ulu Cami, bir zamanların Adana Valiliği görevinde bulunan ünlü şair Ziya Paşa’nın Türbesi ve onun zamanında inşasına başlanan 32 metrelik yüksekliğiyle dikkat çeken Büyük Saat Adana’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Adana’nın tüm bu tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanımak amacıyla yapacağınız Adana tatillerinizde ya da iş seyahatlerinizde konaklayacağınız Adana Otelleri’ne karar vermek çok kolay. En iyi Adana otelleri arasından size uygun olanı seçmek ve şehrin tadını doyasıya çıkarmak için Etstur ayrıcalıklarını takip etmeniz yeterli. Adana’yı köşe bucak keşfederken ulaşım olanaklarıyla zamandan vakit kazanmak için Seyhan Otelleri’nde yerinizi ayırtabilirsiniz. Önemli bir ticaret ve tarım şehri olan Adana’da yapacağınız iş gezileri içinse Çukurova Otelleri’nin konfor ve donanımıyla benzersiz konaklama deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.