Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (2 / 2)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Karataş Otelleri

için toplam 2 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

KARATAŞ

 • Adana’nın Karataş ilçesi, yeşil ve maviyi bir arada sunan alternatif bir yazlık rota. Karataş’ta yılın büyük bir bölümünde güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik Adana mutfağının ünlü ve lezzetli yemeklerinin yanı sıra Tuzla Gölü’nde balık da yiyebilirsiniz. Tüm bunlara bir de bölgedeki tarihi yapılar eklenince Karataş dört dörtlük bir tatilden tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Karataş’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

 • Karataş’ta yaz sezonu Mayıs ayında başlayıp Ekim ayının ilk günlerine kadar devam ediyor. Tabii ki Adana’nın o meşhur kavurucu sıcağını akılda tutup tatil planlarınızı buna göre yapmanızda fayda var.

Karataş Otelleri

 • Karataş otelleri Oda Kahvaltı seçeneğiyle hizmet veren tesislerden oluşuyor. Avantajlı fiyatlar sunan bu otellerin çoğunda otopark hizmeti de bulunuyor. Ne var ki bölgedeki tesislerin yatak kapasitesi çok yüksek değil. Bu yüzden tatilinizi önceden planlayıp Karataş otellerinde yerinizi ayırtmanızda fayda var. 

Karataş’a Nasıl Gidilir?

 • Karataş’a ulaşmanın en pratik yolu uçak. Birçok hava yolu firmasının Adana Havalimanı’na düzenlediği seferlere Adana uçak bileti sayfasından göz atabilir, size en uygun bileti satın alabilirsiniz. Havalimanından araç kiralayarak ya da servisle 50 kilometre mesafedeki Karataş’a ulaşmanız mümkün.


  Ayrıca birçok otobüs firmasının Karataş’a seferi bulunuyor. Dilerseniz Adana şehir merkezine otobüsle gidip buradan 50 kilometre mesafedeki Karataş’a minibüs ya da otobüsle aktarma da yapabilirsiniz.

Karataş’ta Ulaşım

 • Karataş’ta ilçe içi ulaşımın en pratik yolu minibüs ve taksi kullanmak olabilir. Ayrıca 50 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine belediye otobüsüyle gitmek de mümkün.

Karataş’ta Gezilebilecek Yerler

 • Karataş’ta mutlaka görmeniz gereken birçok doğal ve tarihi güzellik bulunuyor:


  Akyatan Gölü

  Akdeniz’e dökülen nehirlerin taşıdığı kumların asırlar boyu birikip bir kordon oluşturmasıyla denizden ayrılıp göle dönüşen Akyatan, su kuşları için önemli bir yaşam ve üreme alanı. Bu yüzden bir milli parka dönüştürülen koruma altındaki bu alanda doğayla iç içe yürüyüş yapabilir ve birçok farklı kuş türüyle tanışabilirsiniz.


  Tuzla Gölü

  Akyatan’ın hemen batısındaki Tuzla Gölü de tıpkı komşusu gibi bir delta gölü ve burada da birçok kuş türü görmek mümkün. Tuzla Gölü ayrıca balığın yılın her ayında bol olduğu bir göl olmasıyla da tanınıyor. Yani dilerseniz bu gölde balık tutabilirsiniz.


  Magarsos Antik Kenti

  Dört Direkli olarak anılan bölgede bulunan bu antik kentin geçmişi Klikyalılara kadar uzanıyor. Adını Ceyhan’ın Luvi dilindeki isminden alan Magarsos, aslında yakınlardaki Mallos Antik Kenti’nin kehanet ve ibadet merkezi olarak inşa edilmiş. Zamanında Büyük İskender’i de ağırlayan bu kentin en ünlü yapısı ise Athena Tapınağı.


  Osmanlı Hanları

  Karataş’ta Osmanlı döneminden günümüze kalmış birçok han var. Bunlardan en ünlüsü ise çarşı içinde bulunuyor. 1608’de inşa edilen bu han haricinde Pazar mevkiinde bulunan 1782 tarihli Menzil Han da bir hayli ünlü.

Karataş Plajı

 • Karataş’ta nereden denize girilir?” sorusunun cevabı net: Karataş Plajı. Ücretsiz girilebilen bu halk plajı son yıllarda etraflıca temizlendi ve ziyaretçilerine keyifli bir gün vadediyor.

Karataş’ta Ne Yenir?

 • Karataş’ta konaklarken özellikle Tuzla Gölü çevresindeki tesislerde balık yiyebilirsiniz. Ayrıca Adana sınırlarında olmanın avantajını sonuna kadar değerlendirmenizi ve Adana kebabından içli köfteye, işkembe dolmasından şırdan dolmasına, sıkmadan bici bici ve halka tatlısına kadar sayısız lezzeti tatmanızı öneririz.

Karataş Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Karataş Akdeniz’in popüler tatil rotalarından biri değil. Fakat bir tatilden beklentiniz sadece denize girmek değilse ve denizin tadını çıkarmanın yanı sıra doğayla baş başa vakit geçirmek, lezzetli yemekler yemek, tarihi yapı ve eserleri görmek istiyorsanız Karataş tam size göre.

Karataş Tatil Önerileri

 • Karataş’ta Akyatan ve Tuzla göllerini ziyarete giderken mümkünse yanınıza tele lensli bir fotoğraf makinası almanızı öneririz. Zira bölgedeki sayısız kuşun fotoğrafını hakkıyla çekmek için cep telefonlarınız yeterli olmayacaktır. Ayrıca buraya kadar gitmişten Karataş çevresinde gezilebilecek yerlere de uğramanızı tavsiye ederiz. Ayas ve Anavarza gibi antik kentler, Ulu Camii ve Hasan Ağa Camii gibi camiler, Misi Köprüsü ve Taş Köprü gibi köprüler ile Yılan Kale, Büyük Saat Kulesi, Çarşı Hamamı, Tarihi Kazancılar Çarşısı, Adana Bedesteni ve Bebekli Kilise gibi birçok turistik nokta Adana’nın dört köşesinde sizi bekliyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.