Aylar
Özel Dönemler

Yalıkavak Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Yalıkavak Otelleri

Sonuçları filtrele
29 / 29
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Yalıkavak Otelleri

Günün her anında dolu dolu yaşayan bir yer, Yalıkavak.

Girişinde sizi karşılayan yel değirmenleri, tepeden gördüğünüz ilk anda bile içinizi huzurla dolduran denizi, her gün batımında benzersiz renklere bürünen manzarası... Günün her anında yaşayan, yaşadığınızı hissettiren Yalıkavak size sadece güzel değil, aynı zamanda her anını dolu dolu geçireceğiniz bir tatil vadediyor.

Yalıkavak Hakkında

Bodrum merkeze 18 kilometre uzaklıkta yer alan Yalıkavak, Bodrum yarımadasının kuzeydoğusunda konumlanıyor. Yalıkavak'ın tarihi, geçmişte pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Bodrum'un tarihiyle beraber başlıyor. Çevredeki tarihi kalıntılar, surlar, antik yerleşim bölgeleri Yalıkavak'ın geçmişinin bize M.Ö. 2000'li yıllara kadar uzandığını gösteriyor. Yalıkavak merkezden birkaç kilometre uzaklıktaki Sandima olarak bilinen köyde başlayan yaşam, bugün tüm renkliliği ve canlılığıyla sahil bölgesinde devam ediyor.

Yalıkavak'ın son yıllarda bu kadar gözde bir tatil beldesi haline dönüşmesinin en önemli nedeni; tatil için burayı tercih edenlerin tüm beklentilerini karşılıyor olması. Sabahın erken saatlerinde plajlarda karşılaşacağınız kalabalık, akşamları sahildeki balıkçılardan gelen kahkaha sesleri, sabahlara kadar devam eden eğlenceli gece hayatı Yalıkavak'ın günün 24 saati yaşadığını anlamaya yetiyor.

Yalıkavak'ta Ne Yapılır?

Bodrum yarımadasının en ünlü süngercilerini çıkartması nedeniyle geçmişte bir süngerci köyü olarak anılsa da Yalıkavak bugün hem doğal güzellikleri hem de tarihi kalıntılarıyla popüler tatil yerlerinden biri. Sayısının fazlalığı nedeniyle beldenin sembolü haline dönüşen yel değirmenleri hem tepelerde hem de sahilde görebiliyor. Yel değirmenlerinin çokluğundan da anlaşılacağı üzere Yalıkavak, rüzgarıyla ünlü. Sörf tutkunları için ideal bir sörf merkezi olan Yalıkavak yaz aylarında bile insanı bunaltmayan havasıyla da tercih ediliyor.

Yalıkavak'ta Gezilecek Yerler

Mavi bayraklı plajlara sahip Yalıkavak, berrak deniziyle sizi ilk andan itibaren kendine çekiyor. Yakın çevrede yer alan Paşa, Tilkicik ve Ağaçbaşı koyları denize girmek için ideal plajlar. Dünyanın en nadir memelileri arasında yer alan Akdeniz foklarının üreme bölgelerinden biri olarak kabul edilen Küdür Plajı ise doğal güzelliğiyle size bir resmin içinde olduğunuzu hissettiriyor.

Yalıkavak, denizi ve kumsallarıyla sizi kendine çekse de çevrede bazılarına yürüyüş yaparak bile ulaşabileceğiniz görülmesi gereken köyler yer alıyor. Bunlardan ilki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sandima Köyü. Yörenin sıkça tercih edilen trekking parkurlarından biri olan Sandima Köyü bugün terk edilmiş bir halde olsa da tarihin izlerini takip etmek isteyenler için doğru adres. İlginç evleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Geriş Köyü de büyüleyici manzarasıyla özellikle gün batımında ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Bodrum'un Tibeti olarak anılan ve halk arasında volkanik patlamalar sonucu oluştuğuna dair söylentiler dolaşan Gökçebel Köyü de gezebileceğiniz eski yerleşim yerlerinden biri.

Limanında pek çok lüks tekneyi görebileceğiniz, yat turizminin de önemli adreslerinden biri olarak kabul edilen Yalıkavak aynı zamanda yerli halkın da yoğun olarak yaşadığı bölgelerden biri. Bu nedenle kurulan pazarları, ünlü markaların yanı sıra sevimli aile işletmeleriyle sizi kendi günlük hayatına da dahil ediyor. Merkezde bulunan Yalıkavak Çarşısı'nı gezerek alışveriş yapabilir, yaz aylarında akşam saatlerinde kurulan tezgahlardan hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Yine açılışıyla birlikte Yalıkavak'ın çehresini değiştiren alışveriş merkezi, lüks mağazalarıyla alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden biri.

Yalıkavak'ta Ne Yenir?

Yalıkavak, yeme-içme açısından yarımadanın en zengin bölgelerinden biri. Yöreye özgü mezeleri ve taze balıklarıyla haklı bir üne kavuşan sahildeki balıkçıların yanı sıra Yalıkavak'ta dünya mutfaklarından lezzetler sunan pek çok ünlü markanın şubesi de yer alıyor. Sahilden uzaklaşıp çarşı içine doğru ilerledikçe esnaf lokantalarına, köftecilere ve ev yemekleri yapan lokantalara ulaşmanız mümkün.

Yalıkavak Otelleri

Çocuklu ailelerden eğlence dolu bir tatil isteyen gençlere kadar pek çok farklı kesime hitap eden Yalıkavak oteller açısından da çeşitlilik gösteriyor. Zincir otellerden tatil köylerine ve butik otellere kadar pek çok farklı seçenek arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.