Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (48 / 48)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Uzungöl Otelleri

için toplam 48 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Uzungöl Otelleri

  • Karadeniz’e dair kartpostal manzaraları düşünülünce belki de çoğu insan için gözünün önüne gelecek ilk manzara Uzungöl olacaktır. Kaçkar ve Soğanlı dağlarının dik yamaçları ve sık ormanlarla ile çevrili, yemyeşil bir göl ve etrafına kurulu köy manzarası ile akıllara Kazınan Uzungöl, Karadeniz’in turistik açıdan en popüler yerlerinin de başında geliyor. Aklınızda Karadeniz tatili yapmak varsa, Etstur’da sizi bekleyen Uzungöl Otelleri’nden biri için online rezervasyon yapıp, Karadeniz’in simgesi haline gelmiş bu büyüleyici manzaraya yakından tanıklık edebilirsiniz.
    Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı olan Uzungöl, bu coğrafyaya özgü ağaç çeşitliliğini sergileyen ve yılın her dönemi canlı yeşil rengini koruyan yağmur ormanlar ve dimdik yamaçlar ile çevrili eşsiz bir doğal güzelliğe sahip. Deniz seviyesinden yaklaşık 1050 metre mesafe konumlanan Uzungöl; üzerine çöken sis ile masalsı bir görünüme bürünen göl manzarası, ahşap mimarisi ile otantik bir konaklama sunan otelleri, yükseklerinde sakladığı serin, oksijeni bol yaylaları ve yerel lezzetleri ile ziyaretçilerine keşfedecek çok fazla güzellik sunuyor.

Uzungöl’ün Hikayesi

  • Günümüzde yerli ve yabancı turistler açısından Karadenzi’in en gözde tatil duraklarından biri olan Uzungöl, oluşum hikayesi bir doğal afete dayanıyor. Geçmişte gerçekleşen bir heyelan ile kayan toprak ve kaya parçalarının Haldizen Deresi’nin önünü kapatması sonucu bu alanda biriken sular ile Uzungöl meydana gelmiş. Göl çevresindeki toprak parçasının yıllar içerisinde sertleşmesi ile bu bölgede yerleşik hayat başlamış.

Uzungöl Camii

  • Göl kıyısında yer alan ve Uzungöl’ün simgelerinden biri olan cami, Haldizen Deresi’nin tek geçiş köprüsü olarak kullanılan Kemer Köprü ve Şerah Köyü’nün aşağı bölümünde, beldenin merkezi sayılan noktada konumlanıyor. 2002 yılında yapılan yeni bir yapı olsa da kısa sürede bölgenin sembollerinden birine dönüşen cami, gölün durgun sularına vuran silüeti ile muhteşem bir manzara sunuyor. 

Şerah Köyü

  • Yöresel mimarinin en güzel örneklerini görebileceğiniz ahşap evleri ve yemyeşil manzarası ile Şerah Köyü’de Uzungöl’ün size sunduğu güzellikler arasında yer alıyor. Yılın her mevsimi görülesi bir manzara sunan köy, Uzungöl’ün merkezine yaklaşık 1 km uzaklıkta konumlanıyor.

Lustra Yaylası

  • Uzungöl’de görülecek yerlerin başında yaylaları geliyor. Şehir yaşamından uzaklaşıp Karadeniz’in özgün atmosferini doyasıya yaşamak isterseniz, Uzungöl’ün merkezinden kalkan dolmuşlarla unutamayacağınız bir yayla deneyimine doğru yol alabilirsiniz. Dik yamaçlar üzerinde, Uzun göl manzarasına hakim olan bir açı ile heyecan verici bir yolculuk yaparak ulaşacağınız Lustra Yaylası, bu güzelliklerden biri… Dağınık kümeler şeklinde yerleşmiş yayla evleri, meydanında bulunan ve buz gibi suyundan tadabileceğiniz çeşmesi ile Lustra Yaylası, Uzungöl’e gitmişken mutlaka görülecek yerler listenizde bulunsun.

Kerester Yaylası

  • Yine Uzungöl’ün merkezinden kalkan ve Lustra Yaylası’na da uğrayan dolmuşların bir sonraki durağı olan Karester Yaylası, 2300 metrelik bir rakımda sizi bekleyen büyüleyici bir Karadeniz manzarası sunuyor. Uzungöl’ün merkezinden bakınca gözünüzle görebileceğiniz en yüksek noktada konumlanan yaylaya ulaşmak biraz zahmetli olsa da sizi karşılayacak manzara için buna değer! 30-40 dakikalık bir yolculuk sonrası varacağınız, vadiye doğru çöken sis ile bulutların üstünde gibi hissedeceğiniz Karester, orijinal dokusunu yitirmemiş gerçek bir yayla deneyimi sunuyor. Etstur’daki Uzungöl Otelleri’inden birini seçip tatil planı yaptıysanız, görülecekler listenizde mutlaka bulunması gereken yerlerden biri de Karester Yaylası olsun.

Haldizen Yaylası

  • Demirkapı Yaylası olarak da adlandırılan Haldizen Yaylası, kolay ulaşılabilir olması ve eşsiz doğal güzelliği ile Uzungöl ziyaretçilerinin gözde adreslerinden biri… Merkeze yakın olan yayla, Şerah Köyü’nden 16 km uzaklıkta konumlanıyor. Mis gibi çiçek kokuları, tertemiz havası ve huzurlu atmosferi ile Haldizen Yaylası da Uzungöl’de mutlaka görülecek yerlerin başında geliyor.

Uzungöl’de Ne Yenir?

  • Bölgenin doğal güzelliklerini gördünüz, temiz havasını soludunuz. Şimdi ise Karadeniz mutfağının yöresel lezzetleri ile tanışma zamanı! Uzungöl’de ne yenir sorusuna verilecek ilk cevaplardan biri mıhlama… Bölgeye özgü peynir, tereyağı ve mısır unu ile yapılarak sıcak sıcak masaya servis edilen bu eşsiz lezzeti, Uzungöl merkezinde sizi bekleyen pek çok restoranda tadabilirsiniz. Çoğu göl kenarında sıralanan restoranlara tadına bakabileceğiniz diğer yöresel lezzetler ise; mısır ekmeği, hamsili ekmek, kara lahana sarması, güveçte kuru fasulye ve Karadeniz pidesi olabilir. Ayrıca gölde yetiştirilen ve yöresel tereyağı ile lezzetlendirilerek ızgarada pişirilen alabalığın da tadına bakabilirsiniz. Tatlı olarak ise laz böreği ve üzeri fındıklı fırın sütlaç bölgenin en meşhur lezzetleri arasında bulunuyor.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.