Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (13 / 13)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

Mudanya Otelleri

için toplam 13 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Mudanya

 • Kurtuluş Savaşı'nı sona erdiren anlaşmanın imzalandığı ilçe olan Mudanya, şirin sokakları, tarihi yapıları ve temiz plajlarıyla popüler tatil rotaları arasında yer alıyor. Ulaşımın çok kolay olması da izin almak zorunda kalmadan hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenleri de Mudanya'ya çekiyor.

  Bursa iline bağlı Mudanya ilçesi Marmara Denizi kıyısında yer alıyor. Mudanya'nın batısında Karacabey, doğusunda Gemlik, güneyinde Nilüfer ve Osmangazi, kuzeyinde ise Gemlik Körfezi bulunuyor.

  Bölgedeki birçok yer gibi Mudanya'nın da kadim bir tarihi var. İlçede ilk yerleşim MÖ 7. yüzyıla dayanıyor. 12 İyon devletinden biri olan Kolofonlular tarafından Myrlea adıyla kurulan Mudanya, stratejik anlamda çok kritik bir noktaya bulunduğu için defalarca istilaya uğrayıp yıkılıyor ve yeniden inşa ediliyor. 1321 yılında Orhan Bey'in fethederek Osmanlı İmparatorluğu topraklarına kattığı Mudanya, kısa süreli İngiliz ve Yunan işgalleri yaşıyor. Türk ordusunun burayı Yunan işgalinden kurtarması da Kurtuluş Savaşı'nın başarıya ulaştığının en önemli göstergesi oluyor.

Mudanya’da Gezilecek Yerler

 • 11 Ekim 1922'de Mudanya Mütakeresi'nin imzalandığı ve böylece Kurtuluş Savaşı'nın başarıya ulaştığının resmen ilan edildiği Mütakere Evi Müzesi, günümüzde bir müze olarak hizmet veriyor. 19. yüzyılda Rus tüccar Ganyanof'un inşa ettirdiği ve Mudanya Ateşkes Antlaşması'nın imzalandığı bina, 1936 yılından bu yana müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. İki katlı bu ahşap binayı dolaşırken şanlı Kurtuluş Savaşı destanının izleriyle tüyleriniz diken diken oluyor.


  Mudanya'da görmeniz gereken tarihi yapılar Mütakere Evi Müzesi'yle sınırlı değil. Şükrüçavuş Mahallesi'nde yer alan ve 18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Tahir Paşa Konağı, 1849'da Fransızların inşa ettiği ve bugün bir otel olarak hizmet veren Tren Garı Binası, bir asrı aşkın tarihiyle Taş Mektep ve 17. yüzyıldan kalma ünlü Hasan Paşa Hamamı da Mudanya'da sizleri bekliyor.


  Mudanya'da ayrıca tarihi ibadethaneler de bulunuyor. 780 yılında inşa edilen ve dünyanın en eski üçüncü kilisesi olarak bilinen Baş Melekler kilisesi Mudanya’da görülecek yerler listesinin ilk sırasında yer alıyor. Dünyada duvarlarına resim yapılan ilk kilise olarak bilinen Kemerli Kilise, günümüzde Uğur Mumcu Kültür Merkezi olarak hizmet veren Mudanya Ortodoks Kilisesi, 1857 yılından kalma Dereköy Kilisesi, 18. yüzyıldan kalma Apostoloi Kilisesi ve Aziz Stephanos Kilisesi'ne minare ve mihrap eklenerek Müslümanların ibadetine açılan Fatih Camii, Mudanya'yı inanç turizminin önemli bir merkezi haline getiriyor.


Mudanya Plajları

 • Mudanya'da denize girilecek yerlerin ilki, merkezi konumu nedeniyle Burgaz Halk Plajı. Plaj, ilçe merkeziyle Güzelyalı Limanı arasında yer alıyor. Kuzeybatıya ilerlediğinizde ise Coşkunöz Halk Plajı sizi bekliyor.

  Plajlar ve deniz merkezden uzaklaştıkça daha sakin ve temiz bir hal alıyor. Kumkaya Halk Plajı, Kızılay Kampı plajı, Eşkel Halk Plajı ve Zeytinbağı Halk Plajı, temiz deniziyle bilinen plajlar arasında yer alıyor.

Mudanya'da Ne Yenir?

 • Mudanya'da en önemli geçim kaynaklarından biri balıkçılık. Bu yüzden Mudanya'nın denize nazır restoranlarında balığın en tazesini bulmak her zaman mümkün. Hasköy pidesi Mudanya'nın ünlü bir başka yiyeceği. Tatlı içinse ilçenin ünlü Rum kasabası Tirilye'ye uğrayıp lezzetli muhallebinin tadına bakabilirsiniz.

Mudanya'ya Nasıl Gidilir?

 • Mudanya'ya ulaşım çok kolay. Dilerseniz İstanbul'dan deniz otobüsü ve hızlı feribotları tercih edebilirsiniz. Otomobilinizle İstanbul'dan karayoluyla gelmek istiyorsanız, yeni açılan Orhangazi Köprüsü sayesinde yolculuk süresi iki buçuk saatin de altına inmiş durumda. Farklı illerden gelenlerse Bursa'ya ulaştıktan sonra Bursa Mudanya arasındaki 29 kilometrelik mesafeyi araç kiralayarak ya da belediye otobüsleriyle kat edebiliyor.

Mudanya Otelleri

 • Mudanya her bütçeye hitap eden pansiyon, otel ve butik otel seçeneklerinin yanı sıra ilginç konaklama imkanları da sunuyor. Tarihi Tren Garı günümüzde bir otel olarak kullanılıyor ve burada konaklamak mümkün. Ayrıca otele dönüştürülmüş bir gemide kalmak size ilginç geliyorsa Mudanya'da bu şansı da bulabilirsiniz. Bu ilginç otellerde doluluk oranı yüksek olduğu için erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.