Bozburun Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
16 / 16
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Bozburun Otelleri

Bozburun'un tarihte bilinen en eski adı ''Timos'' ya da ''Timnos''tur.

Selimiye

Burnun en ucunda kalan bir diğer balıkçı kasabası olan Selimiye'ye, Bozburun'dan ya da Marmaris'ten düzenlenen tekne turlarıyla gidebilirsiniz.

Turunç

Marmaris sınırları içinde yer alan ve ismi gibi ''narenciye kokulu'' bu koya bayılacaksınız. Mavi bayraklı sahilleri, şirin lokantaları ve butik otelleriyle Turunç, Bozburun gezinizin devamı olabilir.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Bozburun'da gezilecek yerler arasında bölgenin hemen her yerinde bulunan antik kentler başı çekiyor. Syrna, Phoinix, Tymnos, Kasara, Amos gibi antik kentleri ve kalıntılarını görebilirsiniz.

Damak Zevki

Bozburun yemekleri de, kasabanın kendisi kadar naif ama doyurucu bir lokasyon olduğu inkar edilemez! Taptaze balıklar ve aromalı Ege otlarıyla sınırlı olmayan Bozburun mutfağının en etkileyici lezzetleri Bozburun peksimeti, kabak çiçeği dolması ve çıtırmak tatlısı.

Faydalı Bilgiler:

  • Son yıllarda açılan butik Bozburun Otelleri sayesinde bu sessiz beldede konaklamak daha da keyifli hale geldi.
  • Bozburun, kelimenin tam manasıyla ''kafa dinlenecek'' bir tatil yeri. Gürültülü, hareketli ve aksiyonu bol bir tatil hayali kuruyorsanız bu durumu göz önünde bulundurun.

Gece Hayatı:

Türkiye'nin en sessiz beldelerinden olan Bozburun'da aktif bir gece hayatı yok. Burada olduğunuz süre boyunca kıyıda bulunan salaş balıkçıları tercih edebilir ya da eğlence için Marmaris'e gidebilirsiniz.