'a özel fiyatlar gösteriliyor.
Sonuçları Filtrele ( 1 / 25 )
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Otel Tipi
Spor, Eğlence, Sağlık

Bozburun Otelleri

için toplam 25 tesis bulduk!
25 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Selimiye

 • Burnun en ucunda kalan bir balıkçı kasabası olan Selimiye'ye, Bozburun'dan ya da Marmaris'ten düzenlenen tekne turlarıyla gidebilirsiniz. Yeşil ve mavinin en güzel tonlarının bulunduğu Selimiye, pek çok turist tarafından ziyaret edilmesine rağmen doğallığını korumayı başarmış, bakir kalabilmiş nadide beldelerimizden biri. Tertemiz ve berrak denizi, göz kamaştıran koyları ve Ege’nin leziz yemekleriyle tanışmak için Selimiye’ye mutlaka uğrayın.

Turunç

 • Marmaris sınırları içinde yer alan ve ismi gibi ''narenciye kokulu'' bu koya bayılacaksınız. Mavi bayraklı sahilleri, şirin lokantaları ve butik otelleriyle Turunç, Bozburun gezinizin devamı olabilir.

  Pürüzsüz koyu ve masmavi deniziyle minibüs ve tekne turu ile ulaşabileceğiniz muhteşem bir güzellik Turunç… Sizi, yol boyunca göreceğiniz yemyeşil ormanlar ve berrak bir deniz ile karşılaşacağınız güzelliklerine hazırlıyor adeta. Mavi bayraklı plajı ile ziyaretçilerini büyüleyen Turunç, eski bir balıkçı kasabası aynı zamanda.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

 • Bozburun'da gezilecek yerler arasında bölgenin hemen her yerinde bulunan antik kentler başı çekiyor. Syrna, Phoinix, Tymnos, Kasara, Amos gibi antik kentleri ve kalıntılarını görebilirsiniz. Ayrıca Bybassos Antik Kenti’nden geriye kalan Orta Çağ kalesi ve Hygassos Antik Kenti kalıntılarını da gezebilirsiniz.

  Tarihi ve kültürel gezileri seviyorsanız, Taşlıca Köyü’nü es geçmemenizi öneririz. Doğal güzellikleri arasında kaybolurken antik kalıntılarıyla geçmişe yolculuk yapmanızı sağlayan Taşlıca Köyü, Bozburun’da mutlaka uğramanız gereken yerler arasında ilk sıralarda olmalı. Harnup ve incir ağaçlarıyla ünlü olan köyde güzel kareler yakalamak için yanınıza iyi bir fotoğraf makinesi almayı unutmayın.

  Yarımadanın en uzak ucunda bulunan Söğüt Köyü’nde Thyssanos antik kent kalıntılarını görebilirsiniz. Sahilden 3 km içeride yer alan köyde Saranda Koyu hem manzara hem de gün batımını izlemek için oldukça ideal.
  Hisar Burnu’nda bulunan tepenin üzerindeki Amos kalıntıları ise Helenistik dönemden kalma olup; sur, tiyatro ve diğer yapıları günümüze kadar ulaşmış.

  Bozburun’un güneyinde, Serçe Limanı olarak adlandırılan körfezin kıyısında yer alan Kasara’nın, Helenistik dönemdeki bir ilçe olduğu biliniyor.

Damak Zevki

 • Bozburun yemekleri de kasabanın kendisi kadar naif ama doyurucu bir lokasyon olduğu inkar edilemez! Taptaze balıklar ve aromalı Ege otlarıyla sınırlı olmayan Bozburun mutfağının en etkileyici lezzetleri Bozburun peksimeti, kabak çiçeği dolması ve çıtırmak tatlısı.

Faydalı Bilgiler:

 • Son yıllarda açılan butik Bozburun Otelleri sayesinde bu sessiz beldede konaklamak daha da keyifli hale geldi.#Bozburun, kelimenin tam manasıyla ''kafa dinlenecek'' bir tatil yeri. Gürültülü, hareketli ve aksiyonu bol bir tatil hayali kuruyorsanız bu durumu göz önünde bulundurun.#Doğa yürüyüşleri, tekne gezisi ve dalış gibi su sporları ile gününüzü renklendirebilirsiniz.#

Gece Hayatı:

 • Gürültü, karmaşa, stres ve kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin bol bol kafa dinleyip dinlenebileceği bir belde olan Bozburun’da gece hayatı da sakin geçiyor. Göz kamaştıran manzaraları ile hafızanızda etkileyici anılar bırakan Bozburun, Marmaris’in en iyi dinlenme yerlerinden biri.

  Türkiye'nin en sessiz beldelerinden olan Bozburun'da aktif bir gece hayatı olmadığından, burada geçirdiğiniz süre boyunca kıyıda bulunan salaş balıkçıları tercih edebilir ya da eğlence için Marmaris'e gidebilirsiniz.