Aydin Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
147 / 147
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Kuşadası ve Didim'i sınırlarında ağırlayan Aydın, ülkenin en gözde noktalarından. Sahil beldeleri ile dikkat çeken şehirde, yaz ayları her zamankinden hareketli geçiyor. Turizm konusunda olduğu kadar tarım konusunda da iddialı olan kent, zeytin yetiştiriciliği konusunda da önemli bir yere sahip.

Aydın otellerinde konaklarken gezilecek yerlerin ve tatil boyu geçireceğiniz eğlenceli anların bir sınırı yok.

Geçmiş Medeniyetlerin İzlerinde Saklı

Ege'nin tüm şehirlerinde olduğu gibi Aydın da birbirinden özel medeniyetleri ağırlayan antik kentlere ev sahipliği yapıyor. Didyma Antik Kenti, Alinda Antik Kenti, Nysa Antik Kenti, Milet Tiyatrosu ve Aphrodisias Antik Kenti ise Aydın'da gezilecek yerlerden yalnızca birkaçı...

Altınkum Plajı

Aydın otellerinde kaldığınız süre boyunca görmeniz gereken bir adres de Altınkum Plajı. Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Altınkum'un büyüleyici güzelliğine bayılacaksınız. Deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkaracağınız plaj, Didim'e 2,5 km uzaklıkta.

Aydın Mutfağı

Ege'nin tüm şehirlerinde olduğu gibi Aydın mutfağı da hafif ancak lezzetli tatlarıyla ünlü. Zeytinyağlılardan mezelerine, hafif tatlılarından turunç reçellerine kadar pek lezzet ile kendini ispatlayan Aydın'ın otlu yemekleri ise bambaşka!

Aydın Arkeoloji Müzesi

Aydın tarihinde sürprizlerle dolu bir keşfe çıkmak istiyorsanız Arkeoloji Müzesi'ni Aydın'da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin. Aydın'dan geçen tüm medeniyetlerden bir iz taşıyan müze içerisinde dolaşırken zamanın en renkli yıllarına dönme şansı da yakalayacaksınız.

Faydalı Bilgiler

Kuşadası ve Didim'i topraklarında barındıran Aydın, rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda yer alıyor. Özellikle yaz aylarında İstanbul'dan Aydın'a gün içerisinde, belirli aralıklarla otobüs seferi bulmanız mümkün. Yaklaşık 8 saatlik bir yolculuğun ucunda sizi bekleyen Aydın'a, Bursa-Balıkesir-İzmir güzergahını kullanarak ulaşabilirsiniz.