Aydin Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
150 / 150
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Aydın Otelleri

Sırala

Aydın Otelleri

Geçmiş Medeniyetlerin İzlerinde Saklı

Ege'nin tüm şehirlerinde olduğu gibi Aydın da birbirinden özel medeniyetleri ağırlayan antik kentlere ev sahipliği yapıyor. Didyma Antik Kenti, Alinda Antik Kenti, Nysa Antik Kenti, Milet Tiyatrosu ve Aphrodisias Antik Kenti ise Aydın'da gezilecek tarihi yerlerden yalnızca birkaçı...

Didyma Antik Kenti

Aydın'ın Söke ilçesine bağlı olan Didyma Antik Kenti, Aydın'da görülmesi gereken tarihi mekanların başında geliyor. Apollon Tapınağı ile tüm dünya gezginleri için önemli bir yere sahip olan kentte; Hades, Hermes, Zeus ve Poseidon başta olmak üzere pek çok mitolojik tanrının burada yaşadığına inanılıyor. Eğer mitolojiyi seviyorsanız dört bir yanı hikayelerle çevrili bu antik kenti mutlaka görmelisiniz.

Altınkum Plajı

Aydın otellerinde kaldığınız süre boyunca görmeniz gereken bir diğer adres de Altınkum Plajı. Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Altınkum'un büyüleyici güzelliğine bayılacaksınız. Deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkaracağınız plaj, Didim'e yalnızca 2,5 km uzaklıkta yer alıyor.

Aydın Arkeoloji Müzesi

Aydın tarihinde sürprizlerle dolu bir keşfe çıkmak istiyorsanız Arkeoloji Müzesi'ni Aydın'da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin. Aydın'dan geçen tüm medeniyetlerden bir iz taşıyan müze içerisinde dolaşırken zamanın en renkli yıllarına dönme şansı da yakalayacaksınız. Arkeolojik eserler, tarihi sikkeler ve mozaik döşemeler müze geziniz sırasında görebilecekleriniz arasında…

Güvercinada Kalesi

Yapımına Bizans Dönemi'nde başlanan Güvercinada Kalesi, Osmanlı zamanında yaşanan Mora İsyanı'nda denizden gelen saldırılara karşı savunma yapabilmek için bugünkü görünümüne kavuşuyor. Kaleden bir mendirek yardımıyla Kuşadası'na bağlanan kale, hem enfes manzarası hem de tarihi atmosferi ile Aydın tatilinde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında…

Arpaz Kalesi

Nazilli'ye bağlı Esenköy'de yer alan Arpaz Kalesi'nin 19. yüzyıl başlarında, Arpazlı Hacı Hasan Bey tarafından Rodoslu ustalara yaptırıldığı söyleniyor. Bölgede Osmanlı Dönemi'ne ait kalıntılar da bulunuyor. Eğer sıkı bir tarih severseniz bu muhteşem bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Saplı Ada

Aydın ziyaretinizde görülmesi gereken yerler listesine eklemeniz gereken yerlerden biri de Saplı Ada. Didim'in gözde tatil beldesi Akbük'te yer alan ada, karaya dar bir yol ile bağlandığından yarımada olarak anılsa da yılın belli zamanlarında deniz yükseldiğinde, bağlantı yolu suya gömüldüğünden adaya dönüşüyor. Muhteşem kumsallara ev sahipliği yapan adaya yürüyerek gitmek mümkün. Eğer enfes bir manzarayla karşılaşmak ya da en güzel sahillere ayak izlerinizi bırakmak istiyorsanız bu adaya mutlaka zaman ayırmalısınız.

Aydın Mutfağı

Ege'nin tüm şehirlerinde olduğu gibi Aydın mutfağı da hafif ancak lezzetli tatlarıyla ünlü. Zeytinyağlılardan mezelerine, hafif tatlılarından turunç reçellerine kadar pek çok lezzet ile kendini ispatlayan Aydın'ın otlu yemekleri ise bambaşka! Paşa böreği ve tahinli pide hamur işi sevenler için Aydın mutfağının vazgeçilmezleri arasında. Tahin severler için ise pek çok seçenek sunan mutfağın bir başka ünlüsü de tahinli kabak tatlısı… Eğer yolunuz Aydın'a düşerse bu muhteşem lezzeti denemeden dönmeyin deriz.

Aydın'dan Ne Alınır?

Aydın ziyaretinizde hem kendiniz hem de sevdikleriniz için alışveriş yapmak isterseniz bölgeye özgü otantik takılar ve hediyelik objeleri tercih edebilirsiniz. Ziyaretiniz yaz ortası ve sonlarına denk geldiyse hem yerel pazarlardan hem de yol üzerindeki üreticilerden taze incir satın alabilirsiniz. Sonbahar zamanlarında ise kendiniz için bol bol kuru incir alabilir, özel hediye kutularında satılan paketlerden ise sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediye için turunç reçellerinin de harika bir alternatif olabileceğini unutmayın.

Faydalı Bilgiler

Kuşadası ve Didim'i topraklarında barındıran Aydın, rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda yer alıyor. Özellikle yaz aylarında İstanbul'dan Aydın'a gün içerisinde, belirli aralıklarla otobüs seferi bulmanız mümkün. Yaklaşık 8 saatlik bir yolculuğun ucunda sizi bekleyen Aydın'a, Bursa-Balıkesir-İzmir güzergahını kullanarak ulaşabilirsiniz.