Aylar
Özel Dönemler

Köyceğiz Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Köyceğiz Otelleri

Sonuçları filtrele
11 / 11
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Bol oksijenli havayı tüm hücrelerinizde hissetmek, mis kokulu organik ürünlerle hazırlanmış köy kahvaltısı ile güne merhaba demek, mandalina kokusu eşliğinde yürüyüşler yapmak istiyorsanız, Köyceğiz en doğru adreslerden biri.

Efsaneye göre Köyceğiz Gölü'nün altında batık bir şehir bulunuyor.

Köyceğiz Gölü

Muğla sınırları içinde yer alan Köyceğiz Gölü, dünyada sadece 7 tane bulunan "ayaklı göller" arasında. Caretta Caretta'ların yumurtlama alanı olan göl kıyısına giderken fotoğraf makinanızı yanınıza almayı unutmayın!

Ekincik Koyu

Civardan kalkan teknelerin uğrak yeri olan bu büyüleyici koy, huzur ve sükuneti bozulmamış sahili ve turkuaz rengi denizi ile gerçekten görülmeye değer.

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları, Türkiye'nin en yüksek radyoaktif özellik taşıyan termal sularına sahip… Şifalı sularında klorür, radon ve kalsiyum sülfat gibi maddeler bulunan ve özellikle kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen Sultaniye Kaplıcaları civarında termal tesis niteliğinde Köyceğiz Otelleri de var.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

Sadece doğasıyla değil tarihi mirasıyla da ilgi çeken Köyceğiz'in en önemli tarihi mekanı olan Kaunos Antik Kenti'ne Dalyan ve Köyceğiz'den tekne ile gidiliyor. 152 metre yükseklikteki bir tepede kurulan akropolü ve amfi tiyatrosu ile Kaunos, Köyceğiz'de gezilecek yerlerin başında geliyor.

Damak Zevki

Et, tavuk, balık ve zeytinyağlı sebzelerden oluşan Köyceğiz yemeklerinin en popüleri kesinlikle kömür ateşinde yapılan kefal ızgara.

Faydalı Bilgiler

  • Her ağustos ayının 3. perşembe günü düzenlenen Mahya Çiçekbaba Etkinlikleri'ne katılarak bölgenin geleneklerini yakından görebilirsiniz.
  • Köyceğiz Otelleri sadece merkezdekilerle sınırlı değil. Göl kenarında ve Ekincik Koyu çevresinde bulunan Köyceğiz Otelleri de son derece konforlu.

Gece Hayatı

Köyceğiz Gölü çevresinde bulunan bar ve restoranlarla yetinmeyip daha hareketli bir gece geçirmek isterseniz, rotanızı Marmaris'e çevirebilirsiniz.