Kızılcahamam Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Kızılcahamam Otelleri

Sonuçları filtrele
7 / 7
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Kızılcahamam Otelleri

Kızılcahamam; kaplıcaları ve doğası ile huzur dağıtıyor. Kızılcahamam termal otelleri, sizi tüm stresinizden ve yorgunluğunuzdan arındırıp, yenilenerek uğurlayacak. Şehrin stresinden kurtulup huzur bulabileceğiniz bir tatil planlıyorsanız doğru yerdesiniz.

Kızılcahamam Nerede?

Ankara'nın kuzeyinde, Ankara – İstanbul E5 karayolu üzerinde, il merkezine 80 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kızılcahamam Tarihi

Tarihi ilk çağlara giden Kızılcahamam; Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Roma ve Bizanslılara ev sahipliği yapmış. 1073 yılında Türklerin hâkimiyetine giren kent, o tarihten sonra da bir daha el değiştirmemiş. Kızılcahamam termal sularının tarihi ise Roma döneminde başlıyor. Bölgede bulunan Büyük Kaplıca yanındaki kalıntılarda Roma dönemine ait hamam bulunuyor.

Kızılcahamam Kaplıcaları

Geçmişinin Roma dönemine kadar uzandığı düşünülen Kızılcahamam kaplıca suları, sodyum bikarbonat, klorür, florür ve mineral içeriyor.

Kızılcahamam'da Gezilecek Yerler

4000 yıl civarındaki geçmişe sahip Kızılcahamam'da görebileceğiniz çeşitli tarihi eserler bulunuyor. Ayrıca doğal güzellikleri de bulunan kentte doğa ile baş başa kalarak sakin bir gün geçirebilirsiniz. Görmeniz gereken tarihi eserler arasında Alicin Manastırı ve Başköy Kalesi bulunurken, Abacı Peri Bacaları ve Soğuk Su Milli Parkı da hayran olacağınız doğal güzelliklerin başında geliyor.

Soğuksu Milli Parkı

Kızılcahamam'ın Ankara çıkışında bulunan milli park, çam, meşe, köknar ağaçlarından oluşuyor. Milli park, doğasıyla gözlerinizi mest ederken, aynı zamanda oksijen depolamanızı sağlayacak. Mesire alanları da bulunan milli parkta içinde müze olan ziyaretçi merkezi de bulunuyor.

Kızılcahamam'da Ne Yenir?

Genel olarak et ızgara ve et yemekleri üzerine olan Kızılcahamam'da çömlek kebabı, mantı ve etli yaprak sarması yiyebilir, ocak başı restoranlar ve ızgara salonlarını deneyebilirsiniz.

Kızılcahamam'a Nasıl Gidilir?

Kendi aracınızla gelecekseniz; Ankara yönünden gelenler Ankara – Bolu yolunun 80. kilometresinde, İstanbul yönünden E5 karayolunu kullanıp gelecekseniz, Bolu'yu geçtikten yaklaşık 120 kilometre sonra Kızılcahamam'ı görebilirisiniz. Ankara Etlik Otogarı'ndan düzenli olarak minibüslerle gelebileceğiniz gibi, pek çok şehirden direkt otobüs de bulabilirsiniz. Hava ulaşımını kullanacaksanız Esenboğa Havalimanı'ndan saat başı kalkan otobüslerle de Kızılcahamam'a gelebilirsiniz.

Kızılcahamam Otelleri

Kızılcahamam'a gelen misafirler öncelikli olarak termal otelleri tercih etseler de termal oteller dışındaki tesislerde de konaklayabilirsiniz. Termal otellerde dilerseniz masaj ve SPA hizmetinden yararlanarak tüm stres ve yorgunluğunuzdan arınabilir, hem zihninizi hem de bedeninizi yenileyebilirsiniz.