Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 5)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Kızılcahamam Otelleri

için toplam 5 tesis bulduk!
5 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Kızılcahamam

 • Ankara’nın kaplıcası ve doğasıyla ön plana çıkan ilçesi Kızılcahamam, tarihi ve doğasıyla eşsiz bir kaçamak noktası. Şehrin stresi ve koşuşturmasından uzaklaşmak için birebir olan Kızılcahamam’dan geri dönerken kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

Kızılcahamam Pansiyon

 • Uygun fiyatlı bir konaklama seçeneği arayanların tercih edebileceği Kızılcahamam Pansiyonları, misafirlerine konforlu seçenekler sunuyor. Bölgede bulunan Kızılcahamam termal otellere alternatif olarak tercih edilen Kızılcahamam pansiyonları uzun süreli konaklamalar için de oldukça ideal.

Kızılcahamam’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Karasal iklime sahip Kızılcahamam’ın en güzel dönemi ilkbahar ve yaz aylarında oluyor. Doğanın yeşil renge kavuştuğu bahar aylarında göz kamaştırıcı manzaraları seyredebilirsiniz. Kızılcahamam kaplıcaları ise genellikle yaz aylarında tercih ediliyor.

Kızılcahamam’a Nasıl Gidilir?

 • Kızılcahamam’a Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan toplu taşıma araçları ile ulaşabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için Ankara Uçak Bileti sayfamızdan en uygun fiyatlı uçuşları görüntüleyebilir, ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.


  Ankara şehir merkezinden Kızılcahamam’a otobüs ile ulaşım Etlik Garajı’ndan sağlanıyor. Özel araçla Kızılcahamam’a Ankara-İstanbul otoyolu üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ankara yönünden 80 km, İstanbul yönünden ise Bolu’yu geçtikten yaklaşık 120 kilometre sonra aracınızla Kızılcahamam’a ulaşabilirsiniz.


Kızılcahamam’da Ulaşım

 • Kızılcahamam’da ulaşım toplu taşıma araçları ve taksiler ile sağlanıyor. Minibüslerin yanı sıra bölgedeki halk otobüslerini de kullanabilirsiniz. İlçe merkezi ise yürüyerek gezilebilir büyüklükte bulunuyor. 

Kızılcahamam’da Gezilebilecek Yerler

 • Köklü bir tarihe sahip olan Kızılcahamam’da gezip görebileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Manastırlar, kaleler, parkların bulunduğu Kızılcahamam’da başlıca görmeniz gereken yerler:


  Alicin Manastırı: Trabzon’da bulunan Sümela Manastırı’ndan daha eski bir tarihte inşa edildiği düşünülen Alicin Manastırı, Alicin Deresi’nin yakınında doğuya bakan bir yamaçta bulunuyor. Manastır bir mağaranın önünde duvarla kapatılarak yapılmış olup, tepedeki görüntüsü büyüleyicidir.


  Soğuksu Milli Parkı: Kızılcahamam’ın Ankara’ya bakan kısmında yer alan Soğuksu Milli Parkı’nda çam, meşe ve köknar ağaçları yeşilin en güzel tonlarına ev sahipliği yapıyor. Bölgenin oksijen deposu olan Milli Park’ta mesire alanları da bulunuyor. 


  Abacı Peribacaları: Türkiye’nin ilk jeoparkı olan Abacı Peribacaları da Kızılcahamam’da ziyaret edebileceğiniz tarihi güzelliklerden biri. Dar bir alanda sık oluşmuş peribacaları yenilenen peyzaj çalışmalarıyla oldukça güzel görünüyor. Değişik bir kaya yapısına sahip olan Abacı Peribacaları, bir taş ormanı gibi gözükmesiyle ilgi çekiyor.

Kızılcahamam’da Mutlaka!

 • Kızılcahamam’a ne amaçla gitmiş olursanız olun kaplıcalarını es geçmemenizi öneririz. Sağlık turizminin önemli adreslerinden biri olan Kızılcahamam kaplıcalarının Roma döneminden beri kullanıldığı biliniyor. Hem fiziksel hem de ruhen dinlenmek için de ideal.

Kızılcahamam’da Ne Yenir?

 • Kızılcahamam et ve hamurun yoğun olduğu bir mutfağa sahip. Kızılcahamam’ın ızgara et ve et yemeklerinin yanı sıra bazlama, gözleme ve mantısını mutlaka denemelisiniz. Çömlek kebabı ve etli yaprak sarması da bölgenin yemeklerinin arasında geliyor.