Kizilcahamam Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
5 / 5
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Kızılcahamam Otelleri

Sırala

Ankaralıların huzur ve dinlence kaçamaklarının vazgeçilmez mekanı Kızılcahamam Otelleri, şifalı termal suları ve insana dinginlik veren doğası ile tam bir yorgunluk atma durağı.

Tarihi Hitit uygarlığına kadar uzanan ilçenin şimdiki yerine 1915 yılında taşındığı tahmin ediliyor.

Soğuksu Milli Parkı

Geniş çam ormanları ile bölgenin en iyi yürüyüş parkuru ve piknik alanlarına sahip olan Soğuksu Milli Parkı özellikle Ankaralıların hafta sonu planlarında geniş yer kaplıyor.

Kızılcahamam Kaplıcaları

Zengin mineralli yapısı ve yüksek sıcaklığı ile cilt hastalıklarından, romatizmal rahatsızlıklara, stres kaynaklı ağrılardan eklem ağrılarına kadar pek çok şikayete iyi geldiği bilinen bu termal bölgede, her ihtiyacınıza cevap verecek eksiksiz Kızılcahamam termal otelleri bulunuyor.

Aktiviteler

Kızılcahamam'da ne yapılır diye merak edenler, bölgede bulunan yerel pazarlardan alışveriş yapabilir, uzun doğa yürüyüşlerine çıkıp ve milli park bölgesinde piknik keyfi yapabilirler.

Damak Zevki

Hepsi birbirinden lezzetli ve doyurucu olan Kızılcahamam yemekleri arasında en ünlü olanlar; mantı, etli yaprak sarması ve çömlek kebabı ve ev baklavasıdır.

Faydalı Bilgiler

  • Soğuksu Milli Parkı'nda piknik yapmak isteyenler, özellikle hafta sonları erken saatlerde gelmeye özen göstermeliler. Aksi halde boş yer bulmak biraz zor olabilir.
  • Mandıralarıyla ünlü olan ilçeden süt, peynir, yoğurt, bal ve yumurta gibi enfes köy ürünlerini son derece uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Gece Hayatı

Kızılcahamam'ın gece hayatı bakımından çok zengin bir merkez olduğu söylenemez. Geceleri de son derece sakin olan ilçede, Patalya Otel bünyesinde yer alan Teras Bar'ı ziyaret edebilirsiniz.