Aylar
Özel Dönemler

Çıralı Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Çıralı Otelleri

Sonuçları filtrele
74 / 74
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Çıralı Otelleri

Olimpos

Çıralı ve çevresi adeta antik kentlerle kuşatılmış durumda. Helenistik dönemde kurulan Olimpos, M.Ö. 100'de Likya birliğinin önde gelen ve üç oy hakkına sahip olan altı şehirden sadece biriydi. Roma komutanı Servilius Isauricus, M.Ö. 78'de Olimpos'u korsanlardan temizlemiş ve kenti Roma topraklarına dahil etmiş. İçinden geçen derenin iki tarafına yayılan Olimpos, 14. yüzyılda Ceneviz, Venedik ve Rodos şövalyelerinin Akdeniz'deki uğrak limanı olduğu biliniyor. Olimpos sit alanı olduğu için antik alan ve çevresinde yerleşim yeri bulunmuyor. Eğer dağcılıkla ilgileniyorsanız bu bölgenin yakınında yer alan Beydağları Olimpos Milli Parkı'na da uğramadan dönmeyin!

Phaselis

Kemer ilçesinin Tekirova mevkiinde bulunan Phaselis Antik Kenti, zengin bir tarihi geçmişe sahip! Olimpos'tan da rahatlıkla ulaşılabilen Phaselis Antik Kenti'nin M.Ö. 690'da Lokios tarafından kurulduğu biliniyor. Phaselis bölgesinde yapılan kazılarda çıkarılan kalıntıların çoğu Roma dönemine ait. Kale duvarı, liman, Kral Antonius Caravella yolu, 20 sıralı tiyatro ve Zeus Mabedi bu kalıntılar arasında yer alıyor.

Yanartaş

Olimpos'un sönmeyen ateşi, Yanartaş! Kendine hayran bırakan görüntüsü ile turist akınına uğrayan Yanartaş, Antalya'nın Çıralı mevkiinde yer alıyor. Adını doğal gaz sıkışması sonucu oluşan küçük parçalardan alan Yanartaş'a, kısa süreli bir tırmanıştan sonra ulaşabiliyorsunuz. Taşlar arasından çıkan alevler hiç sönmüyor. Yanartaş, denize yakın bir konumda bulunuyor.

Damak Zevki

Kendine has bir mutfağı bulunmayan Çıralı'da plajın yanında yer alan sahil restoranları, bahçeli kafelerde taze levrek ve çupra yiyebilirsiniz. Ayrıca bu restoran ve kafelerde kalamar ve meşhur gözlemelerin de tadına bakabilirsiniz. Çıralı'nın en popüler tatlısı, kavun dondurması… Bu lezzetlerin yanında deniz ürünler, alabalık, güveçte kalamar yahnisi, et yemekleri ve zeytinyağlıları da yöreye özgü ürünlerle hazırlanıyor.

Faydalı Bilgiler

Çıralı'da araç kiralayabilir veya tekne turlarına katılabilirsiniz.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çıralı'da kış aylarında sıcaklık neredeyse sıfırın altına hiç düşmüyor. Yaz ayları sıcak geçen Çıralı'da oldukça uzun bir bahar dönemi yaşanıyor. Çıralı'yı her mevsim rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Alışveriş Zamanı


Çıralı'da sevdiklerinize tatilinizden güzel anılar armağan edebileceğiniz hediyelik eşya satan dükkanlar yer alıyor. Bunun yanında cam işi satan dükkanlar da mevcut. Kumluca'da yer alan köy pazarına uğrayarak, yöreye has ürünler ve el işleri de satın alabilirsiniz. Daha büyük bir alışveriş istiyorsanız Kemer'e gitmelisiniz.

Gece Hayatı

Çıralı'ya genellikle sakin ve huzur dolu bir tatil arayanlar geldiği için,  gece hayatı da bu doğrultuda çok hareketli değil. Ağaç evlerin olduğu bölgede yer alan disko ve bar sabahın ilk ışıklarına kadar açık. Bunun yanı sıra ana caddenin üzerinde birkaç bar da mevcut. Düzenlenen turlara katılarak Yanartaş'a gidebilir ve burada sucuk ekmek yiyebilirsiniz.