Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 12)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Karaman Otelleri

için toplam 12 tesis bulduk!
12 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Karaman Otelleri

KARAMAN

 • Bir dönem Karamanoğulları Beyliği’ne de başkentlik yapan Karaman, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken bir yer. Eğer Anadolu’nun zengin tarihine tanıklık etmekten hoşlanıyorsanız Karaman’ı da bir an önce 2018 yılında gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

Karaman’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Karaman’da karasal iklimiyle Akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi yaşanıyor. Yani şehir ne İç Anadolu illeri kadar soğuk ne de yaz aylarında Akdeniz illeri kadar kavurucu. Bu yüzden bahar ve yaz aylarında gönül rahatlığıyla Karaman’a gidebilirsiniz.

Karaman Otelleri

 • Sadece oda ve oda kahvaltı konseptiyle hizmet veren Karaman otellerinin büyük bölümü klasik şehir tipi oteller. Bu tesislerde oldukça uygun fiyatlarla konaklayabilir ve ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Mutlaka gidilmesi gereken yerlere kolaylıkla ulaşabilmek için Karaman şehir merkezi otellerine göz atabilirsiniz. Karaman’da açık havuzu bulunan otellerde kalabileceğiniz gibi otelinizin hamam, sauna ve spor salonu gibi hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Her ne kadar Karaman, vaktinizin çoğunu dışarıda geçirmek isteyeceğiniz bir tatil rotası olsa da Karaman otelleri konakladığınız süre boyunca konfordan ödün vermeyen tesisler olarak öne çıkıyor.

Karaman’a Nasıl Gidilir?

 • Karaman’da havayolu bulunmuyor ancak Konya’ya uçarak Karaman’a pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konya’ya seferi bulunan havayolu firmalarını inceleyip size en uygun bileti satın alabilmek için Konya uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Konya’ya indikten sonra kalan 120 kilometrelik yolu araç kiralayarak, havalimanı servisiyle ya da otelinizin havalimanı transfer hizmetinden faydalanarak kat etmeniz mümkün. Eğer Konya’ya alternatif bir havalimanı bulmak durumunda kalırsanız Karaman’a 250 kilometre uzaklıktaki Alanya Gazipaşa Havalimanı’nı da değerlendirebilirsiniz.


  Öte yandan birçok otobüs firmasının Türkiye’nin birçok noktasından Karaman’a direkt seferi de bulunuyor.

Karaman’da Ulaşım

 • Karaman’da şehir içi ulaşımınızı belediye otobüsü, minibüs ve taksiyle sağlayabilirsiniz.

Karaman’da Gezilebilecek Yerler

 • Karaman’ın tarih kokulu sokaklarında dolaşmanın yanı sıra şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlere uğramayı da ihmal etmemelisiniz.


  • Hürrem Dayı Evi: Karaman’ın tarihi evleri arasında en ünlüsü burası. 300 yıllık bir tarihe sahip olan bu ahşap ev, özgün mimarisiyle yılın her döneminde sayısız ziyaretçi ağırlıyor.
  • Manazan Mağaraları: Bizanslıların yerleşim yeri olarak da kullanıldığı bu mağaralar Karaman’ın en çok ziyaretçi ağırlayan noktaları arasında yer alıyor.
  • İncesu Mağarası: Göz kamaştırıcı damlataşlara sahip olan bu mağaranın bir özelliği de yağmurların çok yağdığı dönemde bir yeraltı nehrine ev sahipliği yapması.
  • Taşkale Tahır Ambarları: Tam 251 ambardan oluşan bu yapı yıllar boyunca bakliyat ve hububat saklamak için kullanılmış. Şimdiyse göz göz mağaraları andıran dış cephesiyle ziyaretçilerini büyülemekle meşgul.
  • Hatuniye Medresesi: 1382 yılında Padişah I. Murad’ın kızı ve Karamanoğlu Alaaddin Bey’in karısı Nefise Sultan tarafından yaptırılan medrese, Karaman’da tarihi en eskiye uzanan yapılardan biri olarak görülmeye değer.


Karaman’da İnanç Turizmi

 • Tarih boyunca birçok inanca beşik olmuş Anadolu’da bu inançlardan izler taşıyan yerlerden biri de Karaman. Karaman’da 9. yüzyıldan kalma Dereköy Fisandon Kilisesi ve yakın dönemde restore edilen Çeşmeli Kilise haricinde Binbir Kilise ve Aktekke Camii de şehri önemli bir inanç turizmi merkezi haline getiriyor.

Karaman Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Sahil kasabalarına sakladığınız yıllık izninizden kullanmak durumunda kalmadan bir hafta sonu kaçamağı yapıp Karaman otellerinde kalarak Anadolu’nun tarihine tanıklık edeceğiniz alternatif bir tatil yapabilirsiniz.

Karaman Tatil Önerileri

 • Karaman’a gitmeden önce birkaç günlüğüne yediklerinize birazcık dikkat etmek isteyebilirsiniz zira sizi tatiliniz boyunca karşı koyamayacağınız lezzetler bekliyor olacak. Ancak Türkiye’nin tahıl ambarı olarak da bilinen Konya’dan ayrılıp il olan Karaman’da doğal olarak yemekler de tahıl ağırlıklı. Arabaşı çorbası, gılan böreği, guymak, çullama, calla, zerde, batırık ve zülbiye Karaman’da mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında.