Seferihisar Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
14 / 14
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala

Seferihisar

Çağan Irmak filmlerinin buram buram Ege kokan fonu Seferihisar, İzmir'in en bakir kasabalarından biri ve bu özelliğiyle adeta zamana ve hızla kirlenen dünyaya meydan okuyor.

Antik Yunan'ın en önemli şehir devletlerinden olan Teos'un kalıntıları hala Seferihisar'da sergileniyor.

Sığacık

Seferihisar gezilecek yerler listenizin en başına almanız gereken Sığacık, surlar içinde saklanmış mandalina ve zeytin kokulu gerçek bir Ege kasabası.

Karakoç Kaplıcaları

Seferihisar ilçe merkezine sadece 17 km mesafede bulunan kaplıcalar, şifalı suları ile özellikle cilt sorunları ve romatizmal hastalıklara iyi geliyor.

Teos Antik Kenti

Sığacık İskelesi civarında bulunan bu görkemli antik kent, günümüze kadar ulaşmayı başarmış etkileyici bir arkeolojik site.

Plajlar

İzmir bölgesinin en doğal ve temiz plajlarından olan Sığacık Plajı, Akkum Plajı ve Ekmeksiz Plajı Seferihisar Otelleri'ne olan yakınlıklarıyla da büyük talep görüyorlar.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikler

12 İyonya antik kentinden biri olan Lebados Seferihisar'da görülecek yerlerin başında geliyor. Yine Teos Antik Kenti sınırlarında bulunan Dionysos Tapınağı da Seferihisar gezisinin en önemli duraklarından olabilir.

Damak Zevki

Seferihisar yemekleri Ege'nin lezzetli sebzelerini ve zeytinyağına bambaşka anlamlar kazandırıyor. Enginar dolması, pazılı gözleme, sakızlı tarhana ve Seferihisar mantısı bu ağız sulandıran yemeklerden birkaç örnek.

Faydalı Bilgiler

  • Seferihisar tatilinizi ağustos ortasına denk getirirseniz, ilçede yapılan şahane tiyatro festivalini izleme şansını yakalayabilirsiniz. Tabii bu tarihlerde Seferihisar butik otelleri oldukça dolu oluyor, önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.
  • Citta Slow (Sakin şehir) unvanına sahip Seferihisar'da geceleri oldukça sessiz oluyor.

Gece Hayatı

Çok hareketli bir gece hayatı olmayan Seferihisar'ın en hoş mekanlarından Teos Marina Bar'da canlı müzik keyfi yapabilirsiniz.