Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (7 / 7)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Bergama Otelleri

için toplam 7 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Bergama Otelleri

 • Ev sahipliği yaptığı tarihi ve kültürel değerleri ile Bergama, dünyanın 999’uncu, Türkiye’nin ise 13’üncü ve İzmir’in ilk UNESCO Dünya Mirası olarak gösteriliyor. Bergama, parşömenin anavatanı, eczacılığın babası Hekim Galenos’un kenti, İncil’de ismi geçen Anadolu’da yer alan yedi kiliseden birine ev sahipliği yapan kent gibi birçok betimleme ile tanımlanıyor. Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip olan Bergama, 1937’den beri Türkiye’nin ilk yerel festivali Uluslararası Bergama Festivali’ne ev sahipliği yapmasıyla da dikkat çekiyor. Oldukça köklü bir tarihe ve kültüre sahip olan ilçe, günümüzde de düzenlenen festivaller ve konserlerle çok ilgi görüyor. Bergama seyahatinizde konaklamanız için pek çok alternatif bulunuyor. İlçenin kültürel dokusuna uygun butik oteller, pansiyonlar, büyük oteller ve daha fazlası… Bergama Otelleri arasından beğendiğiniz ve ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı düşündüğünüz oteli seçerek, yerinizi ayırtabilir ve unutulmaz bir tatile çıkabilirsiniz. Bergama Otelleri’nde rezervasyon yaptırdıktan sonra geriye sadece Bergama gezilecek yerler listenizi oluşturup, valiziniz hazırlamak kalıyor.

Bergama’ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Bergama’da yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçiyor. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Bergama’da, kış ayları çok sert geçmiyor. Turistler Bergama’yı yaz aylarında yoğun olarak ziyaret etseler de, havaların biraz serinlediği ve kalabalığın azaldığı eylül-kasım ayları da bu ilçeyi ziyaret etmek için ideal dönemler arasında bulunuyor.

Bergama’ya Nasıl Gidilir?

 • Bergama’ya gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Ancak bu alternatiflerden en rahat olanı İzmir üzerinden ulaşım sağlamak… Bunun için; hava yolu, otobüs veya özel aracınızı kullanabilirsiniz. İzmir’e ulaştıktan sonra İzmir Otogarı’ndan 20 dakikada bir kalkan özel minibüslerle Bergama’ya ulaşabilirsiniz.

  İzmir Uçak Bileti sayfasını inceleyerek size en uygun uçuşu seçip, İzmir’e ulaştığınız zaman; İZBAN trenleri ile Aliağa’ya giderek, Aliağa Metro İstasyonu’ndan Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri ile ya da Bergama-İzmir özel dolmuşlarını kullanarak Bergama’ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İZBAN tren sistemi, İzmir şehir merkezine kadar gittiğinden İZBAN’ın herhangi bir durağından binebilir ve bu güzergahı takip ederek Bergama’ya ulaşabilirsiniz.


Bergama’da Ulaşım

 • Bergama’da şehir içi minibüsler ile ulaşım sağlanıyor. Çok geniş bir ulaşım ağına sahip duyamayacak derecede küçük olan Bergama’da, dört farklı minibüs güzergahı bulunuyor. Bu minibüsler, Bergama Otogarı’ndan ve Bergama Hastanesi’nden hareket ediyor.

  Bergama’da turistik merkezlerin birbirinden ayrı yerlerde olduğunu da belirtelim. Eğer özel aracınızla seyahat etmiyorsanız, taksi kullanmanızda fayda var.

Bergama’da Gezilecek Yerler

 • 2014’te UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Bergama, dünyanın 999’uncu mirası olarak kabul görüyor. Farklı dönemlerde çeşitli imparatorluklara ev sahipliği yaptığı bilinen Bergama’da, arkeolojik bakımdan önemli yere sahip antik yerleşim yerleri ve müzeleri ile dikkat çekiyor. Antik Dönem Krallarının bu bölgeye etkileri günümüzde de belirgin şekilde görülebiliyor.


  Pek çok defa el değiştiren Bergama’nın, 1317 senesinde Osmanlı yönetimine geçtiği biliniyor. O dönemlerden bu zaman kadar eserleri korumaya başaran ilçe, ziyaretçilerine tarihi bir ziyafet sunuyor. Bergama’da gezebileceğiniz yerler arasında; Akrapol, Asklepion, Kızıl Avlu, Bergama Müzesi ve Bergama Kermesi gibi tarihi yerler bulunuyor.


Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.