Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 5)
Filtreyi Sıfırla
Filtreyi Sıfırla
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

İnegöl Otelleri

 için toplam 5 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

İnegöl

 • Bursa’nın İnegöl ilçesi; tarihi yapıları, doğal güzellikleri, kaplıcaları ve lezzetli mutfağıyla sizleri bekliyor. Siz de Marmara Bölgesi’nde, İstanbul’un yanı başında sayılabilecek bu şirin ilçeyi görmek için İnegöl otellerinde bir an önce rezervasyonunuzu yaptırın.

İnegöl’e Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Bursa’nın İnegöl ilçesinin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmuyor. Bu yüzden İnegöl ziyaretinizi planlarken deniz suyu sıcaklığını göz önünde bulundurmanıza gerek yok. Soğuk kış ayları haricinde yılın herhangi bir döneminde İnegöl’de tatil yapabilirsiniz.

İnegöl Otelleri

 • Sadece Oda, Oda Kahvaltı ve Yarım Pansiyon seçeneklerle hizmet veren İnegöl otellerinin büyük bölümünü klasik şehir tipi oteller oluşturuyor. Bu tesisler arasında son derece lüks oteller bulabileceğiniz gibi daha uygun fiyatlarla konaklayabileceğiniz tesisler de bulabilirsiniz. Ayrıca İnegöl ziyaretinizin amacı bölgenin kaplıcalarından faydalanmaksa bir termal otelde de kalabilirsiniz.

İnegöl’e Nasıl Gidilir?

 • Eğer İstanbul’dan İnegöl’e gidiyorsanız arabalı feribotla Mudanya’ya geçmek pratik bir yol. Mudanya ile İnegöl ilçe merkezleri arasında 75 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.


  Hava yolunu tercih ediyorsanız, Bursa uçak biletleri sayfasından Bursa Yenişehir Havalimanı’na biletinizi alabilirsiniz. Yenişehir Havalimanı ile İnegöl arasındaki mesafe sadece 30 kilometre. Bu mesafeyi araç kiralayarak, servisle ya da taksiyle rahatlıkla kat edebilirsiniz.

İnegöl’de Ulaşım

 • İnegöl’de şehir içi ulaşım modern bir Marmara Bölgesi ilçesinden bekleyeceğiniz standartta. Belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle dilediğiniz yere kolayca varabilirsiniz.

İnegöl’de Gezilebilecek Yerler

 • İnegöl’de gezip görebileceğiniz birçok güzel yer var.


  ●      İshak Paşa Külliyesi: Bir cami, bir medrese ve bir türbeden oluşan bu külliye İnegöl Çarşısı’nda yer alıyor. 15. yüzyıl Osmanlı mimarisinin örneklerinden olan külliyenin ahır, zaviye, han ve imareti ne yazık ki günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş değil.


  ●      Oylat Kaplıcası: Burası İnegöl’e tazelenmek için gelenlerin adresi. Bir Bizans kralının iflah olmaz bir hastalığa yakalanan kızına ilham verdiği efsaneleriyle ünlenen Oylat Kaplıcası, bölgenin en popüler termal turizm noktaları arasında yer alıyor.


  ●      İnegöl Kent Müzesi: 2005 yılında açılan İnegöl Kent Müzesi, ilçenin dünü ve bugünü hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğiniz modern bir kent müzesi.


  ●      Park Caddesi: İlçeyi bir baştan bir başa kat eden bu cadde, birçok alışveriş merkezine ve restorana ev sahipliği yapıyor.

İnegöl’de Ne Yenir?

 • İnegöl köftesinin namını Türkiye’de duymayan yok. İşte bu lezzetli köftenin hasını İnegöl’deki köftecilerde mutlaka tatmalısınız. İnegöl piyazı ve İnegöl şırası ikramlarıyla köftenizi bitirdikten sonra komşu ilçeden ithal Kemalpaşa tatlısından yemeyi de ihmal etmeyin.

İnegöl’de Alışveriş

 • İnegöl Türkiye’de sadece köftenin değil mobilyacılığın da en önemli adreslerinden biri. Öyle ki her sene ilçede uluslararası düzeyde mobilya fuar ve festivalleri de düzenleniyor. Birçok yeni evli çift sadece mobilya satın almak için bile İnegöl’e gidiyor. Tabii ki seçtiğiniz ve satın aldığınız mobilyalar evinize kadar teslim ediliyor.

İnegöl Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Bir zamanlar Osmanlı’ya başkentlik yapmış kadim şehir Bursa turuna çıktıysanız İnegöl otellerinde en az bir gece geçirmeli, ilçenin tarihi değerlerini keşfe çıkıp köftesinin tadına mutlaka bakmalısınız.

İnegöl Tatil Önerileri

 • İnegöl’de konaklarken İnegöl çevresinde gezilebilecek yerleri görmeyi de ihmal etmeyin. Bursa şehir merkezinden işe başlayıp Mudanya, Gemlik ve İznik Gölü’nü de kapsayan harika bir tura çıkabilir. 3-4 günlük bir sürede dahi bu noktaları hakkıyla gezebilirsiniz.

Karşılaştır
Haritada Gör
Filtrele