Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Haymana Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Haymana Otelleri

Sonuçları filtrele
6 / 6
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Haymana Otelleri

HAYMANA

Ankara'nın Haymana ilçesi, dünyanın en iyi sıcak suyuna ev sahipliği yaptığı tescillenmiş bir şifa merkezi. Siz de eğer eklem, kas, sinir sistemi, kalp, dolaşım sistemi ve kadın hastalıklarına şifa arıyorsanız, faydaları İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından tescillenmiş kaplıcalardan yararlanmak için Haymana otellerindeki yerinizi bir an önce ayırtın.

Haymana'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

Haymana bir deniz turizmi rotası olmadığı için buraya ziyaretçiler sadece yaz aylarında gelmiyor. Ankara'nın kışının çok sert geçtiğini akılda tutmak kaydıyla 2018 yılının her döneminde Haymana otellerinde kalıp kaplıcalarda sıcak suyun keyfini çıkarabilirsiniz


Yarım pansiyon olarak hizmet veren Haymana otellerinin hepsi termal otel özelliği taşıyor. Bu otellerde sauna, SPA ve hamam gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Haymana otelleri arasında uluslararası çapta fuar ağırlayabilecek kapasitede tesisler bulmak da mümkün. . 

Haymana'ya Nasıl Gidilir?

Eğer şehir dışından Haymana'ya gidiyorsanız Esenboğa Havalimanı'na uçarak Haymana'ya ulaşabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı'na seferi bulunan havayolu firmalarını inceleyip size en uygun tarihlerde en uygun fiyatlı bileti almak için Ankara uçak bileti sayfasına göz atabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra ise Haymana'ya ulaşmak için 120 kilometre daha kat etmeniz gerekiyor. Bunun için havalimanı servisi, araç kiralama, belediye otobüsü ya da otelinizin havalimanı transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Haymana'da Ulaşım

Haymana'ya ulaşım EGO seferlerinin başlamasıyla birlikte oldukça kolaylaştı. Artık belediye otobüsleriyle de Haymana'da rahatlıkla ulaşmak mümkün. Ayrıca şehir içinde hizmet veren minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ulaşım için bir diğer seçenek ise taksiler. Haymana tatilinizde kolaylıkla taksi bularak ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Haymana'da Gezilebilecek Yerler

  • Haymana Kaplıcaları: Ankara'nın bu ilçesinin ziyaretçilerinin neredeyse tamamının önceliği olan kaplıcalarda su sıcaklığı 44 derece. Birçok hastalığa iyi geldiği söylenen kaplıcalardan faydalanmak için bu bölgede yer alan termal otellerden birinde kalmanız yeterli.


  • Gavur Kalesi: Hitit ve Friglerden günümüze ulaşan bu kale, Haymana'ya bağlı Dereköy'ün yanı başındaki bir tepede yer alıyor. Eğer tarihe meraklıysanız surları günümüze kadar kalmayı başaran bu kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Haymana Otellerini Neden Seçmeliyim?

Eğer siz de faydaları İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından tescillenmiş kaplıcalarda eklem, kas, sinir sistemi, kalp, dolaşım sistemi ve kadın hastalıkları gibi sorunlarınıza şifa arıyorsanız Haymana otelleri sizin için doğru adres.

Haymana Çevresinde Gezilebilecek Yerler

Burada konaklarken Haymana çevresinde gezilebilecek yerleri görmeyi ihmal etmemenizi öneririz. Ne de olsa Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti Ankara'da Anıtkabir'den Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne, Ankara Kalesi'nden Kocatepe Camii'ne, Eymir Gölü'nden Etnografya Müzesi'ne, 1. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi'nden Seğmenler Parkı'na, Kuğulu Park'tan Kızılay'a kadar görülebilecek sayısız ünlü nokta bulunuyor.