Aylar
Özel Dönemler

Gümüşlük Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Gümüşlük Otelleri

Sonuçları filtrele
15 / 15
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Gümüşlük

Bodrum Yarımadası'nın en batı ucunda yer alan Gümüşlük, Bodrum'un kalabalığından uzak, sakin bir kaçamak rotası olarak dikkat çekiyor. Gümüşlük'e yaklaşırken göze çarpan yedi yel değirmeni, Bodrum'un el değmeden korunmuş bu eşsiz balıkçı kasabasının hoş geldiniz tabelası görevini yerine getiriyor.

Bodrum'un en sakin koylarından biri olarak tanınan Gümüşlük, Yalıkavak ve Turgutreis arasında yer alıyor. Masmavi Ege sularına bakan birbirinden şirin Gümüşlük Pansiyonları ve Gümüşlük Otelleri, sıcak ve samimi bir atmosferde huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenleri bekliyor.

Gümüşlük'te Gezilecek Yerler

Bugün sade bir balıkçı kasabası olarak nam salan Gümüşlük, bir zamanların en görkemli kıyı şehirlerinden birine ev sahipliği yapıyordu.  Tarihi Milattan Önce 4. yüzyıla dayanan Mindos (Myndos) Antik Kenti, Gümüşlük'te yer alıyor. Gümüşlük'ün dört bir yanında yer alan antik kiliseler, şehir surları ve en önemlisi Gümüşlük'ü denizden Tavşan Adası'na bağlayan Kral Yolu, Antik Mindos Kenti'nin kalıntıları. Bizans döneminde de yerleşim yeri olan Gümüşlük'te yer alan taş evler ve eski kiliselerden bazıları bugün, sanat galerisi ya da şık restoranlar ve kafeler olarak Gümüşlük'te tatil yapanların ziyaretine açık.

Gümüşlük'ün simgesi haline gelen Tavşan Adası ise üzerinde yer alan tarihi kalıntılardan çok, denizin ortasından yarı belinize kadar suyun içinden yürüyerek ulaşabileceğiniz antik Kral Yolu ile ünlü. Büyük bir depremle denize batan antik şehrin surları üzerinde yer alan Kral Yolu'nu geçerek Tavşan Adası'na yürümek, Gümüşlük'te yapılacak şeyler listesinin ilk maddesi. Kral Mausolos tarafından yaptırılan Kral Yolu'nda arkeolojik kazılar ve çalışmalar halen devam ediyor.   

Sit alanı olarak koruma altına alınan Gümüşlük'te merkezde yer alan taş yapılarda değişikliğe izin verilmediği için bölge kendine özgü otantik havasını korumuş. Begonvillerle süslü evlerin ve daracık sokakların arkalarında muhteşem kokularıyla başınızı döndürecek mandalina bahçeleri, size huzuru bulacağınız bir Ege kasabasında olduğunuzu hatırlatıyor. Gümüşlük'te tatil yapmak için en uygun zaman bahar ayları. Yaz sezonunda çok sayıda misafirin akın ettiği Gümüşlük'ü bahar aylarında ziyaret edenler, bu sakin kasabanın her detayıyla daha sakin ve dingin bir atmosfer buluşma olanağına sahip oluyor.

Gümüşlük Plajı

Bodrum'un sayılı sit alanlarından biri olan Gümüşlük'te yapılaşma denetim altında tutulduğundan, bu bölgenin doğası Bodrum'un diğer koylarına göre daha fazla korunmuş durumda. Özellikle balıkçılık faaliyetlerinin yoğun olduğu Gümüşlük kıyılarında, Gümüşlük Plajı'nda denize girilebiliyor. Tavşan Adası'nın ikiye böldüğü sahil şeridi, pek çok tekneyi misafir ediyor.

Çayıraltı Halk Plajı olarak da bilinen Gümüşlük Plajı'nda deniz, yarımadanın ucunda yer aldığı için güneydeki plajlara göre daha fazla rüzgar alan bir konuma sahip. Genellikle dalgalı olan Gümüşlük denizinde, Tavşan Adası'na kadar yüzmek tatilcilerin sevdiği aktivitelerden biri. Ayrıca Gümüşlük'te kano veya paddleboard kiralayabileceğiniz bir işletme de bulunuyor.

Gümüşlük'te Ne Yenir?

Bodrum tutkunlarının balık yemek için ilk tercihi durumundaki Gümüşlük, hala salaş bir balıkçı kasabasının izlerini üzerinde taşıyor. Gümüşlük taze deniz ürünlerinin yanı sıra leziz mezeler eşliğinde bir damak şöleni yaşamak isteyenler için eşsiz bir seçenek. Bodrum'un en iyi balık restoranları için rotanızı Gümüşlük'e çevirmeniz gerekiyor.

Gümüşlük'te Gece Hayatı

Gümüşlük'te denizin kıyısında sıralanan restoranlarda gün batımına karşı, Tavşan Adası'nın muhteşem manzarası eşliğinde keyifle akşam yemeğinizi yiyebilir, canlı müzik yapan birçok mekanda gecenize renk katabilirsiniz. Bodrum'un diğer beldelerine göre daha sakin bir eğlence anlayışına hakim olan Gümüşlük,  özellikle caz müzikten hoşlanan kitleyi memnun edecek performanslar sunan caz barlarıyla mekanlarıyla öne çıkıyor. 

Yaz tatilini huzurlu ve dingin bir Ege kasabasında değerlendirmek isteyenler için birbirinden özel seçenekler sunan Gümüşlük Pansiyonları ve Gümüşlük Otelleri, misafirperverlikleri ve huzur verici atmosferleriyle sizi bekliyor.