Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (17 / 17)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Finike Otelleri

için toplam 17 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Finike

 • Antalya’nın portakal kokulu beldesi Finike; Kumluca, Finike ve Turunçova’nın birleşmesiyle bugünkü sınırlarına ulaşmış. Finike; Antalya’nın batısında, Demre ve Adrasan arasında kalabalıklardan uzak sakin atmosferi, tertemiz denizi ve leziz Finike portakalıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Portakal bahçeleri ve turfanda sebzelerin yetiştiği seralarıyla geçimini sağlayan Finike’de, üretim tarıma dayandığı için yapılaşma oranı diğer Antalya beldelerine göre daha düşük. Huzurlu bir coğrafyada doğayla ve denizle buluşmak isteyenleri ağırlayan Finike Otelleri ve Finike Pansiyonları arasından dilediğinizi seçerek, yazın tadını sevdiklerinizle çıkarmak için tek yapmanız gereken yola koyulmak.

Finike’de Gezilecek Yerler

 • Antik Likya kentleriyle bezeli Teke Yarımadası boyunca; Kalkan, Kaş, Finike, Demre, Olimpos hattı üzerinde görülecek sayısız tarihi zenginlik sizi bekliyor. Finike’de görülecek yerler arasında en bilineni ise Arykanda Antik Kenti. Adının anlamı “yüksek kayalığın yanındaki yer” olan Arykanda Antik Kenti, MÖ 2000’li yıllarda yemyeşil bir vadinin yamacından enfes bir manzaraya karşı kurulmuş. Bozulmadan büyük oranda günümüze ulaşan nadir antik kentlerden biri olan Arykanda, Müzekart ile gezilebiliyor.  Agorası ve muhteşem mozaikleriyle öne çıkan antik kentte; hamam kalıntıları, tiyatro ve Hellos Tapınağı yer alıyor.

  Finike çevresinde yer alan bir diğer önemli antik kent ise Limyra. Bir zamanlar Likya’nın başkenti olan Limyra’nın, tarihi MÖ 5. yüzyıla dayanıyor. Şehrin antik tiyatrosu ve belli bir kısmı ayakta kalabilmiş. Limyra Antik Kenti, Finike’den Elmalı’ya giden yol üzerinde ziyaret edilebilir.
   
  Tarihi zenginliğinin yanında birçok doğal güzelliğin de boy gösterdiği Finike’de Suluin Mağarası da pek çok ziyaretçi için bir cazibe merkezi. Asya’nın en derin sualtı mağarası olan Suluin Mağarası, içerisinde yer alan sarkıtlar ve dikitlerle muhteşem manzaralar ortaya çıkarıyor. Mağaraya yalnızca profesyonel dalgıçların dalış yapmalarına izin veriliyor.

Demre’ye Uğramadan Dönmeyin!

 • Finike’den araçla yaklaşık yarım saat uzaklıkta yer alan Demre ise hem antik kentleri hem müzeleri hem de Aziz Nicolas Kilisesi ile Finike tatiliniz boyunca bir gününüzü ayırmanız gereken önemli bir merkez. Tüm dünyanın Noel Baba (Santa Claus) adıyla tanıdığı Aziz Nikolaos’un anısına Demre’de MS 3. yüzyılda inşa edilen St. Nikolaos Kilisesi, günümüzde Hıristiyanlık inancının hac merkezleri arasında yer alıyor ve Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi olarak her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

  Antik Adı Myra olan ve tarihi MÖ 5. yüzyıla uzanan Demre’de Roma dönemi tiyatrosu ile öne çıkan Myra Antik Kenti; kaya mezarları ve Likya yazılı kitabeleri, tarih ve arkeolojiye ilgi duyanların mutlaka uğraması gereken önemli noktalar. Demre’de yakın zamanda ziyarete açılan Demre Likya Uygarlıkları Müzesi, yalnızca Likya’nın değil bölgede iz bırakmış tüm önemli medeniyetlerin mirasını günümüze taşıyor. Birçok interaktif uygulamayla Türkiye’de modern müzecilik adına önemli bir örnek olan müze; hem açık alanlarında yer alan limanı ve sarnıcıyla hem de içerisindeki zengin koleksiyonuyla Finike’ye gelmişken mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.


Finike’de Nerede Denize Girilir?

 • Finike Plajı, incecik kumları avuçlarınızdan akıp giden kumsalıyla Akdeniz’in berrak sularının ve güneşinin tadını çıkarmak isteyenler için eşsiz bir seçenek sunuyor. Finike’nin en güzel plajı olarak nam salan ve antik bir liman olan Gökliman Koyu’nda yer alan Gökliman Plajı ise, Finike’ye birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. Finike’den kalkan dolmuşlarla kolayca ulaşabileceğiniz Gökliman Plajı, tertemiz masmavi deniziyle ve çakıllardan oluşan kıyılarıyla dikkat çekiyor.

  Az kişinin bildiği plajları tercih edenlerdenseniz Çağıllı Plajı, sizin için biçilmiş kaftan. Çağıllı Plajı; küçük, çakıllı bir kıyılarının yanı sıra orman manzarası ve sakin atmosferiyle oldukça sevilen bir plaj. Finike kıyılarından geçen teknelerin sıkça mola verdiği Andrea Dorya Koyu da Finike’de denize girilecek en güzel koylardan biri.

  Antalya’da sakin ve dingin bir beldede doğayla baş başa bir tatil geçirmek isteyenler için birbirinden özel seçenekler sunan Finike Pansiyonları ve Finike Otelleri, dalından koparılmış tazecik meyve ve sebzelerinin yanı sıra huzur verici atmosferleriyle sizi bekliyor.  

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.