Aylar
Özel Dönemler

Fethiye Apart Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Fethiye Apart Otelleri

Sonuçları filtrele
27 / 27
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Fethiye Apart Otelleri

Muğla'nın Bodrum'dan sonraki ikinci en kalabalık ilçesi Fethiye, Akdeniz'in en güzel koylarına, denizine ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapıyor. Fethiye merkezden kolayca ulaşılabilen Ölüdeniz, Göcek, Saklıkent, Kayaköy, Çalış gibi turizm merkezleri, unutulmayacak bir deniz tatili için olağanüstü fırsatlar sunuyor.


Fethiye'deki konaklama seçenekleri sayısız. Bölgede büyük oteller, tatil köyleri ve pansiyonlar dışında ev ortamı rahatlığı sunan apart oteller de yer alıyor. Fethiye apart otelleri, farklı bütçe seçenekleri ile büyük aileler, yemek zamanını kendi ayarlamak ve özgür takılmak isteyen tatilciler için her türlü seçeneği sağlıyor. Fethiye'de apart oteller dışında farklı konaklama alternatiflerini incelemek isterseniz Fethiye Otelleri sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


Fethiye'ye Ne Zaman Gidilir?

Fethiye ve civarında hakim olan Akdeniz iklimi, yılın çoğu ayı için ılıman bir hava sağlıyor. Mayıstan itibaren, kasım sonuna kadar deniz suyu sıcaklığı yüzmek için uygun oluyor. Temmuz ve ağustos ayları ise hem en popüler hem de en sıcak zamanlar. 


Deniz turizmi dışında bölgede düzenlenen etkinliklere katılmak isterseniz yine zengin seçenekler mevcut: Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali her sene nisan ayında gerçekleşiyor. 3 gün süren festivalde konser ve organizasyonlar dışında, yöresel yemek yarışmaları ve bölgeyi tanıtan paneller yer alıyor.


Her sene ekim ayında gerçekleşen Uluslararası Hava Oyunları Festivali ise Ölüdeniz'de yapılıyor. Yüzlerce yerli yabancı paraşütçünün katıldığı yarışmalar ve akrobasi gösterileri ile gökyüzü bir şenlik alanına dönüyor. 

Fethiye'ye Nasıl Gidilir?

Fethiye'ye gitmek için hava yolu kullanmak isterseniz, Dalaman'a uçmanız yeterli. Fethiye Uçak Bileti sayfasından tüm Dalaman uçuşlarını inceleyip kolayca uçak bileti satın alabilirsiniz. Dalaman Havaalanı, Fethiye'ye 50 km uzaklıkta olmakla birlikte, tercihinize göre taksi ya da havaalanı servislerini kullanarak merkeze ulaşmanız mümkün.


İstanbul'dan kendi aracınızla Fethiye'ye gitmek istemeniz durumunda katedeceğiniz mesafe 800km...Fethiye'de Ulaşım

Fethiye'de şehir içi ulaşımı sağlayan dolmuşlar ve taksiler var. Diğer ilçelere ulaşmak için de otogardan düzenli sefer yapan minibüsler yer alıyor. Yani bir kere Fethiye Otogar'a ulaştıysanız, oradan Kayaköy, Faralya, Göcek, Datça, Antalya, Patara, Saklıkent gibi noktalara direkt gitmeniz mümkün. 


Belediye otobüsleri ise; Taşyaka, Patlangıç, Çalış ve Karagedik gibi bölgelere sefer yapıyor. Fethiye Marina'ya yakın bir yerde kalıyorsanız, merkezdeki gezilecek yerlere yürüyerek de gidebilirsiniz. Özellikle sahil yolu boyunca yapacağınız akşam yürüyüşlerini sakin ve dinlendirici bulabilirsiniz. 


Fethiye'de Gezilebilecek Yerler?

Civarındaki onlarca gezilecek noktaya çok yakın olması, Fethiye'nin tercih edilmesinin sebepleri arasında ilk sıralarda geliyor. Başta Ölüdeniz gibi mavi bayraklı bir plaj olmak üzere, Belcekız sahilleri, Çalış Kumsalı ve Kabak Koyu gibi doğa harikaları, dolmuşla ulaşım mesafesinde bulunuyorlar.Yakın mesafede günübirlik gezilecek yerler arasında Saklıkent, Patara, Göcek ve Dalyan da sayılabilir.


"Eski Kent" anlamına gelen Paspatur, Fethiye'nin en eski yerleşim yerlerinden birini oluşturuyor ve marinaya yakın birkaç caddeyi kapsıyor. Sokaklardaki renkli cumbalı evler, Paspatur'a tarihi dokusunu veren görselliği oluşturuyor. 


Fethiye kültür meraklıları için de bir cennet. Tüm antik kentler ziyarete açık ve kolaylıkla gezilebilecek mesafede yer alıyor. Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos gibi antik kentler, Fethiye Kral Mezarları ve Kayaköy binlerce yıllık tarihi gözlerinizin önüne seriyor.

Saklıkent

Fethiye'ye sadece 46 km uzaklıktaki Saklıkent, denizden yüksekliği neredeyse 1000 m olan bir kanyondan oluşuyor. Fethiye otogardan kalkan Saklıkent dolmuşları ile ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz. Kanyonun tamamını yürümek isterseniz, profesyonel bir rehber veya ekipten yardım almanız öneriliyor, uzunluğu 18 km ve rotanın bir kısmında suyun altından geçişler de mevcut. Islanmayı tercih etmiyorsanız, kısa bir yürüyüşle kanyonun soğuk sularını keşfettikten sonra günü, etraftaki gözlemecilerde keyif çatarak tamamlamanız mümkün.


Kayaköy

Fethiye'nin en ünlü mahallelerinden olan Kayaköy, mimari yapısı, dar sokakları, kilisesi ve etkileyici doğallığı ile gelen herkesi büyüleyen bir güzelliğe sahip. Merkeze 8 km uzaklıktaki Kayaköy'ün özellikleri yaz döneminde kalabalıklaştığı, son yıllarda göç de aldığı görülüyor. Mübadele döneminde boşaltılmış eski bir Rum köyü olan mahalle, kök boyama halıları ve sanat kampları le meşhur. 


Tekne Turları ile Fethiye Koyları

Kapıdağ Yarımadası ve bölgedeki koylar dışında 12 adadan oluşan geniş bir deniz zenginliği sunan Fethiye'de yapılacak en güzel şeylerden birisi de tekne turu. Günübirlik tekne turları, tek seferde 6-7 koyu gezdirerek, zengin bir gün geçirmenizi sağlıyor. 12 Adalar tekne turu ise, kısa zamanda tüm çevreyi keşfetmenizi, bölgenin tüm güzellikleri hakkında fikir sahibi olmanıza olanak veriyor: Bu turun kapsamında görülen adalar ise; Tavşan Adası, Yassıca, Göcek Adası, Akvaryum Koyu, Tersane Adası, Kızıl Ada, Katrancı, Domuz (Prens Adası), Göbün Koyu, Hamakoyu, Bedrirahmi Koyu, Gemiler Koyu.