Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Ortaca Dalyan Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Ortaca Dalyan Otelleri

Sonuçları filtrele
62 / 62
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Dalyan

Dalyan'ı sadece "doğa harikası'' olarak tanımlamak, bu güzelliğe haksızlık olur. Sanayileşmeye karşı dimdik duran bu masal kasabası, sevimli caretta carettalara yuva olacak kadar özel bir coğrafya.

Dalyan'ın, hatta Türkiye'nin turizm sembollerinden Likya Kaya Mezarları'nın Pers istilası nedeniyle yarım kaldığı tahmin ediliyor.

İztuzu Plajı

Dağlardan başlayıp, Dalyan Deltası'nın ağzını kapatan bu altın rengi plajın bir yanı tatlı su, diğer yanı Akdeniz! Dalyan'a 12 km uzaklıkta bulunan ve betonlaşmaya meydan okuyan İztuzu Plajı'nda, caretta carettaları rahatsız etmemek için hava karardıktan sonra plaja inmek yasak.

Likya Kaya Mezarları

Dalyan'da gezilecek yerler deyince akla Likya Kaya Mezarları gelir. Tapınak cepheli, yine kayaya oyulmuş "güvercin yuvası" ismiyle tanınan oyuk mezarlar, nişler ve lahitlerin yanı sıra özel olarak konumlandırılmış anıt mezarlar ve sandık mezarlar hem görünümü ile zaman yolculuğuna çıkarıyor hem de dönemin defin gelenekleri hakkında bilgi veriyor.

Kaunos Antik Kenti

Dalyan'dan hareket eden teknelerle gidebileceğiniz antik kente Müzekart'la girebilir; 150 metre yükseklikte bulunan akropole tırmanarak manzarayı izleyebilirsiniz.

Delikli Ada

Dalyan'ın Akdeniz'le buluştuğu noktada bulunan Delikli Ada'da Dalyan'da görülecek yerler arasında. Adını ortasındaki delikten alan bu ilgin ada, Dalyan'ın dalgakıranı ve bekçisi gibi.

Plajlar

İztuzu Plajı'nın yanı sıra Dalyan Plajı ve Delikli Ada Plajı'ndan da faydalanabilirsiniz.

Damak Zevki

Dalyan yemekleri genelde taptaze balık ve mis kokulu mezelerden oluşuyor. Ancak bölgenin spesiyali kesinlikle mavi yengeç ve damla sakızlı kurabiye.

Gece Hayatı

Çılgın gece hayatından ziyade, daha sakin ve elit bir eğlence vaat eden Lemon Lounge ve Sunray Bar gibi mekanlar, Dalyan'da güzel akşamlar geçirmenizi sağlayacak.

Faydalı Bilgiler

  • Dalyan Deltası ve çevresinde bulunan antik kentleri daha yakından görüp, kaplumbağalarla yüzmek isterseniz tekne turlarına katılın.
  • Büyük otellerden hoşlanmıyorsanız doğayla iç içe konumlanan küçük Dalyan Otelleri'ni tercih edebilir ya da Dalyan butik otellerinde konaklayabilirsiniz.