Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (4 / 4)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi
Zincir Oteller

Çiğli Otelleri

için toplam 4 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Çiğli

 • İzmir’in büyük ilçelerinden biri olan Çiğli, şehir merkezine 17 km mesafede yer alıyor. Güneyi ve batısı İzmir Körfezi ile çevrili olan ilçenin doğusunda Karşıyaka ve kuzeyinde Menemen bulunuyor. Eski Gediz Nehri yatağında oluşan ovada yer alan Çiğli, geniş kıyı ovasına sahip bir alan. Burada yerleşim 19. yüzyılın sonlarında başladı. İlk olarak bu bölgeye Balkanlardan göç eden Türkler yerleşti. Sonrasında gelişen savaşların ve olayların ardından ilk defa 1956 senesinde bu bölge Batı Trakya’dan gelen Türkler için köy olarak kuruldu. Çiğli, 1992 senesinde ilçe statüsü kazandı. Öncesinde ise Karşıyaka Belediyesi’ne bağlıydı. 

   

  Sanayi ve ticaret açısından Türkiye’nin önde gelen yerlerinden biri olan Çiğli, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Türkiye'nin tuz ihtiyacının yarıdan fazlasını karşılayan Çamaltı Tuzlası’na da ev sahipliği yapıyor. Burası Türkiye’nin en büyük deniz tuzlası olarak biliniyor. Çiğli’de doğanın farklı zenginliklerine rastlamak mümkün. İzmir Kuş Cenneti’nin bir bölümü ve Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı Çiğli sınırları içinde yer alıyor. Denize yakın konumu nedeniyle geçmişte bataklıklardan ve sazlıklardan oluşan ilçenin isminin buradaki yeşil alanlara çok çiğ düşmesinden kaynaklandığı söyleniyor.  

   

  Genellikle iş odaklı konaklamalar için tercih edilen Çiğli bölgesinde kalmaya karar verirseniz hemen ETS’nin Çiğli Otelleri sayfasından dilediğiniz tesisi seçip yerinizi ayırtabilirsiniz. İzmir’in merkezi noktalarına kolayca ulaşılabilecek bir konumda yer alan Çiğli, İzmir’de gezilecek yerlere ulaşmak isteyenler için de avantaj sağlıyor.

Çiğli’ye Ne Zaman Gidilir?

 • İzmir’in genelinde Akdeniz tipi iklim özellikleri görülüyor. Çiğli’de de bu iklimin özellikleri kendini gösteriyor. Yaz aylarında sıcak ve kurak bir hava bölgeye hakim olurken kış aylarında ılık ve yağışlı bir hava hakim oluyor. Genel olarak sert bir iklim yapısı olmadığından Çiğli’ye dilediğiniz zaman gelebilirsiniz. İş seyahatleri için ya da fuar, kongre gibi etkinlikler için bölgeye geldiğinizde, hava şartlarına takılmadan şehir içinde rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Ancak bu bölgeye tatil amaçlı geliyorsanız rahatlıkla gezebileceğiniz uzun yürüyüşler yapabileceğiniz bahar aylarını ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Çiğli Otelleri

 • Sadece Oda ve Oda Kahvaltı konaklama konseptleri ile bölgede hizmet veren Çiğli Otelleri arasından seçim yapmak, yerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde ayırtmak için ETS’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Çiğli Otelleri tüm misafirlerine ev konforunda konaklama deneyimi vadediyor. Bölgedeki tesisler özellikle iş odaklı konaklamalar için tercih edilse de bazen tatil amacıyla şehre gelen misafirler de bu bölgede kalmayı seçebiliyor. 

   

  Çiğli’de yer alan tesislerin bazılarında kapalı havuz, hamam ve sauna gibi rahatlatıcı hizmetler sunuluyor. Bazı tesislerde hareketli yaşam tarzını sürdürmek isteyen misafirlerin kullanımına uygun olarak spor salonu da mevcut. Misafirler dilerse donanımlı toplantı odalarına sahip tesislerden birinde konaklamayı da tercih edebilir.

Çiğli’ye Nasıl Gidilir?

 • İzmir’in merkezine yaklaşık 17 km mesafede yer alan Çiğli’ye ulaşım sağlamak isteyenlerin öncelikle İzmir’e ulaşım sağlaması gerekiyor. Bulunduğunuz yere göre şehre nasıl geleceğinize karar verebilirsiniz. Kara yolu, hava yolu ya da tren yolu ile İzmir’e ulaşım sağlamak mümkün. Kara yolunu tercih edecekseniz size en uygun İzmir otobüs biletini alarak yola koyulabilirsiniz. Kendi aracınız ile yola çıkmayı düşünüyorsanız Çanakkale, Bolu, Bursa ve Ankara gibi şehirlerden yeni yapılan köprüleri kullanarak kısa sürede İzmir’e gidebilirsiniz. Şehre ulaştıktan sonra Çiğli’ye gitmek oldukça kolay. Ankara’dan yola çıkıp Eskişehir, Balıkesir ve Manisa şehirlerinden geçerek İzmir Basmane tren istasyonuna ulaşan İzmir Mavi Treni ile ya da Konya’dan yola çıkıp Afyon, Uçak ve Manisa şehirlerine uğrayarak İzmir’e ulaşan Konya Mavi Treni ile İzmir’e gelmek mümkün. Çiğli’ye toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha pratik ve konforlu bir yolculuk yapmayı isterseniz İzmir’e hava yolu ile ulaşım sağlamanız en doğrusu olacaktır. Adnan Menderes Havalimanı’na uçuşu bulunan hava yolu firmalarının uçak biletlerini karşılaştırarak size en uygun İzmir uçak biletini alabilir ve keyifle yola çıkabilirsiniz. Havalimanı İzmir’in merkezi noktalarına yakın mesafede yer alıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan Çiğli’ye ulaşım için İzmir Banliyösü IZBAN, ESHOT otobüsleri, minibüsler gibi toplu taşıma araçları kullanılabilir ya da araç kiralayarak yola devam edilebilir.

Çiğli’de Ulaşım

 • Çiğli’de ulaşım için raylı metro sistemi ya da hafif raylı sistemi İZBAN kullanılabilir. Halkapınar ve Hilal aktarma istasyonlarından Çiğli’ye direkt ulaşılabiliyor. Ayrıca Konaklı ve Çiğli arasında işleyen 920 numaralı otobüs ile Bostanlı ve Çiğli arasında ulaşım sağlayan 547numaralı otobüs ulaşım konusunda işinizi kolaylaştırabilir. EVKA 6, EVKA 2, Yakakent ve Güzeltepe gibi Çiğli’ye yakın duraklardan geçen otobüslerle de aktarma yaparak şehir içinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çiğli'de Gezilecek Yerler

 • Çiğli’de gezilecek yerlerin başında İzmir Kuş Cenneti geliyor. Çiğli ve Menemen sınırıları içinde yer alan ve Türkiye’nin en önemli sulak alanlarından biri olan Çamaltı Tuzlası’nda bulunan bu doğal alan Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmış durumda. 1982 senesinde Su Kuşları Koruma ve Üreme Sahası olarak tescillenen bölge, 1985 senesinde birinci derece doğal sit alanı ilan edildi. Tepeli pelikan, pembe kanatlı flamingo, küçük akbalıkçıl, yalı çapkını, gri ve siyah leylekler, saz delicesi, kerkenez, ev ve kır kırlangıçları, serçe, saksağan, Kocagöz, gümüş martı, kukumav, küçük sumru ve kızılbacak gibi çok sayıda kuş bu bölgede gözlemlenebiliyor. Her yıl yaklaşık 50 bin kuşun burayı ziyaret ettiği biliniyor. Sasalı İzmir Doğal Yaşam Parkı, Çiğli’de görülmesi gereken yerlerden bir diğeri. Çiğli seyahatiniz sırasında Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parkı olarak anılan bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Sasalı Köyü ile Gediz Irmağı arasında yer alan bölgede bulunan ve İzmir Körfezi’nin en uç noktasında kentini gösteren Leukai Antik Kenti de ziyaret edebileceğiniz dikkat çekici yerler arasında bulunuyor. Leukai, “Ak Yerin Kenti” anlamına geliyor. Ne zaman kurulduğu net olarak bilinmeyen bu antik kentten günümüze pek fazla bir şey kaldığı söylenemez. Bu alanda yalnızca kentin duvarlarından kalma bazı taşlar görülebiliyor. Çiğili’de konakladığınız günler boyunca İzmir’de gezilecek yerlere de ulaşım sağlayabilir şehrin farklı yerlerini keşfe çıkabilirsiniz.

Çiğli'de Ne Yenir?

 • İzmir, Ege mutfağının merkezi sayılır. Çiğli seyahatiniz sırasında Ege yöresine ait zengin ot çeşitleri ile yapılan yemekleri ve zeytinyağlı mezeleri mutlaka denemelisiniz. Taptaze yöresel lezzetler ile hazırlanmış zengin bir Ege kahvaltısı yapsanız hiç fena olmaz… Kahvaltıların başrolünde tabii ki boyoz ve gevrek var! Ege sofralarında taze deniz ürünleri de en leziz hali ile kendini gösteriyor. “İzmir’de ne yenir?” sorusuna çok düşünmeden verilen cevaplardan biri olan kumru da yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerden. İzmir köfte, şevketi bostan, lokma tatlısı, şambali ve içi bol çikolatalı dolu dolu bir lezzet olan bomba tatlısı İzmir tatilinizi tatlandıracak lezzetler arasında sayılabilir.

Çiğli'de Alışveriş

 • Çiğli’nin merkezindeki mağazalarda ya da tezgahlarda alışveriş yapabilirsiniz. Daha farklı seçenekler bulmak istiyorsanız İzmir’deki alışveriş merkezlerine gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Köylü pazarlarından organik lezzetler alabilir, el yapımı reçel ve salça gibi tatları evinize götürebilirsiniz. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndan kendiniz ve sevdikleriniz için güzel hediyelikler alabilirsiniz. Çiğli’den Karşıyaka’ya ya da Alsancak’a giderek buralardan da alışveriş yapmanız mümkün.

Çiğli Gece Hayatı

 • Çiğli’de yer alan restoranlarda ve kafelerde vakit geçirebilir ya da kıs bir yolculuk ile İzmir’in en güzel eğlence mekanlarına gidebilirsiniz. İzmir’de eğlence için alternatif çok… Siz de İzmir gece kulüplerini ya da İzmir eğlence mekanlarını önceden araştırarak kendinize uygun eğlenceyi bulabilirsiniz. Dilerseniz İzmir festivallerine ve burada gerçekleşen konserlere katılarak da keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Çiğli Tatil Önerileri

 • Çiğli’de kalacağınız günleri çok daha konforlu ve keyifli geçirmek istiyorsanız seyahatinizi planlama aşamasındayken ETS’ye gelmeli ve Çiğli Otelleri arasından seçiminizi yaparak yerinizi ayırtmalısınız. Sonrasında İzmir’de geçireceğiniz günleri renkli hale getirecek etkinlik ve aktiviteleri araştırabilir ve kendi zamanınıza göre plan yapabilirsiniz. Çiğli seyahatiniz sırasında İzmir’de gezilecek yerler arasında da öne çıkan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.