Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT

Papillon Zeugma Relaxury

Etstur Öneriyor
İleribaşı Mevkii, Antalya
Papillon Zeugma Relaxury
İleribaşı Mevkii, Antalya

Güvenli Turizm Sertifikalı Otel

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı; tesislerin uygulamaları gereken sağlık ve hijyen kurallarının yanı sıra almaları gereken önlemleri kapsıyor. Güvenli Turizm Belgesi’ne sahip olmak isteyen tesisler; uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak belirlenen sağlık ve hijyen kurallarının uygulanması hususunda yetkili denetim firmaları tarafından bir dizi denetime tabi tutuluyor. Denetimler düzenli aralıklarla tekrarlanarak kayıt altında tutuluyor.
9.6 Puan

Genel anlamda olanakları iyiydi herşey dahil konsepti olsun animasyonları olsun gerçekten ...

Tesisin konumu personelin ilgisi çok iyiydi. Covid önlemleri çok iyi. Herkes çok ilgili v...

Odaları çok güzeldi havuza açılması güzeldi plajı ve denizi güzeldi a la carte ve snack re...

Otele girişimizden itibaren gerek karşılama, saat sabah 11:00 giriş yapmamıza ragmen hiç ...

Hayatımda gördüğüm kaldığım en kötü otel. Tuvaletlerinde sinekler uçan asansörü bozulan,a...

Gördüğümüz en iyi çalışan çocuk kulübü.TÜRKİYEDEKİ BÜTÜN HOTELLERE GİTTİM. ÇOCUKLARLA İLG...

Baharda gidilebilecek güzel bir otel. Yemeklerini pek beğenmedim. Havuz sayısı yetersiz. ...

Otel gerçekten çok kaliteliydi. Yemek çeşitleri çok güzeldi. Odalar tertemiz, yepyeniydi. ...

Eşimle beraber 2010 haziran başında balayı amaçlı otele giriş yaptık. Konkladığımız 1 haft...

Personelin hizmeti,güleryüzü kesinlikle profesyonelce. Temizlik bakımından,yemeklerin kali...

Otelde 2 havuz var. Biri aktivitesiz. Ve epey serin oluyor. Sıcaktan kaçmak isteyen diğer...

Bizce en iyisi. Doğumgünümde yapılan süpriz kutlama içinse ayrıca teşekkürler. Temizlik ve...

Mimari ve odaların konforu çok güzel. Kapalı havuz ve jakuzisinde denizi seyredebiliyors...

Fırsatlar ve İndirimler
 • bonus kart ’a özel %31' varan Erken Rezervasyon indirimi
TÜM FIRSATLARI GÖSTER DAHA AZ GÖSTER

Oda seçenekleri

Tesis Bilgileri

Öne çıkan özellikler

Otel Olanakları

Ücretsiz Olanaklar
 • Kablosuz İnternet
 • Kapalı Restoran
 • Bar
 • Emanet Kasası
 • Sauna
 • Hamam
 • Tenis Sahası
 • Fitness Merkezi
 • Masa Tenisi
 • Basketbol
 • Dart
 • Çocuk Animasyonu
 • Çocuk Büfesi
 • Çocuk Kulübü
Ücretli Olanaklar
 • Masaj
 • Tenis Ekipmanları
 • Taze Sıkılmış Meyve Suları
 • Alışveriş Merkezi
 • Çamaşırhane
 • Kuaför
 • Toplantı Salonu
 • Tenis Sahası Işıklandırması
 • Doktor
 • Telefon ve Faks Hizmeti
 • Spa Merkezi
Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

· Tesisler; ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi için uluslararası onaylı bir belgelendirme kuruluşu olan Bureau Veritas tarafından belgelendirilmiştir. Ayrıca aylık olarak ‘’Sağlıklı Tatil Sistemi’’ rutin denetimleri ile bağımsız denetçiler tarafından denetlenmektedir. Bu denetimlerdeki yüksek başarı puanları ile tesisler; ‘’Gıda Güvenliği’’ , ‘’Su Güvenliği’’ , ‘’Kat Hizmetleri Kontrol ’’ , ‘’ Hamam- SPA Kontrol’’ sertifikalarına hak kazanmıştır.
· Tesislerimizdeki kalite sorumluları, bu belgelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için her alanda rutin kontrollerini yapmakta, kayıtların tutulmasını ve akredite kuruluşlar tarafından analizlerin yapılmasını sağlamaktadır.
· Tesis, tüm çalışanların Entegre Kalite Yönetim Sistemleri bilinci ile çalışması için gerekli hijyen ve kalite eğitimlerini vermektedir. Eğitim sorumluları, tüm çalışanları sürekli ve güncel eğitimlerle bilgilendirmekte ve sürece adapte olmalarını sağlamaktadır.
· Tesislerde temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri misafirlerin ve çalışanların sağlığını riske atmayacak şekilde maksimum titizlikle yürütülmektedir. Tesisin hijyen partneri global bir firma olan Diversey’dir. Tesisin tüm hijyen süreçlerinde olduğu gibi bu süreçte de Diversey’in temizlik ve hijyen talimatlarındaki güncellemeler takip edilerek çalışmalara devam edilmektedir.
· Kat Hizmetleri departmanları, tesislerde kullanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün de pandemi ile mücadelede önerdiği ULV (ultra-low-volume) ince püskürtme aerosol sisi uygulamasını, genel kullanım alanlarında en profesyonel kimyasallar ile uygulamaya devam edecektir. ULV cihazında kullanılan“Water-Clean” içeriği ile insan sağlığına uygun kimyasallarla; bakteri, virüs, mikroplazma ve mantar oluşumunun önüne geçilmektedir. Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamanın sıklığı ve uygulanan alan sayısı artırılarak, tüm misafir ve personel alanlarının günlük dezenfeksiyonu sağlanacaktır.
· Tesiste; Papy Kids alanlarında sosyal mesafe kurallarına uygun düzenlemeler yapılmış olup, her alanda maksimum kullanıcı sayıları belirlenmiştir. Kapasiteye uygun kullanım sağlanabilmesi için Papy Kids’e önceden rezervasyon yaptırılması rica edilmektedir.
· Papy Kids aktiviteleri, çocukların temiz havada daha fazla vakit geçirebileceği şekilde planlanmıştır.
· Çocukların sık temas ettiği yüzeyler, oyuncaklar, kapı kolları, minderler, vb. objeler, her aktivite ve kullanım sonrasında görevli çalışanlar tarafından temizlenip dezenfekte edilmektedir ve bu alanların havalandırması yapılmaktadır.
· Gün sonunda tüm Papy Kids alanlarında detaylı temizlik yapıldıktan sonra temas edilen yüzeyler ve tuvaletler Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ile mücadelede önerilen ULV teknolojisi ile dezenfekte edilmektedir.
· Bu süreçte hijyen tedbirleri kapsamında minik parçalı ve/veya pelüş oyuncaklar kaldırılmıştır.
· Çocukların kullanımına sunulan her alanda görevli çalışanlar bulunmaktadır ve kişisel temizlik ve sosyal mesafe takipleri yapılmaktadır. Bu alandaki el dezenfektan/antiseptiklerinin çocuklar tarafından gerektiğince kullanımı sağlanmaktadır.
· Ayrıca, tesis genelinde her alanda sosyal mesafeye uygun yerleşim planlarının yapılması, giriş işlemlerinin temassız ve hızlanmasına yönelik aplikasyon çalışmaları, çalışanların ve misafirlerin kullanım alanlarında alkol bazlı dezenfektan ünitelerinin çoğaltılması, çalışanlar ile misafirlerin arasında hızlı ve güvenli iletişim ağının kurulması gibi bir takım çalışmalar da tesis tarafından yürütülmektedir.

Yeme/İçme

Sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler ücretsiz. Tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde bazı yerli alkollü ve alkolsüz içecekler açık olan bir bar da 24 saat ücretsiz.

A la Carte restoranlar rezervasyonlu ve kuver ücretli. 3-6 gece ve üzeri konaklamalarda bir a la carte restoran bir kez rezervasyonlu ücretsiz. Steak & Wine A la Carte Restoran konaklamadan bağımsız ve ücretli.

Minibar giriş  günü 2 meşrubat, 2 bira 2 su ve 2 meyve suyu ile dolduruluyor. Taze sıkılmış meyve suları, şişe ve kapalı içecekler, tüm import yabancı içecekler ücretli.

Tesiste vegan büfesi bulunmuyor; fakat vegan yiyecekler ana büfede sunuluyor. Özel beslenme ihtiyacı olan (çölyak, şeker hastaları vb.) misafirler ise konaklama esnasında Halkla İlişkiler Departmanı ile görüşerek kendilerine özel olarak hazırlanacak menüleri belirleyebilir.

A LA CARTE RESTORANLAR

 • Farfalle A La Carte Restoran - İtalyan Mutfağı (Ücretli)
 • Haru A La Carte Restoran - Uzakdoğu Mutfağı (Ücretli)
 • Meyhane A La Carte Restoran Balık Restoranı - Türk Mutfağı (Ücretli)
 • Asma A La Carte Restoran - Türk Mutfağı (Ücretli)
 • Steak & Wine A la Carte Restoran (Ücretli)

Hizmet Saatleri

07.00-10.30 Kahvaltı
09.00-19.00 Pool Bar
09.00-02.00 Beach Bar / Disko
10.00-00.00 A la Carte / Lounge Bar
10.00-00.00 Wien Bar
10.00-17.00 Aqua Bar
10.00-18.00 Coffee House
10.00-18.00 Dondurma Dükkanı
10.00-23.00 Mozaik Şarap Mahzeni
11.00-18.00 Pastane
11.00-18.00 Gözleme Evi
11.00-18.00 Aquapark
12.00-16.00 A la Carte Restoran Makarna vePizza
12.00-16.00 Food Court
12.00-21.00 Beer House
12.30-14.30 Öğle Yemeği
12.00-17.00 Beach Snack
13.00-02.00 Pasha Hookah Lounge
18.00-00.00 Zeugma Kokteyl Bar
18.30-21.00 Akşam Yemeği
18.30-21.00 A La Carte Restoran
23.00-02.00 Gece Büfesi 
24 Saat  Terrace Bar

Plaj

Denize sıfır konumdaki tesisin 150 m uzunluğunda plajı bulunuyor. Plajda ve havuzda; güneş şemsiyeleri, minder ve havlu ücretsiz.

Konum

İleribaşı mevkiinde bulunan tesis, Belek merkeze 4 km, Antalya Havalimanı'na 35 km ve Antalya şehir merkezine 45 km mesafede konumlanıyor.

Genel Tanıtım

Konumu ve doğası il Akdeniz kıyılarının eşsiz duraklarından biri olan Belek’te bulunan Papillon Zeugma Relaxury, her yatan misafirin tatil boyunca lüksü ve konforu yaşayacağı bir atmosfer sunuyor. 
Relaxury konsepti ile misafirlerini ağırlayan tesis; odalarından plajına, havuzlarından restoranına kadar tüm alanlarında zamanı dolu dolu ve keyifle yaşayacağınız bir tatil için sizi bekliyor.
Belek’in muhteşem denizinin kıyısında 150 m uzunluğundaki kum plajı ile gün boyu denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plaja alternatif olarak tesiste; gün boyu animasyonlara sahne olan ana havuz, eğlenceyi dorukta yaşatan 4 kaydıraklı aquapark, sessizlik içinde dinlenebileceğiniz sakin havuz, mini kulüp havuzu ve kapalı havuz olmak üzere farklı özelliklerde 5 havuz mevcut.
Farklı oda tipleri ile misafirlerini ağırlayan tesiste; standart bir odadan fazlasını sunan Superior Oda, yemyeşil bahçe içerisinde özel havuzlu ve verandalı Luxury Pool Suite, aile boyu tatiller için geniş bir alan sunan Junior Suite ve Dubleks Aile Odası gibi alternatifler bulunuyor. Excellent ve Presidental süitler ise konforu üst seviyede yaşamak isteyenleri bekliyor.
Deneyimli şeflerin hazırladığı zengin açık büfe menüsü ile hem göz hem de damak zevkinize hitap eden tesiste ana restoran dışında 5 farklı a la carte restoran bulunuyor. Tesis, barları ve pastanesi ile de lezzet dolu molalar için keyifli bir atmosfer sunuyor.
Papillon Zeugma Relaxury’nin her yaş grubuna hitap eden aktivite olanakları ile dolu dolu bir tatile kendinizi hazırlayın. Ödüllü şeflerden yemek workshopları, tenis, futbol, plaj voleybolu, su bisikleti, pilates, yoga gibi sayısız aktivite ve donanımlı bir fitness merkezi u olanaklardan sadece birkaçı…
Sezon boyunca düzenlenen sürpriz partiler, animasyon gösterileri ve birbirinden güzel konseptlerdeki eğlence programları da tatilinize renk katacak.
Tesisi bünyesinde bulunan Papy Kids Club ise 4 yaştan 14 ve üzeri yaş grubuna uzanan farklı etkinlikler ile minik ve genç misafirlerin hem eğlenip hem de kendilerini geliştirecekleri bir tatili mümkün kılıyor. 

Spor/Eğlence

Tesiste soft animasyon mevcut. Geniş animasyon ekibi ile Türkçe ve enternasyonel şovlar sergileniyor. Haftanın 3 günü canlı müzik var.

Çocuk/Bebek

Papy Kids Club: (Çalışma Saatleri: 10.00 - 23.00)
01-03 yaşlar için (Ebeveyn gözetimi altında): Uyku odası, bebek oyun odası, antibakteryal zemin, bebek bezi değiştirme, biberon ısıtıcı, mikro dalga ısıtıcı, sterilizatör ve bebek sandalyeleri.
04-07 (Mini Club) ve 08-12 (Maxi Club) yaşlar için: Çeşitli yarışmalar, oyunlar, turnuvalar, özel temalı günler, havuz oyunları, doğum günü partileri, el işi aktiviteleri, çocuk festivalleri, workshoplar, bireysel ve takım spor aktiviteleri, yabancı dil ve dans dersleri, yüz boyama, PS4 odası , sinema, lego odası, sanat atölyesi, oyun parkı, açık yüzme
havuzları, aquapark, mini disco ve çocuk şovu. A’la carte restoranda çocuk menüsü, ana restoranda çocuk büfesi.
13-17 (Gençler Kulübü) yaşlar için:(Çalışma saatleri: 10.00-12.30 / 14.30-17.00)
Çeşitli yarışmalar, oyunlar, turnuvalar, özel temalı günler, havuz oyunları, doğum günü partileri, workshoplar, bireysel ve  takım spor aktiviteleri,playstation, sinema. (Haziran-Eylül aylarında)

Balayı

A La Carte restoranda özel balayı yemeği ve yemekte çekilmiş bir adet hediye fotoğraf, çiftlere özel pasta servisi
Meyve, Türk tatlıları ve çikolata tabağı, şarap veya köpüklü şarap
Müsaitlik doğrultusunda ücretsiz geç çıkış imkanı
Su sporlarında %15 indirim
İstenilen bir sabah odaya kahvaltı servisi
SPA merkezinde %15 indirim

Ücretli Balayı Paketi

Balayı Albümü
Spa Balayı Paketleri
Özel istek ve organizasyonlar

Spa / Wellness

Tesisin spa ve wellness bölümünde; hamam, sauna ve masaj hizmeti gibi olanaklar mevcut.

Genel Uyarılar

Otelde düzenlenen kongrelere, Etstur üzerinden bireysel rezervasyon yaptıran misafirler kabul edilemiyor.

Papillon Zeugma Relaxury otel odalara giriş saati 14.00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Balayı paketinden yararlanacak evli çiftler, evlilik tarihlerinden itibaren bir ay içinde yapacakları konaklamada, check-in sırasında evlilik cüzdanı gösterilmesi şartıyla yararlanabilmektedir

Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2+2 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Tesislerde verilen Her Şey Dahil konaklamalar, akşam yemeği ile başlar, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü öğlen yemeği ile son bulur.

Konaklama yapılacak odanın, aile odası, süit oda (ve benzeri) gibi özel tip odalar olması halinde, konaklama yapacak misafirlerden herhangi birinin otelden erken ayrılması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Etstur sorumlu değildir.