Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 4)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk

Polatlı Otelleri

için toplam 4 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Polatlı

 • Ankara’nın Polatlı ilçesi, Kurtuluş mücadelesinde önemli bir yere sahip olan, tarihi değeri yüksek rotalardan biri. Eğer bu yıl içinde yolunuz başkente düşerse, en azından bir gününüzü Polatlı’da geçirip buradaki tarihi yapıları görmenizi öneririz.

Polatlı’ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Ankara’nın karasal ikliminden nasibini alan Polatlı’ya sert geçen kış ayları dışında gitmeniz daha iyi olacaktır. Mayıs-eylül arasındaki dönemde Polatlı’da gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz.

Polatlı Otelleri

 • Polatlı Otelleri genellikle iş ve ziyaret amaçlı konaklamalara yönelik hizmet veriyorlar. Ankara’da Polatlı Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’na ve Polatlı Garı’na yakın konumlarıyla misafirlerine ulaşım avantajı sağlayan Polatlı Otelleri, genellikle Oda Kahvaltı seçeneğiyle hizmet veriyor. Polatlı Otelleri klasik şehir tipi oteller ve bu tip otellerden bekleyebileceğiniz standart hizmetleri sunuyorlar.

Polatlı’ya Nasıl Gidilir?

 • İstanbul’dan Ankara’ya giden Yüksek Hızlı Trenler Polatlı durağında duruyor. Havayolunu tercih ederseniz Ankara uçak bileti sayfasından Esenboğa Havalimanı’na bilet alarak da Polatlı’ya gidebilirsiniz. Bu durumda havalimanıyla Polatlı arasındaki 110 kilometrelik yolu araç kiralayarak ya da AŞTİ aktarmalı olarak otobüsle kat edebilirsiniz.

Polatlı’da Ulaşım

 • Ankara şehir merkezine 80 kilometre mesafedeki Polatlı’da ilçe içi ulaşımı minibüs ya da taksiyle yapabilir, şehir merkezine ise otobüsle gidebilirsiniz.

Polatlı’da Gezilebilecek Yerler

 • Polatlı’da görülmesi gereken yerlerin tamamına yakını tarihi önem taşıyan noktalar.


  ●      Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı: Sakarya Meydan Muharebesi’nin yapıldığı alana kurulan bu milli park, Polatlı’nın Haymana sınırında yer alıyor. Burada Mehmetçik Anıtı ya da Dur Yolcu Mehmetçik Anıtı olarak bilinen anıtı mutlaka görmelisiniz. Sakarya Zaferi Müzesi’ne uğramayı da ihmal etmeyin.

  ●      Dua Tepe Anıtı: Büyük Taarruz öncesi düşmandan geri alınan ilk tepe olma özelliği taşıyan Dua Tepe’deki anıtın üstünde, anıtın geri alınmasını sağlarken şehit düşen 81 askerin isimleri yazıyor.

  ●      Kayabaşı Mozaiği: Kayabaşı Köyü’nde yer alan bu mozaik MÖ 3. yüzyıla tarihlenmiş önemli bir tarihi eser.

  ●      Gordion Müzesi: Yassıhöyük Köyü’nde yer alan müzede, tarihi çok eskiye uzanan bu topraklarda yapılan kazılarda gün ışığına çıkarılan eserleri görebilirsiniz. Müzede Tunç Çağı’ndan kalma eserler görmek bile mümkün.

Polatlı Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Eğer seyahatinizin sebebi Polatlı’da olmanızı gerektiren bir durum değilse bile Ankara tatilinizde bir gününüzü bu ilçeye ayırmalı ve Polatlı otellerinde kalarak hem eski çağlardan hem de Kurtuluş mücadelesinden izler taşıyan bu toprakları görmelisiniz.

Polatlı Tatil Önerileri

 • Polatlı’da kalırken Ankara’nın ünlü noktalarını gezmeyi ihmal etmemelisiniz. Başta Anıtkabir olmak üzere Kızılay Meydanı, Güvenpark, Ankara Kalesi, Hamamönü, I. ve II. Meclis Binaları, Tunalı Hilmi Caddesi, Kuğulu Park ve Kocatepe Caddesi gibi yerler, Ankara’nın sembol noktaları arasında yer alıyor.


  Öte yandan şehir merkezine gittiğinizde Ankara’nın ünlü Aspava lezzetini tatmayı unutmayın. Ayrıca Türkiye’deki birçok ünlü müzik grubunu çıkaran Ankara barlarında müzik zevkinize uygun bir konser bulabilirsiniz. Ankara ayrıca birçok önemli devlet sanatçısının tiyatro oyunlarında ve konserlerde halkla buluştuğu bir kültür başkenti. Bu yüzden Polatlı’ya gitmeden önce şehirdeki etkinlik takvimine göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama