Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

İncekum Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

İncekum Otelleri

Sonuçları filtrele
4 / 4
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İncekum

Çam ormanına doğru sokulmuş geniş plajı, ismiyle müsemma incecik kumu, sığ denizi ile Akdeniz'in tüm güzelliklerini önünüze seriyor.

İncekum Plajı

Alanya'ya 25 kilometre mesafede Avsallar Beldesi'nde bulunan İncekum plajı yaklaşık 4 kilometre uzunluğu ile dikkat çekiyor. Sizi Akdeniz ile buluşturan bu plaj; denizinin sığ olması, kumunun insan vücuduna yapışmaması ve altın sarısı rengi plajın tercih edilmesini sağlıyor.

İncekum'da Gezilecek Yerler?

İncekum mesire alanlarında kızılçam ormanı içinde doğa ile iç içe gün geçirebilir, dilerseniz kamp alanlarından da yararlanabilirsiniz. Civarda bulunan doğa harikası mağaralar, Osmanlı ve Selçuklu dönemi eserlerini görüp, yaz tatilinizi muhteşem bir kültürel geziye dönüştürebilirsiniz.

Damlataş Mağarası

Alanya merkeze üç kilometre uzaklıkta deniz kıyısında yer alıyor. 1948 yılında liman inşasında gereken taşı temin etmek için dinamitle patlatılan kayaların arkasında bulunan mağara koruma altına alınıp, turizme açılmış. İçinde 15 bin yılda oluşmuş sarkıt ve dikitler bulunuyor.

Alara Kalesi

Alara çayı kenarındaki Alarahan'da konaklayan kervanları korumak amacıyla 1232 yılında I. Alâeddin Keykubat tarafından yaptırılmış.

Fosforlu Mağara

Fotoğraflarınıza ilham kaynağı olacak bu doğa mucizesi mağaraya yalnızca gezi teknesiyle gidebiliyorsunuz. Mağaraya geldiğinizde teknelerin verdiği yüzme molası sayesinde mağarada keyifli bir zaman geçiriyorsunuz.

Şarapsa Hanı

II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1236-1246 yılları arasında kervansaray olarak yaptırılan han, yaklaşık bin metrekare büyüklüğünde ve kesme taştan yapılmış.

Kızılkule

Alanya Limanı'nda Alanya Kalesi içinde bulunan kule 1226 yılında I. Alâeddin Keykubad tarafından yaptırılmış. Üst kısmında kırmızı tuğla kullanıldığından halk tarafından Kızılkule adıyla anılmış. Şu an Alanya Etnografya Müzesi olarak kullanılıyor.

Süleymaniye Camii

1231 yılında I. Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmış, daha sonra da Kanuni Sultan Süleyman tarafından yeniden düzenlenmiş. Osmanlı dönemi ahşap oyma işçiliğinin muazzam örneklerini taşıyor.

Ehmedek Kalesi

1227 yılında Bizans'tan kalan küçük kalenin yerine yapılmış. Duvarları kayalardan oyularak yapılan kalenin sarnıçları hala kullanılıyor. Kalenin duvarlarında Selçuklu döneminden kalan duvara çizilmiş gemi resimleri bulunuyor.

Seyir Terası

Fotoğraf makinelerinizi hazırlayın! Alanya'yı kuşbakışı görebileceğiniz Toroslar'ın eteklerinde 650 metre irtifada bulunan alana çıkıp, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Gündüz bazı ilçeleriyle beraber harika bir seyir alanını gözleriniz önüne seren terasta, gece de ayrı güzellikte şehrin tüm ışıklarını görebiliyorsunuz. 

Atatürk Müzesi

Mustafa Kemal Atatürk'ün 1935 yılında konakladığı ev, 1984 yılında sahibi tarafından bağışlanarak müzeye çevrilmiş. Atatürk'ün kişisel eşyalarının, fotoğraf ve bazı belgelerinin bulunduğu müze, Alanya evlerinin de karakteristik özelliklerini sergiliyor.

İncekum'da Ne Yenir?

Akdeniz mutfağının harika örneklerini bulabilirsiniz. Akdeniz'in enfes balıkları, zeytinyağlı sofrası ve restoranların muhteşem sunumları hem gözünüzü hem damağınızı şenlendiriyor. İncekum restoranlarında dünya mutfağından iddialı yemekleri de bulabiliyorsunuz. Laba, bumbar, göleviz, kırtakı, ilibada sarması, şepit, gibi Alanya'nın yöresel lezzetlerini de tadabilirsiniz.

İncekum'a Nasıl Gidilir?

İncekum'a, Alanya 28 kilometre, Antalya Havalimanı 97 kilometre, Alanya Gazipaşa Havalimanı 69 kilometre mesafede bulunuyor.

İncekum Gece Hayatı

İncekum'dan Alanya'ya kadar sahil şeridinde her tarza dokunan pek çok eğlence mekânı var. Disco, bar, restoran, taverna, neredeyse her tarza hitap eden eğlence mekanı bulmak mümkün. Bu mekânlar genellikle sabah saatlerine kadar hizmet veriyor. Temposu hiç düşmeyen eğlence alanları gerçekten başınızı döndürecek. 

İncekum Otelleri

Sahil boyunca yayılmış ve plaja mümkün olan en yakın noktada inşa edilmiş pek çok otel İncekum'da hizmet veriyor. Havuz dâhil olmak üzere lüks hizmetlere sahip oteller ve tatil köyleri olduğu gibi hizmet sayısı daha düşük yarım pansiyon otellerde konaklamak da mümkün.