Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (7 / 7)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

İncekum Otelleri

için toplam 7 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

İncekum

 • Çam ormanına doğru sokulmuş geniş plajı, ismiyle müsemma incecik kumu, sığ denizi ile Akdeniz’in tüm güzelliklerini önünüze seriyor.

İncekum Plajı

 • Alanya’ya 25 kilometre mesafede Avsallar Beldesi’nde bulunan İncekum plajı yaklaşık 4 kilometre uzunluğu ile dikkat çekiyor. Sizi Akdeniz ile buluşturan bu plaj; denizinin sığ olması, kumunun insan vücuduna yapışmaması ve altın sarısı rengi plajın tercih edilmesini sağlıyor.

İncekum’da Gezilecek Yerler?

 • İncekum mesire alanlarında kızılçam ormanı içinde doğa ile iç içe gün geçirebilir, dilerseniz kamp alanlarından da yararlanabilirsiniz. Civarda bulunan doğa harikası mağaralar, Osmanlı ve Selçuklu dönemi eserlerini görüp, yaz tatilinizi muhteşem bir kültürel geziye dönüştürebilirsiniz.

Damlataş Mağarası

 • Alanya merkeze üç kilometre uzaklıkta deniz kıyısında yer alıyor. 1948 yılında liman inşasında gereken taşı temin etmek için dinamitle patlatılan kayaların arkasında bulunan mağara koruma altına alınıp, turizme açılmış. İçinde 15 bin yılda oluşmuş sarkıt ve dikitler bulunuyor.

Alara Kalesi

 • Alara çayı kenarındaki Alarahan’da konaklayan kervanları korumak amacıyla 1232 yılında I. Alâeddin Keykubat tarafından yaptırılmış.

Fosforlu Mağara

 • Fotoğraflarınıza ilham kaynağı olacak bu doğa mucizesi mağaraya yalnızca gezi teknesiyle gidebiliyorsunuz. Mağaraya geldiğinizde teknelerin verdiği yüzme molası sayesinde mağarada keyifli bir zaman geçiriyorsunuz.

Şarapsa Hanı

 • II. Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 1236-1246 yılları arasında kervansaray olarak yaptırılan han, yaklaşık bin metrekare büyüklüğünde ve kesme taştan yapılmış.

Kızılkule

 • Alanya Limanı’nda Alanya Kalesi içinde bulunan kule 1226 yılında I. Alâeddin Keykubad tarafından yaptırılmış. Üst kısmında kırmızı tuğla kullanıldığından halk tarafından Kızılkule adıyla anılmış. Şu an Alanya Etnografya Müzesi olarak kullanılıyor.

Süleymaniye Camii

 • 1231 yılında I. Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmış, daha sonra da Kanuni Sultan Süleyman tarafından yeniden düzenlenmiş. Osmanlı dönemi ahşap oyma işçiliğinin muazzam örneklerini taşıyor.

Ehmedek Kalesi

 • 1227 yılında Bizans’tan kalan küçük kalenin yerine yapılmış. Duvarları kayalardan oyularak yapılan kalenin sarnıçları hala kullanılıyor. Kalenin duvarlarında Selçuklu döneminden kalan duvara çizilmiş gemi resimleri bulunuyor.

Seyir Terası

 • Fotoğraf makinelerinizi hazırlayın! Alanya’yı kuşbakışı görebileceğiniz Toroslar’ın eteklerinde 650 metre irtifada bulunan alana çıkıp, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Gündüz bazı ilçeleriyle beraber harika bir seyir alanını gözleriniz önüne seren terasta, gece de ayrı güzellikte şehrin tüm ışıklarını görebiliyorsunuz. 

Atatürk Müzesi

 • Mustafa Kemal Atatürk’ün 1935 yılında konakladığı ev, 1984 yılında sahibi tarafından bağışlanarak müzeye çevrilmiş. Atatürk’ün kişisel eşyalarının, fotoğraf ve bazı belgelerinin bulunduğu müze, Alanya evlerinin de karakteristik özelliklerini sergiliyor.

İncekum’da Ne Yenir?

 • Akdeniz mutfağının harika örneklerini bulabilirsiniz. Akdeniz’in enfes balıkları, zeytinyağlı sofrası ve restoranların muhteşem sunumları hem gözünüzü hem damağınızı şenlendiriyor. İncekum restoranlarında dünya mutfağından iddialı yemekleri de bulabiliyorsunuz. Laba, bumbar, göleviz, kırtakı, ilibada sarması, şepit, gibi Alanya’nın yöresel lezzetlerini de tadabilirsiniz.

İncekum’a Nasıl Gidilir?

 • İncekum’a, Alanya 28 kilometre, Antalya Havalimanı 97 kilometre, Alanya Gazipaşa Havalimanı 69 kilometre mesafede bulunuyor.

İncekum Gece Hayatı

 • İncekum’dan Alanya’ya kadar sahil şeridinde her tarza dokunan pek çok eğlence mekânı var. Disco, bar, restoran, taverna, neredeyse her tarza hitap eden eğlence mekanı bulmak mümkün. Bu mekânlar genellikle sabah saatlerine kadar hizmet veriyor. Temposu hiç düşmeyen eğlence alanları gerçekten başınızı döndürecek. 

İncekum Otelleri

 • Sahil boyunca yayılmış ve plaja mümkün olan en yakın noktada inşa edilmiş pek çok otel İncekum’da hizmet veriyor. Havuz dâhil olmak üzere lüks hizmetlere sahip oteller ve tatil köyleri olduğu gibi hizmet sayısı daha düşük yarım pansiyon otellerde konaklamak da mümkün.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.