Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele ( / )
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı

Alanya Pansiyonları

için toplam tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Alanya

 • Sadece Türkiye'nin değil dünyanın en önemli turistik yerlerinden biri olan Alanya; tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, denizi, kumu, güneşi ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Mavi Bayrak sahibi onlarca plajı ve incecik sarı kumlarıyla yabancı turistlerin de ilgisini çeken Alanya'da tarihin izini sürebileceğiniz pek çok bölge bulunuyor. Konaklama alternatifi oldukça geniş olan ilçede dilediğiniz bölgedeki Alanya pansiyonlarından birinde konaklayabilirsiniz.

Damlataş Mağarası

 • Mağaraların görkemli ve gizemli dünyalarını seviyorsanız Alanya'daki pek çok mağara arasından en meşhuru olan Damlataş'ı mutlaka ziyaret edin. İçindeki havanın yaz kış 23.3 derece olması ve %98 nem oranı sebebiyle yağmur sularının yavaş yavaş damlayarak birikmesi sonucu oluşan mağara, Alanya'ya 1 km uzaklıkta yer alıyor. Deniz kıyısında bulunan mağara, 1948'de iskele yapımı sırasında keşfedilmiş olup, koruma altına alınan doğa harikalarımız arasında.

  15.000 yılda oluştuğu tahmin edilen mağaradaki sarkıtların, solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geldiği söyleniyor. Alanya'ya gelmişken Damlataş'ın mucizevi atmosferini mutlaka soluyun.

Fosforlu Mağara

 • Sadece deniz yoluyla ulaşabileceğiniz Fosforlu Mağara'nın içinde küçük tekneler dolaşabiliyor. Adını jeolojik yapısından dolayı içinde oluşan ışık oyunlarından alıyor. Fosforlu Mağara'nın gizeminin keyfini çıkardıktan sonra 1 milyon yaşındaki Dim Mağarası'na doğru yola çıkmanızı öneririz.

   

Alanya Kalesi

 • 13. yüzyılda Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat'ın inşa ettirdiği kale, Alanya'da mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Yarımadanın üstünde 250 m yükseklikte yer alan iç kaleyi de ziyaret edebilirsiniz.

   

Atatürk Müzesi

 • Alanya evlerinin karakteristik özelliklerini barındıran Atatürk Müzesi'nin ilk katında Atatürk'ün kişisel eşyaları, tarihi belgeleri ve bazı fotoğraflarını görebilirsiniz. Üst katta ise oturma, çalışma ve yatak odası bulunuyor. 1935'de Atatürk'ün bir süre kalarak dinlendiği ev, 1984 yılında sahibi tarafından bağışlanarak müze konumuna gelmiş.

   

Alanya Plajları

 • Plajlarını gören herkesin hayran kaldığı, göz kamaştıran renklere sahip doğasıyla tüm cazibesini sergileyen Alanya, Mavi Bayrak sahibi plajları ve incecik sarı kumsalıyla tatilinize keyif katıyor. Alanya'da merkeze yakın konumda bulunan Kleopatra ve Damlataş, Keykubat ve Portakal plajları en çok ilgi görenler arasında…

   

Kleopatra Plajı

 • Efsaneye göre Mısır Kraliçesi Kleopatra, Akdeniz'de çıktığı sefer sırasında burada denize girmiş. Bu sebeple Kleopatra adını alan plaj Mavi Bayrak ödüllü olup, şehrin ana caddesine paralel olarak uzanıyor. Bu göz kamaştıran güzelliği yakından görmenizi tavsiye ederiz.

   

Ulaş Plajı

 • Doğanın içinde piknik yapıp incecik kumlu plajı yanı başında hissedeceğiniz Ulaş Plajı, Alanya'nın 6 km batısında bulunuyor.

   

Portakal Plajı

 • Alanya'nın en popüler kumsallarından biri olan Portakal Plajı'nda dağ ve deniz manzaralarını bir arada bulabilirsiniz. Mavi Bayraklı plaj, sırtını Toros dağlarına yaslıyor. Çeşitli su sporu aktiviteleri gerçekleştirebileceğiniz plajın geniş kumsalında da keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

   

Kızıl Kule

 • Selçuklu hükümdarı I. Alaaddin Keykubat'ın yaptırdığı Kızıl Kule, limanı, Alanya Kalesi'ni ve tersaneyi denizden gelecek saldırılara karşı koruyabilmek için inşa ettirildi. Kentin sembolü haline gelen kule, limanda yer alıyor.

   

Tersane

 • Tersane, sadece gemi yapımı için değil aynı zamanda tamirat ve depo alanlarına da sahip olan bir yapı. Selçukluların Akdeniz'deki ilk tersanesi olma özelliğiyle Kızıl Kule'ye yakın konumda yer alıyor.

Ehmedek Kalesi

 • 1227'de inşa edildiği tahmin edilen kalenin duvarlarında Selçuklu döneminden kalma gemi resimleri yer alıyor. Kalenin günümüze kadar gelen duvarları Bizans Dönemi'nde kayalardan yontularak yapılmış olup, orta kale içerisindeki üç sarnıç günümüzde de kullanılıyor.

   

Hıdrellez Kilisesi

 • Alanya'nın merkezine 10 km mesafede bulunan Hıdrellez Kilisesi, Hacı Mehmetli Köyü sınırları içerisinde yer alan Hıdır İlyas mevkiinde bulunuyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama