Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (41 / 41)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Bölge
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller

Van Otelleri

için toplam 41 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

VAN

 • Ünü Türkiye sınırlarını aşan tarihi yapıları, gölü, kedisi, kahvaltısı ve doğal güzellikleriyle Van, mutlaka gidip görmeniz gereken tatil rotaları arasında yer alıyor.

Van Hakkında

 • Doğu Anadolu Bölgesi'nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Van, kuzeyde Ağrı, batıda Bitlis, güneybatıda Siirt, güneyde Hakkari, doğuda ise İran'la komşu. Nüfusu 1 milyonu aşan Van, hem kültür hem inanç turizminin önemli noktalarından biri olmayı sürdürüyor.

  İlk yerleşimin Bakır Çağı'nda başladığı Van, dünya üzerinde yerleşimin hâlâ sürdüğü en eski kentlerden biri. Tarih boyunca sayısız medeniyete ve dine ev sahipliği yapan Van'da doğal olarak çok geniş bir kültürel miras bulunuyor. Buna doğal güzellikler de eklenince Van'ı hakkıyla gezmek için birkaç gün kesinlikle yetmiyor.

Van Kalesi ve Hoşap Kalesi

 • Van şehir merkezine sadece 5 kilometre mesafedeki Van Kalesi, 100 metre yükseklikteki doğal bir kaya kütlesi üzerinde bulunuyor. Geçmişte Tuşpa adıyla Urartu medeniyetine başkentlik yapan kalenin tarihi M.Ö. 9 yüzyıla dayanıyor. Kalede bulunan Madır Burcu, Analı-Kız Açık Hava Tapınağı, kaya mezarları ve Bin Merdivenler, mutlaka görülmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

  Gürpınar ilçesinde bulunan Hoşap Kalesi de tıpkı Van Kalesi gibi doğal bir kaya kütlesinin üzerinde yükseliyor. Yine Van Kalesi gibi Urartular döneminde inşa edilen kale, Osmanlı döneminde önemli değişiklikler geçiriyor ancak sonrasında fazla hasar görmeden günümüze kadar ulaşmayı başarıyor.

Van Gölü, Adaları ve Kiliseleri

 • Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü, hem adaları hem de etrafındaki harika doğasıyla mutlaka görülmesi gereken bir yer.


  Van Gölü'nün güneyinde bulunan Akdamar Adası, gölün en büyük adası olma özelliğini taşıyor. Akdamar Kilisesi olarak da bilinen Surp Harç Ermeni Kilisesi, adanın en ünlü yapısı olarak öne çıkıyor. M.S. 915-921 yılları arasında inşa edilen kilise, Orta Çağ Ermeni mimarisinin en önemli yapılarından biri. Kilise bugün müze olarak hizmet veriyor.

  Van Gölü'nün bir başka büyük adası olan ve Lim Adası olarak da bilinen Adır Adası, tıpkı Akdamar gibi ünlü bir kilise barındırıyor. 17. yüzyıldan kalma bu kilise de adını adadan alıyor ve Adır Kilisesi olarak biliniyor.

  Başkale ilçesinin Albayrak köyünde bulunan St. Bartholomeus Kilisesi de bölgenin ünlü yapılarından biri. Büyük Zap Vadisi'ne bakan bir tepe üzerine kurulan kilisenin yapı yılı tam olarak bilinmese de mimarisi itibarıyla 13. yüzyıla tarihleniyor.  

Peribacaları ve Diğer Tarihi Yerler

 • Tıpkı Kapadokya gibi Van'da da peribacaları bulunuyor. Volkanik bir dağ olan Yiğit Dağı'nın aşındırdığı kayalarla meydana gelen Van Peribacaları, Başkale ilçesinin Yavuzlar köyünde bulunuyor. Henüz Kapadokya kadar ünlü olmasa da buradaki peribacaları da güzellikleriyle görenleri büyülüyor.

  Van Kalesi'nin güneyinde yer alan ve Rus işgaline kadar bölgede yerleşimin olduğu Eski Van Şehri, günümüzde terk edilmiş olsa da tarih meraklılarının akınına uğramayı sürdürüyor. Ayrıca Bendi Mahi Çayı üzerinde bulunan Şeytan Köprüsü ve Çatak suyu üzerindeki Hurkan Köprüsü de Van'ın ünlü tarihi yerleri arasında bulunuyor.

  Halime Hatun Kümbeti, Kaya Çelebi Camii, Hüsrev Paşa Camii, Zernek Kalesi, Ayanis Kalesi ve ünlü Muradiye Şelalesi, Van'da mutlaka görülmesi gereken diğer güzellikleri. Ayrıca şehir merkezindeki Van Kedisi Evi'nde, Van'ın bir gözünün mavi diğerinin yeşil olmasıyla ünlü kedilerini ziyaret etmeyi unutmayın.

Van Otelleri

 • Van'da sadece oda veya oda kahvaltı seçenekleriyle konaklayabileceğiniz birçok otel bulunuyor. Van'ın merkezinde klasik şehir otellerinde konaklayabileceğiniz gibi ünlü otel zincirlerinde de kalabilirsiniz.  

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.