Aylar
Özel Dönemler

Ümraniye Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Ümraniye Otelleri

Sonuçları filtrele
12 / 12
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Ümraniye Pansiyon

İstanbul Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi Ümraniye'ye yolunuz düştüğünde, Anadolu'nun pek çok ilinden daha büyük olan bu ilçede yapabileceklerinizin sadece alışverişle sınırlı olmadığını biliyor musunuz? Mesela botanik parkı gezmek, Dudullu Tepesi'nde çay içmek ve piknik yapmak isteyebilirsiniz. Bir zamanlar sahip olduğu yeşil alandan dolayı Ormaniye adıyla bilinen ilçede, gezilecek yerler kısıtlı olsa da açık hava aktiviteleri için uygun büyük park ve mesire alanları bulunuyor. Son yıllarda hızla gelişerek, farklı karakterdeki mahalleleri ve Dudullu, Ataşehir gibi bölgelerde yoğunlaşan toplu konutları ile kendi başına bir şehre dönüşen Ümraniye'nin nüfusu 800 bine dayanıyor. Her bütçeye uygun zengin otel seçeneklerine sahip ilçede konaklamak isterseniz, Ümraniye Otelleri sizi bekliyor. İlçede konforlu şehir otellerinden uygun fiyatlar sunan pansiyonlara kadar farklı alternatifler bulabilirsiniz. Ümraniye Otelleri'nde konaklarken, ilçenin kavşak konumundaki ulaşım avantajları ile civar bölgeleri de gezebilirsiniz.

Ümraniye'ye Ne Zaman Gidilir?

İstanbul ikliminin karasal etkilerinin görüldüğü Ümraniye'de yağışlar sonbahar ve kış aylarında artıyor. En kurak ayın Ağustos olduğu ilçede, sıcaklık ortalaması 11 derece olarak gerçekleşiyor. Ümraniye'deki park ve ormanların keyfini çıkarmak, açık hava aktiviteleri yapmak isteyenlerin ilçeyi ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret etmesi öneriliyor.

Ümraniye'ye Nasıl Gidilir?

Ümraniye Sabiha Gökçen Havalimanı'na 31, İstanbul Yeni Havalimanı'na ise 57 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul havalimanlarına uçan pek çok hava yolunun uçuşlarını İstanbul uçak bileti sayfasında görüntüleyebilir, size en uygun İstanbul biletini kolayca satın alabilirsiniz.

Ümraniye'de Ulaşım

Ülkemizi Avrupa'ya bağlayan E-5 ve TEM(E-6) otoyollarının içinden geçtiği Ümraniye İlçesi, merkezi konumu itibariyle ulaşım avantajı sağlıyor. Hem ilçe içinde, hem de civar ilçelere metro, metrobüs ve otobüs kullanılabiliyor. Beşiktaş, Üsküdar, Çekmeköy, Mecidiyeköy ve Kadıköy'den direkt otobüs seferleri yapılan ilçeye, Marmaray ile Ayrılık Çeşmesi'ne giderek, buradan da otobüslerle ulaşılabiliyor. Metro ile gitmek isteyenlerin ise, Altunizade İstasyonu'ndan binerek Ümraniye, Çakmak, Çekmeköy semtlerine varmaları mümkün oluyor.

Ümraniye'de Gezilecek Yerler

Ümraniye'de vakit geçirirken alışveriş yapacak pek çok merkez karşınıza çıkıyor. Alemdağ Caddesi üzerindeki sağlı sollu dükkanlar, kafe ve restoranlarda vakit geçirirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Semt pazarları ile de ilginizi çekebilecek ilçede, mahallelerin farklı karakterleri, sokak değiştirdiğinizde dahi sanki şehir değiştirmişsiniz hissi yaratıyor. Ümraniye Çarşı'da bulunan Cevherağa Camii, Osmanlı dönemine uzanan tarihi ile ilçedeki eski yapılardan sayılıyor. Tek minareli, tek şerefeli caminin duvarına dayalı inşa edilmiş iki de sokak çeşmesi bulunuyor. Piknik alanı olarak ziyaretçi akınına uğrayan Şile Yolu Ormanı, yürüyüş parkurları ve BJK spor tesisleri ile Anadolu yakasının en büyük orman alanını oluşturuyor. Bir başka ormanlık alan olan Ihlamurkuyu ise hem restoran ve kafeleri ile, hem de spor tesisleri ile İstanbulluların açık hava aktivitelerine ev sahipliği yapıyor.