Taksim Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Değiştir

Taksim Otelleri

Sonuçları filtrele
88 / 88
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Sırala
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Taksim Otelleri

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en büyük simgelerinden biri olan Taksim Meydanı'ndan Tünel Meydanı'na kadar uzanan İstiklal Caddesi; yani eski adıyla Cadde-i Kebir, sağlı sollu uzanan tarihi pasajları, konsoloslukları, tarihi sinemaları, eğlence mekanları, kafeleri ve mağazaları ile günün her saatinde insanla dolup taşıyor. Yol boyunca yürüyüşünüze eşlik eden nostaljik tramvayın sesi, sokak müzisyenlerinin sokağa yayılan melodileri ve rengarenk vitrinleri ile İstiklal Caddesi, her zaman kalabalık bir cazibe merkezi.

Cihangir

Taksim'in gözde mahallelerinden Cihangir, farklı tarzlarıyla dikkat çeken mekanları ve kedilerle dolu sokakları ile biliniyor. Cihangir'in ara sokaklarında kaybolup mimarisiyle tanışmak, tarihi dokusunu keşfetmek ve buranın meşhur mekanlarında biraz vakit geçirmek oldukça keyifli.

Çukurcuma

İstanbul'un tarihi ruhunu yansıtan sokakları ve antikacıları ile meşhur bir semt olan Çukurcuma'da gezerken, yıllar öncesinden günümüze ulaşmış çeşitli eşyalarla içli dışlı olabilir ve zamanda yolculuğa çıktığınızı hissedebilirsiniz. Eğer antikalara meraklıysanız burayı Taksim'de görülecek yerler listenizin başına eklemeyi unutmayın.

Galata Kulesi

Şehrin öne çıkan sembollerinden biri olan Galata Kulesi, 528 yılında inşa edilmiş. Kuleye asansör ile çıkabilir ve yukarıdan muhteşem İstanbul manzarasını seyredebilirsiniz.

Kongreler, Seminerler ve Fuarlar

Taksim eğlence hayatıyla olduğu kadar iş ve ticaret yaşamı için önem arz eden konumu ve olanaklarıyla da bilinirliğini koruyor. Uluslararası kongrelere ve seminerlere ev sahipliği yapan sayısız otelin yanı sıra Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Odakule gibi yapılar ile Taksim, İstanbul'daki iş hayatının nabzını tutuyor.

Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası

İstanbul'un kültür tarihine ışık tutan bir kaynak olma görevini sürdüren Taksim, çok sayıda sanat galerisi ve müzesiyle çağdaş ve tarihi birçok sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda kütüphaneyi ve sahafı da buluşturan semt, İstanbul'daki en önemli kültür ve sanat faaliyetlerine kucak açıyor. Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi ve özel tiyatrolar, İstanbul Film Festivali, Film Ekimi, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı festivalleri ve daha nice etkinlik semtin çehresini değiştiriyor.

Taksim'de Gece Hayatı

İstanbul'un günün her saati eğlenen semti Taksim'de gece hayatı da oldukça zengin seçenekler sunuyor. Hayat Taksim'de oldukça hızlı akıyor. Her tarza uygun eğlence mekanları, Taksim sokaklarında sıralanıyor ve sizi içeriye davet ediyor. Size uygun yerlerden birini seçerek İstanbul gecelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. İstiklal Caddesi, Fransız Sokağı, Nevizade ya da Asmalımescit boyunca uzanan mekanlarda canlı müzik performansları dinleyebilir, tarihi Çiçek Pasajı'nda eşsiz bir fasıl izleyebilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

İstanbul'un en merkezi noktası sayılabilecek Taksim, şehrin her yerine kolayca ulaşım sağlayan sayısız toplu taşıma seçeneği bulunduruyor. Neredeyse İstanbul'un her yerine ulaşım sağlayan otobüs hatları Taksim'den başlıyor. Bunların yanı sıra Tünel, Füniküler, Metro ve Nostaljik Tramvay da Taksim'de ulaşımın ayrılmaz parçalarını oluşturuyor.