Taksim Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Taksim Otelleri

Sonuçları filtrele
85 / 85
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

İsmini geçmişte şehrin su dağıtımı yapılan "taksim"lerden alan semt, İstanbul'un kalbinin attığı bir merkez konumunda... Taksim; İstanbul'un iş, eğlence, kültür, ticaret faaliyetlerinin yürütüldüğü sayısız mekana ev sahipliği yapıyor.

İstanbul'u hangi amaçla ziyaret ederseniz edin görmeniz gereken sayısız yapının bulunduğu Taksim, 24 saat nefes alan capcanlı yapısıyla görenlerini kendine hayran bırakıyor.

İstiklal Caddesi

İstanbul'un en büyük simgelerinden biri olan Taksim Meydanı'ndan Tünel Meydanı'na kadar uzanan İstiklal Caddesi; yani eski adıyla Cadde-i Kebir, sağlı sollu uzanan tarihi pasajları, konsoloslukarı, sinemaları, eğlence mekanları, kafeleri ve mağazalarıyla günün her saatinde insanla dolup taşıyor. Yol boyunca yürüyüşünüze eşlik eden nostaljik tramvayın sesi, sokak müzisyenlerinin sokağa yayılan melodileri ve rengarenk vitrinleriyle İstiklal Caddesi her zaman kalabalık bir cazibe merkezi.

Kongreler, Seminerler ve Fuarlar

Taksim eğlence hayatıyla olduğu kadar iş ve ticaret yaşamı için de önem arz ediyor. Uluslararası kongrelere ve seminerlere ev sahipliği yapan sayısız otelin yanı sıra Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Odakule ile Taksim, İstanbul'daki iş hayatının nabzını tutuyor.

Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası

İstanbul'un kültür tarihine ışık tutan bir kaynak olma görevini sürdüren Taksim, çok sayıda sanat galerisi ve müzesiyle çağdaş ve tarihi birçok sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda kütüphaneyi ve sahafı da buluşturan semt, İstanbul'daki en önemli kültür ve sanat faaliyetlerine kucak açıyor. Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi ve özel tiyatrolar, İstanbul Film Festivali, Film Ekimi, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı festivalleri ve daha nice etkinlik semtin çehresini değiştiriyor.

Faydalı Bilgiler

İstanbul'un en merkezi noktası sayılabilecek Taksim, şehrin her yerine kolayca ulaşım sağlayan sayısız toplu taşıma seçeneği bulunduruyor. Neredeyse İstanbul'un her yerine ulaşım sağlayan otobüs hatları Taksim'den başlıyor. Bunların yanı sıra Tünel, Finiküler, Metro ve Nostaljik Tramvay da Taksim'de ulaşımın ayrılmaz parçalarını oluşturuyor.

Gece Hayatı

İstanbul'un 7/24 eğlenen semti Taksim'de gece hayatı da oldukça zengin seçenekler sunuyor. Her tarza uygun eğlence mekanlarından birini seçerek İstanbul gecelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. İstiklal Caddesi, Fransız Sokağı, Nevizade ya da Asmalımescit boyunca uzanan mekanlarda canlı müzik performansları dinleyebilir, tarihi Çiçek Pasajı'nda eşsiz bir fasıl izleyebilirsiniz.