Sultanahmet Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
86 / 86
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Sultanahmet Otelleri

Sırala

İstanbul tarihinin en önemli bekçilerinden Sultanahmet, Bizans Dönemi'nde at binenlere ev sahipliği yapan bir hipodrom olarak boy gösteriyor. O dönemden kalan bazı kalıntılar ise bugün bile meydanın ziyaretçilerini büyüleyici bir tarih yolculuğuna çıkarıyor.

Bir zamanlar Bizans'a merkezlik yapan meydan, günümüzde de popülaritesini koruyor. İstanbul'da gezilmesi yerlerin başında gelen Sultanahmet Meydanı, birbirinden özel yapılarıyla görülmeye değer.

Ziyaretçilerin Buluşma Noktası

İstanbul'da gezilecek en önemli yerlerden biri olan Sultanahmet otelleriyle de ziyaretçilerin uğrak noktası. Şehrin dört bir yanına ulaşım için elverişli bir konumda yer alan meydan, her yıl milyonlarca ziyaretçinin akınına uğruyor.

Tarihi Bir İbadethane: Sultanahmet Camii

Tarihi yarımadanın kıymetlisi Sultanahmet Camii, Osmanlı saltanatının önemli mimarlarından Sedefkar Mehmet Ağa'nın imzasını taşıyor. Meşhur İznik çinileriyle bezeli eşsiz bir mimariye sahip olan cami, klasik dönemin son büyük camisi olma özelliğini taşıyor. Bugün bile heybetiyle büyüleyen yapı, sadece İslam dünyası tarafından değil, dünyanın dört bir yanından gelen pek çok turist tarafından ilgi görüyor.

Eşsiz Bir Zaman Yolculuğu

Dört bir yanı Bizans ve Osmanlı'dan kalan tarihi yapılara ev sahipliği yapan Sultanahmet'te gezilecek yerlerin bir sınırı yok. Eğer tarihin kapısını aralayıp zamanda bir yolculuk yapmak istiyorsanız Yerebatan Sarnıcı ile keşfe başlayıp kendinizi Ayasofya'nın ihtişamına bırakarak İstanbul gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Faydalı Bilgiler

Şehrin merkezi noktalarından biri olan Sultanahmet ulaşım konusunda da oldukça elverişli bir konumda yer alıyor. Tramvay hattı üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen Sultanahmet, Eminönü'nden kalkan vapurlara yürüyüş mesafesinde. İstanbul ziyaretinizde merkezi bir noktada konaklamak istiyorsanız Sultanahmet Otellerine göz atabilirsiniz.