Sirkeci Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
40 / 40
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Sirkeci Otelleri

Sırala

Sirkeci, İstanbul Avrupa Yakası'nın en eski yerleşim bölgelerinin başında gelen tarihi yarımadanın kalbinde yer alıyor.

Eminönü, Sultanahmet, Cağaloğlu ve Beyazıt semtlerinin yer aldığı bölge, pek çok devlet dairesine ve Türkiye'nin en önemli tarihi miraslarına ev sahipliği yapıyor. İster iş ister turistik amaçlı seyahatlerinizde Sirkeci Otelleri'nde Etstur güvencesiyle konaklayabilirsiniz.

Tarihi Yarımadanın Tam Kalbinde...

İstanbul'un kurulduğu tarihten itibaren yerleşimin aralıksız sürdüğü; şehrin en eski yönetim ve ticaret merkezlerini bulunduran bölge; bugün de dünyanın en kalabalık ve hareketli şehir merkezleri arasındaki yerini koruyor.

Tarihi Kapalı Çarşı ve Tarihi Mısır Çarşısı ile Eminönü'ndeki alışveriş noktaları, Mahmutpaşa, Tahtakale hala İstanbul ticaretinin en önemli noktaları arasında yerini koruyor. Kürkçü Han gibi sayısız tarihi han da bölgede İstanbulluların her tür ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Bölgede bulunan Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, At Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Türk ve İslam Eserleri Müzesi ve Arkeoloji Müzesi, İstanbul'da mutlaka görmeniz gereken tarihi yerlerin başında geliyor. Ayrıca eskiden Topkapı Sarayı'nın bahçesi olan Gülhane Parkı'nda uzun yürüyüşler yapıp, Setüstü'nde çay içmek de apayrı bir keyif...

Eminönü İskelesi, Marmaray ve Tramvay Hattı

İstanbul'un en merkezi noktalarından olan Sirkeci, şehrin her yerine kolaylıkla ulaşım sağlayan zengin bir toplu taşıma ağına sahip. Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası arasında ulaşımı sağlayan Marmaray, şehir hatları vapurları ve motorlar bulunuyor. Ayrıca Avrupa Yakası'nın dört bir yanına tramvay hattı ve Eminönü'nden kalkan otobüsler ile de ulaşmak oldukça kolay.

Gece Hayatı

İstanbul'un günün her saati eğlenen semti Taksim ve Cihangir'e oldukça kolay ulaşabileceğiniz Sirkeci, İstanbul'un yeni popüler olan eğlence semtlerinden Karaköy'e de yürüme mesafesinde yer alıyor. Sirkeci Otelleri'nin birçoğu turistlere ev sahipliği yaptığından kendileri de eğlence programları düzenleyebiliyor.