Rize Otelleri
-
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
Sonuçları filtrele
36 / 36
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin

Rize Otelleri

Sırala

Çayın anavatanı Rize, Karadeniz Bölgesi'nin doğusunda en büyük ve gelişmiş şehirleri arasında bulunuyor. Trabzon ve Artvin'in ortasında kalan şehir, doğanın en muhteşem hallerine tanık olabileceğiniz cennetten bir köşe...

Türkiye'nin en büyük çay üreticisi olan Rize, günden güne gelişen sanayisi ve turizmi ile ekonominin yükselen değerleri arasında yer alıyor. Rize Otelleri'nde Etstur ayrıcalıklarıyla konaklamak için sayısız seçenek arasından dilediğinizi seçerek, şehrin tadını tam anlamıyla çıkarabilirsiniz.

Yaylalar, dereler, şelaleler...

Karadeniz boyunca uzanan yalçın dağ sıraları bu coğrafyaya hem yemyeşil kimliğini hem de zengin akarsularını kazandırmış. Rize sahilden uzaklaştıkça, özellikle dağlık kesiminde yer alan dereler ve şelaleler bu topraklara hem verim hem de muhteşem manzaralar kazandırmış. Özellikle Çamlıhemşin bölgesinde yer alan Fırtına Vadisi boyunca uzanan Fırtına Deresi, Mikron Köprüsü gibi birçok tarihi köprü bulunduruyor. Palovit Şelalesi, Ayder Yaylası, Galer Düzü ve Kavron Yaylası da bu bölgede mutlaka görülmesi gereken doğal harikalar. Çamlıhemşin Otelleri'nde konaklayarak Fırtına Deresi'nin muhteşem sesini dinleyerek ve tertemiz havayı içinize çekerek keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Laz Böreği ve Muhlama

Karadeniz'in eşsiz lezzetlerini tatmak için Rize gidebileceğiniz en ideal yerlerden biri. Karadeniz'e özgü mısır unu ile pişen muhlama ve mısır ekmeği tazeyken damağınızda iz bırakacak. Laz böreği, karalahana sarması ve hamsinin en lezzetli halini yine Rize Otelleri'nde tadabilirsiniz. Karadeniz'in yaylalarında yetişmiş hayvanların taze sütüyle yapılmış, üzerine tazecik Karadeniz fındığı serpilmiş enfes sütlacın ve üzümle yapılan en güzel tatlı pepeçuranın tadına bakmayı unutmayın.

Faydalı Bilgiler

Doğu Karadeniz'de yer alan Rize'ye Trabzon Havalimanı'ndan arabayla yaklaşık 2 saatlik bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehre kara yoluyla da ulaşım mümkün. Rize'de Artvin ve Batum'a kara yoluyla ulaşım mümkün.

Gece Hayatı

Rize merkezde yer alan restoran ve kafelerde oldukça keyifli vakit geçirebilir, farklı deneyimler ve yeni bir kültür tanımak isterseniz arabayla 2 saat uzaklıktaki Gürcistan sınırından Batum'a geçiş yapabilirsiniz.