Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (2 / 2)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

Osmaniye Otelleri

için toplam 2 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Osmaniye

 • İlk yerleşimin M.Ö. 3 binli yıllara dayandığı Osmaniye, Türkiye’nin mutlaka görülmesi gereken alternatif tatil rotalarından biri. Tarihi eserleriyle, doğal güzellikleriyle, lezzetli mutfağıyla, festivalleriyle ve ünlü Karatepe kilimiyle Osmaniye, Ceyhan havzasının bereketli topraklarında sizi bekliyor.

Osmaniye’ye Tatil İçin Ne Zaman Gidilir

 • Osmaniye Akdeniz iklimi ile karasal iklimden özellikler taşıyan bir şehir. Her ne kadar kış ayları hariç yılın her döneminde Osmaniye’de tatil yapmak mümkün olsa da ilkbahar ve yaz ayları, yağışın bol olduğu sonbahar aylarına kıyasla biraz daha uygun vakitler. Yine de sezonun büyük bölümünde Osmaniye’de zorlanmadan tatil yapabilirsiniz.

   

  Oda kahvaltı ve yarım pansiyon seçeneklerle hizmet veren Osmaniye otelleri ve Osmaniye şehir otelleri arasında büyük oteller ve süit oteller çoğunlukta. Farklı fiyat seçenekleriyle hizmet veren bu tesisler ağırlıklı olarak şehir merkezinde yer alıyor.

Osmaniye’ye Nasıl Gidilir?

 • Osmaniye’ye ulaşmanın en pratik yolu uçak. Osmaniye’ye 100 kilometre uzaklıktaki Adana Havalimanı’na seferi bulunan havayolu firmalarına Adana uçak bileti sayfasından göz attıktan sonra size en uygun bileti satın alabilirsiniz. Havalimanından Osmaniye’ye otobüsle ya da araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

   

  Öte yandan Osmaniye’ye trenle ya da 75 kilometre uzaklıktaki İskenderun Limanı’na deniz yoluyla giderek de ulaşmak mümkün.

Osmaniye’de Ulaşım

 • Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde olduğu gibi Osmaniye’de de şehir içi ulaşım oldukça pratik. Belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.

Osmaniye’de Gezilebilecek Yerler

 • Kadim topraklar üzerine kurulan Osmaniye’de gezip görülmesi gereken yerler saymakla bitmiyor.

   

  ●      Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri: Şehir merkezinden 4 kilometre uzaklıktaki mesire alanında piknik yapabilir, şelalenin yanı başında serinleyebilirsiniz.

  ●      Toprakkale Kalesi: Tarihi M.Ö. 2 binli yıllara uzanan kale, 8. yüzyılda siyah taşlarla yeniden yapılandırılmış ve bugünkü 12 burçlu yapısına kavuşmuş. Kaleye akşama doğru giderseniz dönüşte ışıklandırma sayesinde harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

  ●      Karatepe-Aslantaş Milli Parkı: 4 bin hektarlık bir alana kurulmuş olan bu devasa milli parkta piknik yapabilir, turaç kuşu ve karaca gibi soyları tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvan türlerini görebilirsiniz. Türkiye’nin ilk açık hava müzesi de yine bu milli park içerisinde yer alıyor.

  ●      Kastabala Vadisi: Kırmıtlı Kuş Cenneti olarak da bilinen vadi şehir merkezine 15 kilometre mesafede yer alıyor. Gece balıkçılı ile Alaca ve İzmir Yalıçapkını dahil olmak üzere 250 farklı kuş türünü burada fotoğraflayabilirsiniz.

  ●      Kastabala Antik Kenti: M.Ö. 2 binli yıllara tarihlenen antik kent doğal bir tepenin üzerinde yer alıyor. Roma İmparatorluğu döneminde eklenen sur duvarlarının büyük bölümü günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış. Antik kent hem tarih meraklılarına hitap ediyor, hem de harika bir manzara eşliğinde gün batımını izlemek isteyenlere…

  ●      Tarihi yapılar: Osmaniye’de ayrıca Envar-ül Hamit Camii, Ağcabey Camii, Ala Cami ve Gaffarlı Taş Köprü de mutlaka görülmesi gereken tarihi değerler arasında.

Osmaniye’de Ne Yenir?

 • Yakın geçmişe kadar Adana’ya bağlı olan Osmaniye’nin mutfağı da doğal olarak çok lezzetli. Etli kömbe, zorkun tava, biber kebap, kaburga dolması, bazlama, mahluta çorbası, tutmaç çorbası, Osmaniye simidi, tirşik, süllüm, asıda tatlısı ve karakuş tatlısı Osmaniye mutfağının başlıca lezzetleri arasında geliyor.

Osmaniye’de Alışveriş

 • Osmaniye’de el sanatlarına verilen önem de bir hayli yüksek. Kök boyayla yapılan Karatepe kilimi, ünü tüm Türkiye’ye yapılmış bir kilim türü. Ayrıca yer fıstığı, ahşap oyma topaç ve kaşıklar da Osmaniye’ye kadar gitmişken satın almadan dönmemeniz gereken ürünler.

Osmaniye Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Tatil sizin için deniz, güneş ve kumdan ibaret değilse, tarihe ilginiz varsa, yemyeşil doğada vakit geçirmeyi seviyorsanız, bir de lezzetli yemeklere düşkünseniz bir an önce Osmaniye otellerinde rezervasyon yaptırmalısınız.

Osmaniye Tatil Önerileri

 • Osmaniye’ye gitmeden önce festival tarihlerini kontrol etmenizi öneririz. Zira turp festivali, Karacaoğlan şenlikleri, ekmek ödüllü şiir yarışması, tek kurşun atıcılık yarışları, kiraz şenliği, Karacaoğlanoğlu koşusu, Zorkun Yaylası şenlikleri, Aşık Feymani şenlikleri ve fıstık festivali gibi etkinlikler yılın farklı dönemlerinde Osmaniye’de düzenleniyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.