Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele (1 / 10)
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Fiyat Aralığı
Konaklama Tipi
Misafir Puanı
Bölge
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

Osmanbey Otelleri

için toplam 10 tesis bulduk!
10 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.
Tesisler kullanıcı seçimine göre; artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve "Etstur sıralamasına" göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puanı seçildiğinde tesisin Otelpuan puanına göre, "Etstur sıralaması" seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı takdirde, Etstur sıralaması uygulanır.
Fiyat ve İndirimler Hakkında Bilgilendirme

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Osmanbey

 • Osmanbey, İstanbul’un Şişli ilçesinde Halaskargazi Caddesi’nin iki yanında uzanan bölgede yer alıyor. Güneyde Harbiye, doğuda Nişantaşı, batıda Kurtuluş ve kuzeyde Şişli ile çevrili olan Osmanbey, 1860’lara kadar boş bir arazi konumundaydı. Bu tarihten itibaren konakların yapılmaya başlanması ve semte adını veren Osman Bey’in konağına da ev sahipliği yapması ile yerleşim hızla arttı. Avrupa Yakası’nın en merkezi ve modern yerleşim yerlerinden biri olan Şişli’ye bağlı Osmanbey’in, alışveriş, kültür, sanat ve ticaret alanında merkezi bir noktada yer aldığı söylenebilir.

Osmanbey Otelleri

 • İstanbul’un en önemli ulaşım ve iş merkezlerinden biri olan Şişli’ye bağlı Osmanbey’de her bütçeye uygun konaklama alternatifleri bulunuyor. Yorucu bir günün ardında SPA olanakları sunan otellerden iş amaçlı konaklamalara hitap eden donanımlı toplantı salonlarına sahip olanlara, evinizin sıcaklığını hissedebileceğiniz pansiyonlardan güler yüzlü personelleriyle hizmet verenlere kadar Osmanbey otelleri geniş bir yelpazede konaklama alternatifi sunuyor.

Osmanbey’e Ne Zaman Gidilir?

 • İstanbul, mevsimi olmayan, yılın her döneminde gidip doyasıya gezilebilen bir şehir. İlkbahar, yaz, sonbahar ya da kış… Her daim en güzel yüzünü gösteren İstanbul’un her mevsime özgü güzelliklerini de keşfetmek gerek. Osmanbey’e gitmek için herhangi bir zaman dilimi belirtmek doğru olmaz, dilediğiniz zaman gönül rahatlığıyla gidip dolaşabilirsiniz.

Osmanbey’e Nasıl Gidilir?

 • İstanbul’un hemen hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz Osmanbey’e Mecidiyeköy veya Taksim meydanından hareket eden otobüslerle veya metroyu kullanarak gidebilirsiniz. Beşiktaş’tan Osmanbey’e gidecekseniz Harbiye dolmuşlarını kullanabilirsiniz.  

  İstanbul dışından geliyorsanız, hızlı ve konforlu bir yolculuk için İstanbul uçak bileti alarak yola koyulabilirsiniz. Atatürk Havalimanı’nda indiğinizde yönlendirmeleri takip ederek metroya binip Yenikapı’da inmeniz ve Hacıosman metrosunu kullanarak Osmanbey durağına kadar gitmeniz gerekiyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’nı kullanacaksanız, metro ve otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Osmanbey’de Gezilecek Yerler

 • Osmanbey, Şişli’ye bağlı bir semt olduğundan Şişli’de bulunan önemli tarihi ve kültürel noktaları gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. 1949’da inşa edilen Şişli Camii’den başlayarak tarihi ve kültürel bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Halaskargazi Caddesi’nde yer alan Şişli Camii, geniş avlusu ve heybetli görünümüyle göz kamaştırıyor. Yine Halaskargazi Caddesi’nde bulunan Atatürk Müzesi de Osmanbey’de mutlaka uğramanız gereken yerler arasında… İnkılap Müzesi ismiyle de anılan Atatürk Müzesi, bir zamanlar Atatürk’ün yaşadığı yerlerden biri. 1942 yılında açılan müzede Atatürk’ün kişisel eşyaları, giysileri ve pek çok belge bulunuyor. 

  Osmanbey’e yakın konumda bulunan Harbiye’ye doğru yola çıkarsanız, Askeri Müze, Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu ve Abide-i Hürriyet gibi yapıları keşif listenize ekleyebilirsiniz. Açılışına dönemin Harbiye Nazırı Enver Paşa’nın da katıldığı Abide-i Hürriyet Anıtı, 1909-1911 yıllarında yapılmış. Önemli müzelerimizden biri olan Askeri Müze, içinde yaklaşık 5000 eserin sergilendiği geniş bir alana sahip. Tarihi önem taşıyan silahlar, zırhlar, çadır ve askeri kıyafetlerin bulunduğu müzeyi gezmek, geçmişe yolculuk yapabileceğiniz keyifli bir deneyim olacak. Ayrıca 1947’de inşa edilen Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, İstanbul’un en önemli kültür ve sanat alanlarından. Oldukça geniş bir alana sahip olan sahnede, ilginizi çeken bir etkinlik veya konser için bilet alabilirsiniz. 

  Osmanbey’e gelmişken Teşvikiye Caddesi’nde bulunan Teşvikiye Camii’ni de gezmeyi unutmayın. Sultan Abdülmecid tarafından 1854’te inşa edilen caminin mimarisi görenleri büyüleyecek nitelikte! Tarihe doğru çıktığınız bu yolculukta bir sonraki durağınız Aya Dimitri Kilisesi olabilir. Kurtuluş Semti’nde bulunan kilisenin ne zaman yapıldığı bilinmemekle birlikte günümüze kadar oldukça sağlam bir şekilde ulaşmış. Dört sütunu ve ahşap oyma süslemeleri ile dikkat çeken kiliseyi haftanın her günü ziyaret edebilme şansınız var. Osmanbey seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir diğeri ise Harbiye mevkiinde bulunan Saint Esprit Katedrali… 1845’te papanın temsilcisi olan Hillereau’nun yaptırdığı kilisenin mimari Gaspard Fossati. Kilisenin zemininde binanın kurucusunun da dahil olduğu yer altı mezarları bulunuyor. Haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz kilise tarihten bu yana pek çok kez onarılmış. 

  Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından yorulduğunuz anlarda doğaya kaçmak isterseniz rotanızı, Şişli’nin Ayazağa Mahallesi’nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı’na çevirmenizi öneririz.11 hektarlık geniş alanı ve bünyesinde barındırdığı çeşit çeşit bitki türleriyle huzur dolabileceğiniz bir park. Buraya dilerseniz uzun yürüyüşler yapmak, koşmak veya bisikletinizle dolaşmak için de gelebilirsiniz. Minikler için çocuk oyun alanları ve piknik yerleri de bulunuyor. Ayrıca parkta köstebek, serçe, yaban domuzu ve saksağan gibi çeşitli hayvanlar yaşıyor.

Osmanbey’de Ne Yenir?

 • Osmanbey seyahatiniz sırasında yorulup, nerede ne yesem diye düşüncelere kapıldıysanız, burada canınızın çektiği her şeyi kolayca bulabileceğinizi söyleyebiliriz. İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Şişli’de döner ve kebaplardan ev yemekleri sunan restoranlara, çeşit çeşit tatlılar sunan kafelerden vegan restoranlara ve atıştırmalıklara kadar pek çok mekan bulabilirsiniz.

Osmanbey’de Alışveriş

 • Osmanbey’de herhangi bir ihtiyacınızı karşılamak veya sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz, Şişli-Mecidiyeköy arasındaki Cevahir Alışveriş Merkezi’nde aradığınız çoğu şeyi bulabilirsiniz. Avrupa’nın 2., dünyanın ise 8. büyük alışveriş merkezi olduğundan hem lüks markaları bulabileceğiniz hem de gıda alışverişi yapıp, yorulduğunuzda bir kahve molası verebileceğiniz işlevsel alanlara sahip. Antika eşyalara ve eski ürünlere merakınız varsa Şişli’de kurulan Feriköy Antika Pazarı’na mutlaka uğramalısınız. Abajurdan eski dikiş makinelerine, plaklardan kasklara ve kahve fincanlarına kadar her türlü ürünü rahatlıkla bulabileceğiniz, bu süreçte de bol bol nostalji yaşayabileceğiniz bir atmosferde Feriköy Pazarı… Peki pazara nasıl gidebilirim derseniz, ulaşımın her yönden kolay olduğunu söyleyebiliriz. Yenikapı-Hacıosman Metrosu’na aktarma yaparak Feriköy’e yarım saat içerisinde ulaşabilir veya Taksim’den kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Osmanbey metro durağında indiğinizde ise 15 dakika kadar yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz.