Aylar
Özel Dönemler

Ordu Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Ordu Otelleri

Sonuçları filtrele
33 / 33
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Ordu

Karadeniz kıyılarının sakin şehri Ordu, hem endüstriyel olarak hem de turizm açısından günden güne gelişimini hızla sürdürüyor. Fındığın anavatanı Ordu, iş sanayi yatırımlarının artması ve Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasıyla Karadeniz'in yükselen değeri haline geldi.
Karadeniz kıyıları boyunca en geniş sahil şeridine sahip olan Ordu, doğanın güzelliklerini cömertçe sergilediği cennet gibi bir şehir...

Karadeniz'in İncisi Ünye

Ordu, uzun ve tertemiz sahilleri ile diğer Karadeniz şehirlerinden ayrılıyor. Ordu Otelleri arasından seçiminizi yaparken, Ünye Otelleri ya da Fatsa Otelleri'nde konaklayarak yaz aylarında yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. İnciraltı Koyu, Uzunkum Plajı ve Mavi Deniz Plajı keyifli yüzme molaları verebileceğiniz yerlerden bazıları.
Yaz aylarında fındık toplamak için ya da yaylalara çıkmak isteyenlerin ziyaretçi sayısını artırdığı Ordu, tarihi mekanlarıyla da dikkat çekiyor. Bizans ve Osmanlı döneminden kalma pek çok tarihi yapının günümüze ulaştığı şehirde; Atik İbrahim Paşa Camii, Etnografya Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.
Ordu'nun en güzel manzaralarına şahit olacağınız Boztepe'ye teleferikle çıkmayı ve enfes Karadeniz pidesinin tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

Ordu'nun Doğal Güzellikleri

Dört bir yanı doğal güzelliklerle çevrili Ordu'da, sınırsızca uzanan yeşilin ve tertemiz havanın tadını çıkarın. Şelaleleri, gölleri, vadileri ve ırmakları ile Karadeniz'in tüm güzelliğini cömertçe sunan şehrin, yaylaları da göz kamaştırıyor. Harika manzaraları ile Çambaşı Yaylası, Keyfalan Yaylası, Perşembe Yaylası, Yeşilce Yaylası ve Argın Yaylası bunların başında geliyor. Fatsa'nın 10 km uzaklığında bulunan, etrafı ağaçlarla çevrili 1500 m2'lik bir alana sahip Gaga Gölü'nü ve Gölköy'e yaklaşık 20 km uzaklıkta ormanlarla çevrili Ulugöl'ü ziyaret etmeniz gerekenler listesine ekleyebilirsiniz.
Kaplıcaları ziyaret etmek isteyenler için Fatsa'daki Sarmaşık kaplıcaları iyi bir seçim olabilir. Sıcaklığı 47 santigrat derece olan kaplıcanın suyu berrak, kokusuz ve renksiz olup, bölgede bulunan tek kaplıca olduğundan belli aralıklarla minibüs seferleri düzenleniyor.
Ordu'nun saymakla bitmeyen doğa harikalarına bir de tepeden bakmak isterseniz, deniz seviyesinden yaklaşık 500 m yükseklikte bulunan Boztepe'ye mutlaka uğrayın. Ordu'nun tüm güzelliğini ayaklarınızın altına seren muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız, yanınıza iyi bir fotoğraf makinesi almayı unutmamanızı öneririz. Burada pek çok aktivite olanağı mevcut. Yürüyüş parkurlarını kullanabilir, yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Seçkin lezzetlerin sunulduğu restoranlara uğrayabilir veya mesire alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Yeşil ile mavinin kucaklaştığı eşsiz yerlerden biri olan Boztepe'ye uğramadan Ordu'dan dönmeyin deriz.

Damak Tadı

Ordu'da Karadeniz mutfağının pek çok lezzetini tatmanız mümkün, fakat şehrin kendine has yemeklerini de denemeyi unutmayın. Pancar çorbası, mısır ekmeği, turşu kavurması ve kuymak bunların başında geliyor. Yöresel tatlar arasında bulunan kaldirik otu ile hazırlanan kızartma da çok sevilen yiyecekler arasında. Kaldirik otunun turşusu da bolca tüketiliyor. Ayrıca Ordu denince akla gelen fındık, yemeklere lezzet katması için kullanılıyor. Fındık çorbası gibi yöresel lezzetlerin yanında hamsili içli tava, ceviz helvası, fındıklı tatlılarla sofranızı taçlandırabilirsiniz. Yolunuz düşerse Akkuş ilçesinde yetişen fasulyenin tadına bakabilirsiniz. Ordu'nun zengin yemek kültürü farklı damak tatlarına uygun alternatifleriyle tatilinize lezzet katıyor.

Faydalı Bilgiler

Karadeniz Bölgesi'nin tam ortasında yer alan Ordu, çevresinde yer alan illere kara yoluyla kolayca ulaşım sağlayan geniş bir ağa sahip. Ayrıca hizmete giren Ordu-Giresun Havalimanı ile Türkiye'nin dört bir yanından Ordu'ya kısa sürede uçak konforuyla ulaşmak da mümkün.

Gece Hayatı

Ordu otellerinde konakladığınız süre boyunca eşsiz lezzetler tatmak ve keyifli bir akşamla tatilinize renk katmak isterseniz Fatsa'da sizi bekleyen pek çok restoran ve eğlence mekanı bulunuyor.