Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Mardin Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Mardin Otelleri

Sonuçları filtrele
45 / 45
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Doğu'nun esrarengiz yüzü Mardin, onlarca dini topraklarında ağırlayan misafirperverliği ile adeta bir hoşgörü kenti... Eskinin ruhunu yaşatan taş evleri ve abbaralar altına kurulu dar sokaklarıyla Unesco'nun sayılı kültür şehirlerinden biri olmaya da aday.

Kültürel zenginliği ile her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan şehri keşfe çıkmak istiyorsanız Eski Mardin'in mahalleleri arasında dolaşıp, manastır gölgelerinden sarı-sıcak Mardin manzarasını seyre dalmayı ihmal etmeyin.

Manastırlar, Camiler ve Kiliseler

Yüzlerce medeniyeti ve 7 dini ağırlayan Mardin, tarihi ibadethaneleriyle gerçek bir dinler merkezi. Yıllar boyu dostluk ve hoşgörü içinde yaşayan Mardin halkının günlük hayatının da geçtiği tarihi ibadethaneleri büyüleyici bir kültür turu için mutlaka ziyaret edilmeli.

Enfes Bir Mutfağın Ev Sahibi

Güneydoğu mutfağının en iddialı isimlerinden Mardin, kendine özel yemekleri ile misafirlerini eşsiz bir damak yolculuğuna çıkarıyor. Özel yapım et yemekleri, lezzetli çorbaları ve tatlıları ile meşhur kentin en ünlüleri ise alluciye ve kaburga dolması. Kahvenin eşlikçisi badem şekerlerinin bin bir hali ise Mardin masalarında yapılan sohbetlerin vazgeçilmezi. Mardin otellerinin bünyesinde bulunan restoranlarda ya da esnaf lokantalarında dilediğiniz Mardin yemeğini deneyebilirsiniz.

Dara Antik Kenti

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti, Mardin'de görülmesi gereken yerlerin en başında geliyor. Büyüleyici havasıyla mest eden kentin bir zamanlar yaşam alanı olan mağaralarında, zamanın durduğuna şahit olacaksınız.

Tarihi Mardin Çarşı

Bakırcıları, kahveleri ve sımsıcak esnafıyla Mardin Çarşısı, şehrin en renkli duraklarından biri... Kente özel sürmelerin, şalların ve yöresel kıyafetlerin satıldığı dükkanların rengarenk vitrinleri ise göz alıcı. Gerçek bir alışveriş tutkunuysanız çarşıyı baştan sona turlayıp sepetinizi şehre özel hediyeliklerle doldurmayı unutmayın.

Faydalı Bilgiler

Anadolu kültürünün en önemli taşlarından biri olan Mardin, Güneydoğu'nun pek çok şehrine yakın bir konuma sahip. Eğer vaktiniz varsa şehre birkaç saat uzaklıktaki Hasankeyf'e ya da Şanlıurfa'ya günübirlik bir tur yapabilirsiniz.

Mardin'e ulaşım için havalimanından kalkan Havaş servislerini ya da taksileri kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kara yolundan yolculuk yapmak içinse şehir merkezine 500 uzaklıktaki Mardin Otogarı'nı tercih edebilisiniz.